СП 2017 - Елиминациска Фаза

Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.735
Поени од реакции
12.260
Хрватскиот талент Мамиќ, во едно полувреме постигна осум голови во четвртфинален натпревар против Шпанија.
Македонскиот талент Талески....дебитираше на светско првенство.

Ова е отприлика се што треба да знаете за нашите ,,талентирани и млади ракометари'', а и за македонскиот ракомет во целина.

п.с деветти гол, штотуку.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.773
Поени од реакции
16.354
Vujo so Slovenija im deli lekcija na preplatenite naftasi

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.807
Поени од реакции
57.110
Хрватскиот талент Мамиќ, во едно полувреме постигна осум голови во четвртфинален натпревар против Шпанија.
Македонскиот талент Талески....дебитираше на светско првенство.

Ова е отприлика се што треба да знаете за нашите ,,талентирани и млади ракометари'', а и за македонскиот ракомет во целина.

п.с деветти гол, штотуку.
Чекај, Мамиќ е две години постар од Талевски, кога ќе има и Тале 22г. ќе буши вака. :icon_lol:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.440
Експертите овде на форумот што труеја дека Циндрич не бил за во лига на шампиони, дека бил подпросечен и дека Вардар се зафркнал што го земале да кажат збор два.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
5.992
Поени од реакции
4.898
Експертите овде на форумот што труеја дека Циндрич не бил за во лига на шампиони, дека бил подпросечен и дека Вардар се зафркнал што го земале да кажат збор два.
Искрено прв сум што сумњави више нема...
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
833
Поени од реакции
486
Циндрич прераснува во вистински лидер на Хрватскава репрезентација. Се надевам дека и тој а и Столе ке ја задржат формава и за натпревариве на Вардар во продолжение на сезонава.
 
И

Игнориран член

Гостин
Статистиката на нашите млади и талентирани играчи на овај мундијал. :oleee:
На шест натпревари, вкупно тројцата заедно имаат постигнато 13 (тринаесет) погодоци. :masa:

Талески 6/18.
Дрогришки 4/10,
Нелоски 3/12

А врсниците нивни на ова првенство се носители на нивните репрезентации, и постигнуват то 7+ погодоци на секој меч.
За која иднина разговараме ? :kafence:

Има време бе, млади се...:X3:
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
737
Поени од реакции
284
Статистиката на нашите млади и талентирани играчи на овај мундијал. :oleee:
На шест натпревари, вкупно тројцата заедно имаат постигнато 13 (тринаесет) погодоци. :masa:

Талески 6/18.
Дрогришки 4/10,
Нелоски 3/12

А врсниците нивни на ова првенство се носители на нивните репрезентации, и постигнуват то 7+ погодоци на секој меч.
За која иднина разговараме ? :kafence:

Има време бе, млади се...:X3:
Како да дадат повеќе голови кога играта не беше поставена за нив.Сите акции беа правени за Кире и пикерите. Не ги плукајте да видиме како ќе бидат на квалификацииве, Лино ќе треба да менува а не да форсира 7 на 6.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.440
Две од трите репрезентации од кои изгубивме ќе играат во полуфиналето а третата не влезе за влакно. Така да не треба да се барат оправдувања но на оваа првенство не не сакаше ниту ждрепката.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.511
Браво за Хрватска, заслужија момците. Сега да имаат среќа и за финале супер ќе е, иако тешко против Норвешка.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.386
Поени од реакции
13.383

Nakon utakmice Hrvatska - Španjolska Balić javno iznosi ono što svatko od nas misli... Oп 2012 :icon_lol:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
Vujo so Slovenija im deli lekcija na preplatenite naftasi

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
WTF?

Демек ова за пофалба е?..па страмота ќе беше Словенија да не победи екипа составена од Капоте,Шарич и останатите полуаматери што си го прчат во Катар...вие сеуште мислите дека некни на Фат случајно му падна топката од раце и дека Уве со Гландорф не сакајќи ги фрлија топките во аут/голаут баш кога се кршеше утакмицата во последните 5 минути?.

Му држел лекции на претплатените полуаматери што дали двапати неделно тренираат во Катарското првенство а Словенците 80% играат во Француското првенство..па јас да му сум тренер на Словенија ќе ги победам Катар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom