Работна виза за Германија

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.465
Поени од реакции
20.445
Аплицирав јас преку Контекст во мај. Ми рекоа од агенцијата дека сум приман во Франкфурт и се чека договорот да го пратат од Германија па во амбасада потоа да закажам за виза итн. и се надевам ќе заминам август/септември. Инаку за една година договор со мк пасош.
 
Член од
19 декември 2015
Мислења
28
Поени од реакции
3
dajte nekoj link za rabotodavaci ,(nekoja agencia za vrabotuvanje,ili nesto slicno) da vidime dali moze da se najde nekoja rabota
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
мозе ли со македонски пасош и без познаванје на германски јазик да се отиде да се работи некоја амалска работа во германија ,ако знаете нешто пратете пишете
 
Член од
13 март 2014
Мислења
671
Поени од реакции
138
dali nekoj sto zivee i raboti vo Germanija zaminat so viza, a momentalno so dogovor na neopredeleno vreme, moze da zeme kredit od banka?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
671
Поени од реакции
138
Дефинитивно не, на кој основ би го добил?
Благодарам, веќе го изменија договорот на неопределен временски рок, па сега чекаме банката која сума ќе ја одобри :)
 
На врв Bottom