САД ќе ги укинат визите за Бугарија и Хрватска!

Член од
12 јуни 2012
Мислења
130
Поени од реакции
83
Касно е. Чекам од 2012, немам доказ дека имам бугарско потекло :D
Јас искрено никогаш не сум сакал да вадам БГ пасош ама добив сознание сега скоро дека на 19.05.2015 имале гласање и усвооен бил законот дека сите што биле на статус ЧЕКАЊЕ ке им се одобри државјанство а сите нови апликанти ке аплицираат по новиот закон со ПОТЕКЛО сепак проверете ја информацијава од посигурни извори
 
Член од
4 мај 2016
Мислења
20
Поени од реакции
7
Здраво, дали имате некој новости во врска со ова. Јас исто така слушнав дека на Бугарија ќе и се олесни процедурата за одење во Канада и Америка. Само не знам колку е ова точно и дали веќе е почанато да се преговара со тие земји.
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
130
Поени од реакции
83
Здраво, дали имате некој новости во врска со ова. Јас исто така слушнав дека на Бугарија ќе и се олесни процедурата за одење во Канада и Америка. Само не знам колку е ова точно и дали веќе е почанато да се преговара со тие земји.
сеуште нема ништо нобо за Канада и Америка, има само олеснителни околности за Австралија но тоа е само да се аплицира преку БГ инаку разликата било што бугарите важеле за мирољубив и вреден народ во Австралија па наводно не гледале така ригорозно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom