Се за Ловни пушки и карабини и муниција

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Danger, 20 ноември 2013.

 1. Skiller

  Skiller

  Член од:
  18 март 2018
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  1
  Oкеј, фала ти на инфо. А околку измениве во законот, дали е „усвоено“ за +25год или уште е над 18? Друга работа, дали е се исто како од прва страна постот на gjoko-mkd што има пишано околу вадење на дозволата или до сега има нешто плус изменето? Лекарското исто е како за возачка?
   
 2. RadE_Strongest

  RadE_Strongest Field Marshal

  Член од:
  31 март 2009
  Мислења:
  623
  Допаѓања:
  293
  така е уште мислам ко што пишал gjoko-mkd, за лекарското не ми текнува ама ништо посебно.

  за измениве у законот не знам, ама ако си мал не знам колкави се веројатностите и да ти дадат, знам дека идат инспектори дома, зоборат посебно со мајка ти, татко ти , итн. п
   
 3. Bubache

  Bubache

  Член од:
  27 октомври 2015
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  49
  дали некој може да ми каже која е процедурата за продажба на оружје-ловечка пушка (со дозвола) односно купувачот да има одобрение за набавка на оружје
   
 4. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  959
  Допаѓања:
  718
  @gjoko-mkd
   
  На Bubache му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.508
  Допаѓања:
  4.232
  Odite na notar i tamu pravite kupoprodažen dogovor. Prodavačot ja nosi Dozvolata...kupuvačot Odobrenieto za nabavka. Kupuvačot odi vo svojata opština( policija) i go prijavuva oruzjeto za registracija. Prodavačot so svojata dozvola za oruzje odi vo svojata opstina ( policija) i go odjavuva oruzjeto od registarot
   
  На Bubache му/ѝ се допаѓа ова.
 6. martin spasovski

  martin spasovski

  Член од:
  13 јануари 2019
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
   

Сподели преку: