СП 2017 - Елиминациска Фаза

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Од напад за -4 отидоа на -7 на полувреме за 1 минута, ајде чао гулаши.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.682
So edno krilo se dojdeni na prvenstvovo i ne im odi denes,ama pak sekoj napad preku krilo.Ebem vi gulashite.Go lobuva direktno v glava.
Mizerii belosvetski.

Ekberg ke gazi i guzi denes.
 
B

Blade Torch

Гостин
Коментар на рандом наш репрезентативец утре:
Пааа, видете. Норвешка ја разби уште во прво полувреме Унгарија, а ние се држевме до прво полувреме. А знаеме, Унгарија ја елиминира една Данска.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.548
Поени од реакции
11.626
уште не е изгледа рефреширано Топ Скорер,
ако давале доста голови денес Бјорнсен и Сагосен на следната утакмица го стигаат Кирца...
 

Tomasino

Semper etiam ubique superiores
Член од
19 март 2009
Мислења
9.153
Поени од реакции
18.266
Викинзите како во ВОЕН ПОХОД НА РАГНАР ЛОТБРУК,испотепаа се живо пред себе:pistoldz:,парчиња летаа од Гулашите.:boksix:
Ако не олабавеа на крај 10 ќе завршеше,значи не сме биле ние толку слаби:pos:со "стил испаднавме".
Транзицијата,позиционирањето во напад и движењето на топката им е како на плејстејшн.
Страшно играат,кога сакаа/т прават чиста позиција за шут:shok2:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.494
Поени од реакции
1.254
Па искрено една од најтешките репрезентации ни се падна богами,според мене многу повеќе шанси може ќе имавме против Франце :cool:
Ајде вечер чекаме јак меч на Хрватите :roker: .
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
833
Поени од реакции
486
Дали некој има добар ацестрим или сопкаст за мечов Франција - Шведска??
 

Tomasino

Semper etiam ubique superiores
Член од
19 март 2009
Мислења
9.153
Поени од реакции
18.266
  • Колку ме нервираат некои чоколадни Французи,родени во Франција,имале услови да направат кариера,луѓе да станат и не ја пеат химната.
  • И во фудбал исто,абе лигуши едни,да не беше Франција ќе ве бркаа лавови низ некоја савана во Белизе,Бенин,Конго ,и слични вукојебини.
  • Колку се нервирам значи вака ептен,шо сакаш биди по етничка припадност ама кога си прифатил да играш за репка треба едно поштовање да имаш,еден Шариќ ја пее химната на Катар ејј,од пред 3 години шо е таму,до лани само за утакмици одеше,е ова е професионалност,а не овие Индијанци како Ниокас,Нгесан(не ги видов другите,Дипанда,Мем) како некои немтури дремат,со секоја чест за Абало и Сораиндо па и Ремили е некој мешан Арап,во ова се гледа професионалноста,да не прајме муабет за Карабатакот кој е роден во Ниш и заминал како дете на печалба,како да е поголем Французин од сите,е во ова се делат ИГРАЧИШТАТА од просечните играчи .
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.088
Поени од реакции
2.889
Кога ќе го видам Лукас Нилсон со "метро и жилет" какви шутеви вади, ми иде да му врзам 2-3 шамари на нашиве бекови, што би рекол Грујо сите да видат.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.516
Поени од реакции
892
Швеѓаните скоро перфектни во напад, ако не стегне Франција одбрана во второ тешко дека ќе го добие овој меч

п.с Шведска и Норвешка се светлосни години пред нас во ракометот
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.477
Поени од реакции
1.576
Апелгрен мајстор! Ако пројдат Шведска, на него одат 90% од заслугите :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.860
Поени од реакции
4.885
Ајде да ги видиме експертите сега на дело во второ, ако не, па-па франс :kuracc:, сакам скандинавско финале :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom