СУГС Јосип Броз -Тито

Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Епа проблемот со Италија беше тоа дека ќе сме биле во различни хотели на 3-4 километри радалеченост во некое гратче нз као се викаше и за тоа ако има поголем број на деца шо сакаат да идат стално ја преместуваат,дали будимпештра дали прага виена
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.379
па безвезе ви е така ако ве растурат :)не е само да видиш нешто на екскурзија,и за дружбата е:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Епа проблемот со Италија беше тоа дека ќе сме биле во различни хотели на 3-4 километри радалеченост во некое гратче нз као се викаше и за тоа ако има поголем број на деца шо сакаат да идат стално ја преместуваат,дали будимпештра дали прага виена
И ние бевНе така поделени. Ама нема везе бе, стварно не игра ова никаква улога, во хотел ќе сте од 1 навечер до 6 сабајле, од 7 сабајле до 10 навечер само на пат ќе сте и ќе разгледувате. Во хотел цели 5 саати преку сила ќе сте.

Кога бевме во Верона и Милано во еден исти ден, јадевме во 6, тргнавме во 7 а од Милано назад си дојдовме во 11 вечер. Навистина во Италија хотелот не игра никаква улога.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ние (трета) ќе идеме Прага и Виена.Цената не ми текиња која беше али во секој счуај некој ќе земе доста голем профит.
Исто и за кај нас спомињаа разделување во хотели.Бил некој на оваа екскурзија да каже што како било...
Иначе не знам со која агенција али не сумљам дека ќе е Бисер Пром.
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Стално е таа агенција,и профитот им е огромен,знам дека рачунавме тогаш со другарите..али прага и виена вреди да се посетат,особено виена!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Ние (трета) ќе идеме Прага и Виена.Цената не ми текиња која беше али во секој счуај некој ќе земе доста голем профит.
Исто и за кај нас спомињаа разделување во хотели.Бил некој на оваа екскурзија да каже што како било...
Иначе не знам со која агенција али не сумљам дека ќе е Бисер Пром.
Стално е таа агенција,и профитот им е огромен,знам дека рачунавме тогаш со другарите..али прага и виена вреди да се посетат,особено виена!
Ние лани бевме на оваа екскурзија (4та) и топ беше (Прага), али В нема да видите од Виена пошо е еден ден, а таму се стига у 7 ипол вечерта, а се трга у 9 ипол 10 ...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
И јас се спремам сеа за Чешка и Австрија само тие 26 саати пат ме вадат од памет:pipi:Иначе цената е 12300 + 36 евра за додатни трошкови како влез во диско,крстарење,кауција за собата :)
Ќе видиме што ќе испадне од ова
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
zdravo, sakam da se zapisam vo ova skolo, aj kazete mi vo vrska so ekskurziiite i profesorite dali se losi
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.379
За екскурзии е рај ако имаш вишок пари..За професори освен некој друго све си има тешки комплекси кој ке ги лечи врз тебе..
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
26
Поени од реакции
0
Добро бе, што и е проблемов на оваа Олгица по хемија? Ми иде да и ја залепам една, да се преврти. Покољ правеше на прво испрашување. Кај оваа уште сега насетувам 35 кеца на тромесечие од 31 дете што сме во клас..
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.379
лижи и гз давај и бомбони или мастики коа ке почне да си ги плука белите дробови:pos:и ке пројдеш добро
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај тие што се сеа 4та нека се пофалат што им се паднало за полагање на 27 декември за екстерните :D
Ја морам да се пофалам дека ќе полагам македонски, англиски, германски и историја :D
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Добро бе, што и е проблемов на оваа Олгица по хемија? Ми иде да и ја залепам една, да се преврти. Покољ правеше на прво испрашување. Кај оваа уште сега насетувам 35 кеца на тромесечие од 31 дете што сме во клас..
Ја од ова стравувам цели 3 години.Кај и да е ќе дојде тој ден.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Мора малце да ја живнеме темава.Одамна не сме пишале 1 месец па што ќе се пофалите како на тромесечје:) ?
Најверојатно знаете дека уште од лани правиме весник(не е ништо посебно,ама има потенцијал).Е сеа име смисливме,JBTNEWS(Повеќе девојчиња има во новинарски клуб па затоа и името вакво:icon_lol:),ама немаме слоган.Ако некој има слоган нека пише зашто немаме идеја цела секција што да биде(моментално е прв средношколски интернет весник).Полека полека ја полниме со статии па кај и да е во понеделник ќе излезе и ќе ви ја постирам за да чујам мислење критика што и да е зашто никој ништо не збори незнам што да и попраам:mad:.Ќе има и рекламирање низ школо,па се надевам на успех.
Истотака од новинарска управуваме и со радиото.Песните треба да се мењаат зашто овие беа ставени на брзина летоска па и за песните ако имате предлози пишујте.Сеа за сеа толку ако има некој што има слободно време и го бива за правење логоа или банери нека се пријави и ќе му бидам многу благодарен.
Сеа за сеа толку пишете што мислите дека треба да има во весничево.И тоа е тоа за сеа :)доста ми е пишување за сеа :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom