Семејно насилство, што е точно тоа и зошто жените го користат како оружје за одмазда

Член од
15 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
52
Де де што ги направи жените, сите до една од нив ангели.

Мажите ги сјебуваат работите, но жените се заебани.
Машко ко машко, штетата што ќе ја направи, се мери финансиски, ќе ти влепи шамар, неколку модрици, ќе ти пукне носот, но сепак те остава да си човек, кога ќе го напуштиш сеуште си жена, а и да останат, мажите пак ги галат.

Жените се посурови. Навлегуваат во мозокот, ти оставаат доживотни лузни, ментално те сјебуваат, си играат курташак со тоа што си, како личност. Неспособен, комшијата повеќе прави, другарка и дечкото ја однел на викенд, мајка ти е усмрдена селанка цел живот ти го пореметуваат и после мажите биле лошите, земал ја упукал:D.
Кај ти е џипот зете, сите џипови возат. Ќерка ми не студираше за готвачка, ако не ти чини ете ти ја мајка ти.....
Автоматски споено мислење:

Де де што ги направи жените, сите до една од нив ангели.

Мажите ги сјебуваат работите, но жените се заебани.
Машко ко машко, штетата што ќе ја направи, се мери финансиски, ќе ти влепи шамар, неколку модрици, ќе ти пукне носот, но сепак те остава да си човек, кога ќе го напуштиш сеуште си жена, а и да останат, мажите пак ги галат.

Жените се посурови. Навлегуваат во мозокот, ти оставаат доживотни лузни, ментално те сјебуваат, си играат курташак со тоа што си, како личност. Неспособен, комшијата повеќе прави, другарка и дечкото ја однел на викенд, мајка ти е усмрдена селанка цел живот ти го пореметуваат и после мажите биле лошите, земал ја упукал:D.
Жената ти се свети и од кога ќе те напушти. Не смееш среќен да бидеш. Сакаш среќен да бидеш - епа нема деца.
 
Член од
15 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
52
Се враќаме со епизодата - Неподобниот го спрема Кајгана форум за револуција против жените.

Пиши на Фемина, повеќе жени се таму, ќе ти кажат од прва рака зошто.
Нема причина зошто.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.816
Поени од реакции
18.459
Нема причина зошто.
Неќеш женски одговор или повеќе сакаш реторички прашања ко наслов на тема? Која е причината да отвориш ваква тема на форум со скоро 100% машки членови?
 
Член од
15 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
52
Неќеш женски одговор или повеќе сакаш реторички прашања ко наслов на тема? Која е причината да отвориш ваква тема на форум со скоро 100% машки членови?
Семејно насилство е лозинка за "ќе ти ги земам децата и тоа ќе кошта" на тоа ниво го сведоа жените. За жал, ова оди на штета на децата и вистинските жртви меѓу жените кои се во далеку помал процент од пријавените случаи.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.816
Поени од реакции
18.459
Семејно насилство е лозинка за "ќе ти ги земам децата и тоа ќе кошта" на тоа ниво го сведоа жените. За жал, ова оди на штета на децата и вистинските жртви меѓу жените кои се во далеку помал процент од пријавените случаи.
У реду е. Нит си прв нит последен, не викам дека не си во право во однос на децата. Мада приказната секогаш има две страни, а за сега се гледа само драмење од твоја страна на форум. После толку години у брак или таа е лош човек и не сака децата да продолжат да имаат татко и нормално семејство, а ти очигледно не си имал поим со кој си у брак, така што кукање сега ја прави ситуацијата уште покомична. Или не ги кажуваш работите до крај. Во однос на тоа колку ќе те кошта, не потпишувај развод ако мислиш дека ти ги сака парите и имотот, и постави твои услови околу тоа како ќе ја финансираш издршката на децата. И во право си, децата највеќе страдаат, но ако бил токсичен брак со кавги и нетрпеливост, развод е најдобро решение за доброто на децата.
 
Член од
15 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
52
У реду е. Нит си прв нит последен, не викам дека не си во право во однос на децата. Мада приказната секогаш има две страни, а за сега се гледа само драмење од твоја страна на форум. После толку години у брак или таа е лош човек и не сака децата да продолжат да имаат татко и нормално семејство, а ти очигледно не си имал поим со кој си у брак, така што кукање сега ја прави ситуацијата уште покомична. Или не ги кажуваш работите до крај. Во однос на тоа колку ќе те кошта, не потпишувај развод ако мислиш дека ти ги сака парите и имотот, и постави твои услови околу тоа како ќе ја финансираш издршката на децата. И во право си, децата највеќе страдаат, но ако бил токсичен брак со кавги и нетрпеливост, развод е најдобро решение за доброто на децата.
Не беше токсичен брак.
Жената си беше супер.
Гром од ведро небо е ова.
Се сомневам на ментални проблеми, психолошки крах. Децата 35 дена не ги пушта у школо.
Шо е идејата? Да не завршат година?
Автоматски споено мислење:

Неќеш женски одговор или повеќе сакаш реторички прашања ко наслов на тема? Која е причината да отвориш ваква тема на форум со скоро 100% машки членови?
Едноставно нема причина.
Ја прашав - не кажува.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.816
Поени од реакции
18.459
Не беше токсичен брак.
Жената си беше супер.
Гром од ведро небо е ова.
Се сомневам на ментални проблеми, психолошки крах. Децата 35 дена не ги пушта у школо.
Шо е идејата? Да не завршат година?
Автоматски споено мислење:


Едноставно нема причина.
Ја прашав - не кажува.
Ако е така, има социјални служби, биди одговорен родител и пријави пред да направиш порадикални чекори, за доброто на децата. Ја имам видено и мажи како добиваат целосно старателство во случаи со неодговорни или психички нестабилни мајки, а ова така ми личи.
 
Член од
15 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
52
Ако е така, има социјални служби, биди одговорен родител и пријави пред да направиш порадикални чекори, за доброто на децата. Ја имам видено и мажи како добиваат целосно старателство во случаи со неодговорни или психички нестабилни мајки, а ова така ми личи.
Веќе е во постапка.
Автоматски споено мислење:

Веќе е во постапка.
Веќе е во постапка, но многу ми е жал за сопругата...
Немам како да и помогнам.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
У реду е. Нит си прв нит последен, не викам дека не си во право во однос на децата. Мада приказната секогаш има две страни, а за сега се гледа само драмење од твоја страна на форум. После толку години у брак или таа е лош човек и не сака децата да продолжат да имаат татко и нормално семејство, а ти очигледно не си имал поим со кој си у брак, така што кукање сега ја прави ситуацијата уште покомична. Или не ги кажуваш работите до крај. Во однос на тоа колку ќе те кошта, не потпишувај развод ако мислиш дека ти ги сака парите и имотот, и постави твои услови околу тоа како ќе ја финансираш издршката на децата. И во право си, децата највеќе страдаат, но ако бил токсичен брак со кавги и нетрпеливост, развод е најдобро решение за доброто на децата.
Со која леснотија со донесе сам еден куп заклучоци... да ми ти е БРАВО.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.816
Поени од реакции
18.459
Со која леснотија со донесе сам еден куп заклучоци... да ми ти е БРАВО.
Затоа си ти тука да ме исправиш.
Автоматски споено мислење:

Веќе е во постапка.
Автоматски споено мислење:


Веќе е во постапка, но многу ми е жал за сопругата...
Немам како да и помогнам.
Веројатно децата не ти се мали а и нив не им е сеедно, па и тие можат да помогнат и да пробаат да ја омекнат ситуацијата со тоа што ќе разговараат со мајка им.
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Се враќаме со епизодата - Неподобниот го спрема Кајгана форум за револуција против жените.
Ахахаха, конспиративноста како условен рефлекс го имат жените, тие се збираат у кружок и коваат завери, џабе фантазираш.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.416
Поени од реакции
2.397
Бракот е институција во изумирање. Претежно се мажат, женат од корист, наследство на пензија и имот,(затоа во ЕУ државите процентот на парови кои живеат вонбрачно е висок), еманципирани се, и парче хартија не им значи ништо во животот, еманципирани жени да бидеме реални не се мажат или ретко вака се мажат ако ептен сакаат деца да, основаат фамилија, но види само колку самци и сами жени има на глобално ниво. Иначе он топик, најголем грев е на жена/мајка да и го одземеш детето...90% мажи го прават тоа за да ја повредат нивната бивша партнерка, а не од љубов кон децата, и потоа се случуваат случаи ккако оној во Србија, ја држел ќерка му во нечисто купатило заклучена со години како стока.
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.717
Бракот е институција во изумирање. Претежно се мажат, женат од корист, наследство на пензија и имот, еманципирани жени да бидеме реални не се мажат или ретко вака се мажат ако ептен сакаат деца да, основаат фамилија, но види само колку самци и сами жени има на глобално ниво. Иначе он топик, најголем грев е на жена да и го одземеш детето...
Кај муслиманите не е. Затоа европа ќе биде муслиманска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom