Се' за воздушни пушки

Член од
16 јануари 2020
Мислења
19
Поени од реакции
17
Некој да ја објасни разликата во дијаболи 4.5 - 4.51 - 4.52. БЛАГОДАРАМ :)
 
Член од
16 јануари 2020
Мислења
19
Поени од реакции
17
70697F7A-09FF-4178-A16B-A0282C08E0C7.jpeg Уште време да најдам да ги тестирам, па ќе ви кажам што групи прават :)
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
32
Поени од реакции
18
vakvi kaj moza da se najda nekoj da ne znaj da se nabava
 

Attachments

Член од
16 јануари 2020
Мислења
19
Поени од реакции
17
Ај вие што имавте проблем со оптиката што не можевте да ја прицврстите, дали го решивте проблемот и како? Купив германска walther, не е нешто wow, ама мислам дека брка работа, само што никако да ја прицврстам. После 4-5 дијаболи и почнува да се враќа на назад. Некој да знае решение. Тенкс.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Не сум тука да судам, ама зошто користите оптика пред се? Да, има предности, ама за мерак, класични Iron sights ми се врв, ем малку потешко за гаѓање, ем ми прават голем предизвик, мене тоа ме исполнува, повеќе ми прави ќејф кога ќе имам 9.4/10 со Iron sights отколку 10/10 со оптика. Барем за мене си кажувам. Исто мислење имам и за Red dot.
 
Член од
16 јануари 2020
Мислења
19
Поени од реакции
17
Не сум тука да судам, ама зошто користите оптика пред се? Да, има предности, ама за мерак, класични Iron sights ми се врв, ем малку потешко за гаѓање, ем ми прават голем предизвик, мене тоа ме исполнува, повеќе ми прави ќејф кога ќе имам 9.4/10 со Iron sights отколку 10/10 со оптика. Барем за мене си кажувам. Исто мислење имам и за Red dot.
OK сето тоа, ама мене кеиф ми праи оптиката, особено кога пукам чафки и сколовранци (во друга жива мета не пукам, освен ако налетам на стаор). Да средам прво со оптиката да успеам да ја фиксирам, па морам да импровизирам со DIY држач за камера на оптика како ова на сликава, не ми се даваат 30$ за тоа. А за ред дот во право си, би пробал :) 21A88CDE-A9EE-4733-AF29-A545ED68C023.jpeg
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
vakvi kaj moza da se najda nekoj da ne znaj da se nabava


 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво друштво, пред некое време купив воздушна од микеи гамо фаст шот и пушката си е ок, вчера бев да земам дијаболи и ми привлекоа внимание ПЦП пушките имаше на Гамо незнам кој модел точно и на БСА BOUNCER мислам беше и двете беа 25000 ден.од кои едната 4.5 другата 5.5 калибар.Ме интересира која би ми ја препорачале, како иде полнењето(имаше нешто со боци од пп апарат) и колку дијаболи би можело да се испали со едно полнење на резервоарот за воздух или што и да е.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Здраво друштво, пред некое време купив воздушна од микеи гамо фаст шот и пушката си е ок, вчера бев да земам дијаболи и ми привлекоа внимание ПЦП пушките имаше на Гамо незнам кој модел точно и на БСА BOUNCER мислам беше и двете беа 25000 ден.од кои едната 4.5 другата 5.5 калибар.Ме интересира која би ми ја препорачале, како иде полнењето(имаше нешто со боци од пп апарат) и колку дијаболи би можело да се испали со едно полнење на резервоарот за воздух или што и да е.
Најди го точниот модел и види на YouTube, кај нас нема многу пазар за PCP пушки. И земи си рачна пумпа (да, скапа е), батали ПП апарати, скап ризик е.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Помагајте, нигде не може да се најде GAMO Tactical или Coyote. Исто помош ми треба и за Sig M17.

Ако знае некој пордавница и цени за овие пушки/пиштол нека пише.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
32
Поени од реакции
18
Здраво друштво, пред некое време купив воздушна од микеи гамо фаст шот и пушката си е ок, вчера бев да земам дијаболи и ми привлекоа внимание ПЦП пушките имаше на Гамо незнам кој модел точно и на БСА BOUNCER мислам беше и двете беа 25000 ден.од кои едната 4.5 другата 5.5 калибар.Ме интересира која би ми ја препорачале, како иде полнењето(имаше нешто со боци од пп апарат) и колку дијаболи би можело да се испали со едно полнење на резервоарот за воздух или што и да е.
podaleku od gamo druzee xaxaxa so mozis podaleku
 
Член од
1 септември 2013
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво. Ме интересира дали може да се нарача airsoft пушка преку интернет и да стигне во Македонија без никакви проблеми? Во МВР се информирав дека откако ќе ја купам пушката (се однесуваше на лично купување од Србија) треба да ја пријавам во рок од 8 дена со фактурата од продавницата со што ја добивам и дозволата за поседување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom