Секс/врска/брак со партнери од различна религија/националност

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
519
Поени од реакции
1.057
Не сум јас таа што се сили, приметувам дека секогаш кога пробувам да му се доближам на емотивно поле, се дистанцира. Како да се плаши од нешто, дали обврска, дали да не биде емотивно повреден, или пак е женет со шиптарка, живее во Пољанце и има 10 деца.
Одсекогаш сум се плашел од силни, самостојни моми кои педалаат до продавница. Може ли да бидеме другари прво, па ако успеам да го надминам стравот со тек на време можеби и ќе се впуштиме во романтична авантура од нашите соништа.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Жената во секс со јапонец треба да покажува дека нема задоволство од чинот? Или јас имам некоја freaky информација @Agda Beata ?
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Последно уредено:
D

Daedalus

Гостин
Силмарилион, мешан брак од какви родители?
Не ти мрчам, чисто ме интересира.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.384
Одсекогаш сум се плашел од силни, самостојни моми кои педалаат до продавница. Може ли да бидеме другари прво, па ако успеам да го надминам стравот со тек на време можеби и ќе се впуштиме во романтична авантура од нашите соништа.
Не. Те сакам![DOUBLEPOST=1509659312][/DOUBLEPOST]
Жената во секс со јапонец треба да покажува дека нема задоволство од чинот? Или јас имам некоја freaky информација @Agda Beata ?
Не знам, да пробам и ќе кажам. Ама можам да глумам невина и да пискам како девојчињата во хентаи порките.
 
D

Daedalus

Гостин
Македонец и небалканка. Не би навлагал у детаљи.
Не ок, друг ми е муабетот. Сакам до поента да стигнам.

1. Дали мислиш дека во твојот случај, Македонецот и небалканката се во „мешан брак" поради различитоста на етникумот?
2. Дали мислиш дека е можно Македонец и Македонка (немешан брак), да имаат подиверзитетна генетика од Македонец и небалканка?
 
S

silmarillion

Гостин
Мешан брак е термин иначе исти курац од аспект на националност, луѓе сме сите. Али генетиката односно физичкиот изглед е различен секако, а мешавина од едното и другото можда али и немора да значи стално позитивен исход. Се зезав прееска незнам шо потреба имаше Анон од стаање у Фројд mode.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Се зезав прееска
Тоа ти мислиш дека е зезање.
Твојата потсвест си бара оправдување/coping mechanism/утеха за „ненормалноста“ од мешаниот брак, и демек на зезање кажуваш „најубав сум дека од мешан брак“ а минимум 50% не е ради зезање.
Но, не е можно да се помириш со ова.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Не ок, друг ми е муабетот. Сакам до поента да стигнам.

1. Дали мислиш дека во твојот случај, Македонецот и небалканката се во „мешан брак" поради различитоста на етникумот?
2. Дали мислиш дека е можно Македонец и Македонка (немешан брак), да имаат подиверзитетна генетика од Македонец и небалканка?
Замисли колку ќе беше јако коа пред да постираа ќе го прочитаа насловот на темата, кој како да вели
различна религија/националност

АМА ЃЕНЕТИКАТА!!!1

Замисли у црква попот да те праша, дали ја земаш оваа вреќа ДНК за да имате расплод со добра генетика. Не знам што уопште генетика коа нигде у насловот на темата нема генетика.
А инаку,
1. Да.
2. Да, бидејќи мал процент од генетиката се должи на етничките разлики колку што имам прочитано. Двајца од немешан брак, може да имаат подиверзитетна генетика, од двајца кои се од мешан брак.
 
D

Daedalus

Гостин
Замисли колку ќе беше јако коа пред да постираа ќе го прочитаа насловот на темата, кој како да вели
различна религија/националност

АМА ЃЕНЕТИКАТА!!!1

Замисли у црква попот да те праша, дали ја земаш оваа вреќа ДНК за да имате расплод со добра генетика. Не знам што уопште генетика коа нигде у насловот на темата нема генетика.
А инаку,
1. Да.
2. Да, бидејќи мал процент од генетиката се должи на етничките разлики колку што имам прочитано. Двајца од немешан брак, може да имаат подиверзитетна генетика, од двајца кои се од мешан брак.
Супер. Е сеа, студијата погоре постирана од лик со слабо резонирање, се бави со луѓе со подиверзитетни гени.
Кога знаеш дека мешаниот брак нужно не подразбира брак помеѓу луѓе кои се со подиверзитетна генетика од луѓе кои се во немешан брак, дали ако некој утре каже дека е од мешан брак, ќе му ја пуштиш студијата и ќе му кажеш дека студијата исто така потврдува дека луѓе од мешан брак прават попаметни и подобри деца кога знаеш дека мешан брак, не мора да значи и подиверзитетни гени?
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Супер. Е сеа, студијата погоре постирана од лик со слабо резонирање, се бави со луѓе со подиверзитетни гени.
Кога знаеш дека мешаниот брак нужно не подразбира брак помеѓу луѓе кои се со подиверзитетна генетика од луѓе кои се во немешан брак, дали ако некој утре каже дека е од мешан брак, ќе му ја пуштиш студијата и ќе му кажеш дека студијата исто така потврдува дека луѓе од мешан брак прават попаметни и подобри деца кога знаеш дека мешан брак, не мора да значи и подиверзитетни гени?
Нема да му ја пуштам, логично пошто стварно студијата се бави со подиверзитетни гени, а не со мешани бракови у контекст на националности а подиверзитетни гени =/= мешани бракови
 
D

Daedalus

Гостин
Нема да му ја пуштам, логично пошто стварно студијата се бави со подиверзитетни гени, а не со мешани бракови у контекст на националности а подиверзитетни гени =/= мешани бракови
Што ти значи во најмала рука нормално резонирање. Одма сконта што е муабетот.
Тоа ми беше поентата. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom