Рамна Земја?

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Такви фотошоп слики вади само НАСА... "You can tell it's real because it looks so fake"
Denes Photoshop images/photos i dete od prvo oddelenie može da napravi, no sepak site znaeme deka se e toa fantazija. Isto ko prikaznata za Dedo Mraz, malite deca veruvaat, ama nie vozrasnite odamna sme ja skontale vistinata !
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.548
Поени од реакции
9.108
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Дали овие слики некому му изгледаат дека се вистински, реални, веродостојни или се обични фотошоп слики на НАСА?
Прегледај го приврзокот 365979
Автоматски споено мислење:

NASA'S ARTEMIS MOON MARS MISSION EXPOSED AS CGI PHOTOSHOP PART 1

#Part 2

#Part 3
Искрено почитуван Црвена Зурла планетиве ми изгледаат многу пореално одколку твоите сликички у пеинт
значи 1:0 за НАСА
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.756
Искрено почитуван Црвена Зурла планетиве ми изгледаат многу пореално одколку твоите сликички у пеинт
значи 1:0 за НАСА
Сликиците од планетите и нивната убедливост се „ствар укуса„. За таа цел, ПЦ и „Фотошоп„ се ненадјебиви.

А само да ги погледнеш фотографиите кои се напра‘ени при слетувањето на Месечината, ќе си помислиш дека се фотнати во резолуција 12К, и тоа во далечната 1969г....
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.756
@PROROKOT напиши АМИН ако сакаш да те благослови со крипто
Ц...инвестирам само во цврста валута (злато, сребро...) не во виртуелна, нестабилна, недоверлива, пропадната...:kafence:
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
239
Поени од реакции
543
Ц...инвестирам само во цврста валута (злато, сребро...) не во виртуелна, нестабилна, недоверлива, пропадната...:kafence:
Ако инвестираш само во валута што е цврста ко теоријата за рамна земја, ја би си ја преиспитал стратегијата :D
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.756
Ако инвестираш само во валута што е цврста ко теоријата за рамна земја, ја би си ја преиспитал стратегијата :D
Куде мене, работите околу инвестирањето во трајни валути е апсолвирана работа, но ти слободно можеш да (се) проеиспитуваш, дур‘ не ги најдеш трајните и неменливите вредости...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Темава е станала вистински freak show. :busi:

Во главните улоги: Зурлата (The Savior), лажниот Пророк и Пиратот - рамноземjаш wanna be.
Jas nikade ne sum napišal deka sum ramnozemjaš, samo proiznesov nekoi svoi gledišta na temava... Ne sum nitu globusar, nitu pa veruvam vo bedni eftini fejk photoshopirani slikici i videa po netov. Štoznam poveke si veruvam na svoite oči odošto na kompjuterskiot Photoshop !
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Jas nikade ne sum napišal deka sum ramnozemjaš, samo proiznesov nekoi svoi gledišta na temava... Ne sum nitu globusar, nitu pa veruvam vo bedni eftini fejk photoshopirani slikici i videa po netov. Štoznam poveke si veruvam na svoite oči odošto na kompjuterskiot Photoshop !
Тераj уште малку и на краjот ќе започнеш да се сомневаш и во твоjата егзистенција. (y)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Од мислењата на темава може слободно да се напише докторски труд на тема параноична шизофренија
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.756
Од мислењата на темава може слободно да се напише докторски труд на тема параноична шизофренија
Добро, а според твојата премудрост, како се нарекува лик кон никад не го видел обликот од Земјата со своето вродено око, ама верува дека е топчеста? Каква психолошко-психијатриска дијагноза е во прашање?...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom