Редици за храна во Венецуела

Член од
13 јули 2006
Мислења
6.908
Поени од реакции
5.233
Жално до кој степен 'социјалистичката' власт во Венецуела ги доведе луѓето. Мигранти станаа луѓето, бегаат во соседните земји. А ко ќе ми текни какви глупости се пишуваа, па и капак дека Русија, па Кина, сега ко ќе инвестираат во Венецуела и ко ќе ја помогнат :facepalm:

Fleeing Venezuelans face suspicion and hostility as migration crisis worsens

Ecuadorian border town struggling to cope with exodus driven by economic collapse and political turmoil

https://www.theguardian.com/world/2018/aug/19/fleeing-venezuelans-suspicion-hostility-migration-crisis-ecuador
 
На врв Bottom