Семејна пензија

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од ^X^, 18 јуни 2013.

 1. Tralala98

  Tralala98

  Член од:
  18 август 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Фала многу за информацијата
   
  На Forca му/ѝ се допаѓа ова.
 2. brzi82

  brzi82

  Член од:
  11 декември 2009
  Мислења:
  272
  Допаѓања:
  99
  Имам прашање,татко ми треба да наследи инвалидска пензија од мајками,а тој сеуште нема наполнато старост за негова пензија,макјами земаше пензија наша македонска,а пак татко ми кога ке наврши години за пензија ке треба да прима странска пензија. Прашањето ми е дали ако тој прима странска пензија сеуште би можел да ја прима семејната пензија од мајками пошто тој нема стаж во Македонија и нема да прима пензија од Македонија??? Дали некој знаете нешто во врска со ова?
   
 3. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.522
  Допаѓања:
  32.017
  Иако нема стаж законски го следува семејна пензија и ќе продолжи да ја зема покрај странската.
   
  На brzi82 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: