Секс со мажена/оженет!

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.529
Поени од реакции
6.179
Не гледам причина ти да чуствуваш вина. Она не е фер спрема него но како и сам што кажа големи се шансите и братов да клеца низ пуфовите. :D

Знам случаеви каде биле швалери па продолжиле заедно, знам и еден таков кога мажот ги фати па типката изглумила дека овој ја силува и на крај швалерот крка затвор. Така да take care bro.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.048
Поени од реакции
8.263
Како што спомна @Ron Burgundy, ова е клизав терен и ако се оди на подолго време ништо не останало што не се дознало, колку и да е женскава искусна како што спомна швалеров, еден ќе направи грешка, или нешто ќе се случи, едноставно мора да биде, швалеров треба да биде спремен за тој момент.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
283
Поени од реакции
927
Не можев да најдам слична тема, па затоа ја отварам. Ако веќе постои ваква, се извинувам однапред и модераторите може слободно да ја избришат.

Сакам да слушнам ваши искуства за горенаведеното. Сигурно ве има некои кои што имате секс со омажени жени(за мажите) или оженети мажи(за жените). Не зборувам за вашите брачни партнери, туку за туѓи .

Лично јас сум неженет,моментално не сум ни во врска, но имам секс со мажена типка, 31 годишна. Се запознавме преку работа, па од обична комуникација на почетокот, стасавме до фаза на секс барем 8-9 пати месечно. Да напоменам дека околностите се наклонети кон нас, бидејќи нејзиниот маж работи во странство, си доаѓа на неколку месеци. Сексот е одличен, многу често се ебеме и кај нив дома, што дополнително ме пали и возбудува, бидејќи е сепак табу. Еднаш дури за малку свекрва и ќе не фатеше на дело, ама оваа е искусна, клучот на врата секогаш и мобилниот на mute, да има алиби подоцна дека спиела . Не знам до кога ќе трае, но на двајцата ни одговара и сексот и енергијата, па нема јас да пресечам сигурно.

Сакам да слушнам ваши искуства. Како вие го правите тоа, дали е тешко да најдат изговор, дали ви е страв дека некој ќе ве види и дали имате грижа на совест што се сексате со мажена жена/оженет маж?
Дали можеби ти си мажена/женет и го изневеруваш партнерот? Како го правиш тоа и слично?
Чекам одговори...
Знаеш што викаат, дека кога маж дознае дека сопругата го изневерува, добива сила на 10 мажи и не размислува да те тепа, претепа, него да ти го заврши животот.

Затоа бољи извади си ја таа сорта на страст од организам што е можно побрзо, зошто ако не овој, некој друг ќе те фати еден ден.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
441
Поени од реакции
1.552
Секоја чест за двајцата. Јас сум свесен дека тоа што го правам не е правилно, но од моја гледна точка мислам дека немам некаква вина. Ниту се наметнав, ниту присилив.
Автоматски споено мислење:Сме го дискутирале и тоа, ни таа не е сигурна дека и е верен.
Автоматски споено мислење:Нејзина добра волја е што го правиме тоа. Иако не е фер и правилно, не гледам причина зошто да се чувствувам виновен.
Ти како слободен дечко, си ставаш трн во здрава нога, нема потреба, има многу побезопасни а не помалку возбудливи фантазии од ова. А за мажот, не викам дека не е можно да прави ршум, све е отидено бестрага, на крај ќе треба да се измисли вирус што ќе намалува желба за тие работи за човек пак да почне да верува во луѓе и во брак и све. Ама беспослен човек полесно ќе се нафати на глупости од зафатен и растрчан, зависи каква му е работата, колку стрес има и слично. Ама све има и Луси не е далеку од вистината, една комшика кажуваше, ние ги романтизираме мажите отидени у војна или на печалба, а којзнае колку од нив отишле како изговор да избегаат од жена/деца/семејни обавези. Све е бестрага отидено, поединци мора да допрат дно за да почнат да се опаметуваат.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.987
Поени од реакции
3.716
Ти како слободен дечко, си ставаш трн во здрава нога, нема потреба, има многу побезопасни а не помалку возбудливи фантазии од ова. А за мажот, не викам дека не е можно да прави ршум, све е отидено бестрага, на крај ќе треба да се измисли вирус што ќе намалува желба за тие работи за човек пак да почне да верува во луѓе и во брак и све. Ама беспослен човек полесно ќе се нафати на глупости од зафатен и растрчан, зависи каква му е работата, колку стрес има и слично. Ама све има и Луси не е далеку од вистината, една комшика кажуваше, ние ги романтизираме мажите отидени у војна или на печалба, а којзнае колку од нив отишле како изговор да избегаат од жена/деца/семејни обавези. Све е бестрага отидено, поединци мора да допрат дно за да почнат да се опаметуваат.
Види ваму, онака на прва ни изгледа дека жената е крива, и секако дека е крива, но се поставува и прашањето колку за дадената ситуација има кривица и мажот и. Според мене, мажот и има многу поголема кривица од неа. Кој курац и со кој ум оставил млада жена сама и фатил џенем? Ке речете работи, се мачи, печали за семејството... но нели му е јасно дека природата е неумолива, ке најде начин да дојде до израз и најмалку е битно дали тоа ке биде со нашиов колега форумџија или некој друг, некој ке биде. Така да никој од тие што заминале и ги оставиле жените сами не е за жалење, со еднаш- двапати кур во годината куќе не се врти. Човек првенствено треба да гледа семејството да му е цело и во добра кондиција, а потоа да гледа пари.
А за нашиов форумџија е ок, си начекал село без кучиња и нека си кеца, и да го фатат гајле му е. Само да внимава да не се заљуби, тоа е опасно, многу опасно...
 
Член од
22 август 2022
Мислења
441
Поени од реакции
1.552
Види ваму, онака на прва ни изгледа дека жената е крива, и секако дека е крива, но се поставува и прашањето колку за дадената ситуација има кривица и мажот и. Според мене, мажот и има многу поголема кривица од неа. Кој курац и со кој ум оставил млада жена сама и фатил џенем? Ке речете работи, се мачи, печали за семејството... но нели му е јасно дека природата е неумолива, ке најде начин да дојде до израз и најмалку е битно дали тоа ке биде со нашиов колега форумџија или некој друг, некој ке биде. Така да никој од тие што заминале и ги оставиле жените сами не е за жалење, со еднаш- двапати кур во годината куќе не се врти. Човек првенствено треба да гледа семејството да му е цело и во добра кондиција, а потоа да гледа пари.
А за нашиов форумџија е ок, си начекал село без кучиња и нека си кеца, и да го фатат гајле му е. Само да внимава да не се заљуби, тоа е опасно, многу опасно...
Превара ретко е во врска со изневерениот, а секогаш е во врска со изневерувачот. Ептен да си во лоша ситуација што со уцени и закани не ти дава развод, опасност би било за тебе а немаш заштита, а по дома сте цимери, дури тогаш можеби би нашла кривица кај изневерениот, машко или женско. Не се потпишуј, прави што сакаш, или договори се за отворен брак, ама обострано. И ја не сум многу за тоа мажот да е далеку, ама има жени на коишто не им смета. Но, има фамилии за жал во коишто е единствено решение за да школуваш деца, да купиш куќа и слично.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
944
Поени од реакции
2.494
Седмата Божја заповед го забранува неверството.
Господ бог вели брачниците да си ја чуваат взаемната верност и љубов бидејќи прељубата остава последици (болести, кавги, абортуси, убиства и др.)
Прељубата го разорува човекот и духовно и телесно.
Страв и грижа на совеста.Не соблазнувај и не наведувај други на прељуба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom