Работа од дома?

Член од
16 февруари 2016
Мислења
13
Поени од реакции
4
Да,заработка преку интернет има,не е којзнае колкава али има заработка.Мое лично искуство е,работев подолго време на една страна,се работи за отварање на веб сајтови,со секое отварање на понудените сајтови добиваш различна сума.Исплаќањето е редовно . http://adf.ly/1Wydhh
 
Член од
2 март 2016
Мислења
5
Поени од реакции
1
Сите кои се заинтересирани за работа од дома за американска команија СФИ,во областа на интернет маркетинг.постојат повеке начини на заработка.Изберете сами како ке заработувте:формирање тим,аукции,продажба,отварање своја продавница.Сега е вистинскиот момент да почнете.Регистрацијата е бесплатна а секој нов член добива 20$ бонус.
http://zaraboti-stefan.blogspot.mk/
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Renomirani Kompanii vi nudat moznost za rabota na internet. Dokolku sakate da zarabotite i da uzivate vo rabotenjeto od vasiot dom ova e vistinskiot izbor za vas.povelete
 
Член од
5 јуни 2017
Мислења
50
Поени од реакции
14
Rabota od doma podrazbira li samo rabota na komjuter ?jas sum nevrabotena megutoa nemam dovolno poznavanje na angliski jazik i rabota na komjuter i bi sakala rabota od doma nesto kako pakuvanje lepenje barkodovi i sl ako nekoj znae nekoja firma koja nudi takva i slicna rabota od doma neka kaze blagodaram
 
Член од
18 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Na ovaa ovoj link [избришано од админ] mozete da se registrirate od levata strana kaj so pisuva registration,celata rabota e vnesuvanje na 4 ri cifreni broevi koi sto pretstavuvaat gledanje reklami,za sekoj vnesen broj zarabotuvate 10 centi,moze da se zaraboti i nad 100 dolari dnevno dokolku pominete 2-3 casa pred kompjuter ,jas pocnav od skoro i se nadevam ke zarabotam kako nekoi postari clenovi,najavete se pocnete,za pocetok treba 150 da napravite za da moze da gi prefrlite na vasata bankarska smetka .ako znaete malku angliski ke se snajdete lesno
 
Последно уредено од модератор:
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
Na ovaa ovoj link [избришано од админ] mozete da se registrirate od levata strana kaj so pisuva registration,celata rabota e vnesuvanje na 4 ri cifreni broevi koi sto pretstavuvaat gledanje reklami,za sekoj vnesen broj zarabotuvate 10 centi,moze da se zaraboti i nad 100 dolari dnevno dokolku pominete 2-3 casa pred kompjuter ,jas pocnav od skoro i se nadevam ke zarabotam kako nekoi postari clenovi,najavete se pocnete,za pocetok treba 150 da napravite za da moze da gi prefrlite na vasata bankarska smetka .ako znaete malku angliski ke se snajdete lesno
Еднаш во живот испаднав будала и кликав на реклами исто така и тогаш требаше да заработам 150$ за да ми ги префрлат на pay pal, си направив и pay pal а претходно веќе имав заработено околу 1000$ од кликање и... И шипки варени, ни цент од парите до ден денес ми нема стигнато... Fraud веб страна, фала НЕ!
 
Член од
25 август 2011
Мислења
41
Поени од реакции
9
Здраво, може ќе звучам глупо, но ете барам добронамерен совет и идеја за дополнителна работа .Значи редовно сум вработен до 16 часот, стоматолог по професија(работам како претставник за стоматолошки материјали ) , и секако ми треба нешто дополнително , имам дома бебенце, сопругата не успеа да добие трудничко заради предвремено породување, и затоа секоја идеа , РЕАЛНА е добредојдена . Благодарам
 
Член од
6 декември 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, може ќе звучам глупо, но ете барам добронамерен совет и идеја за дополнителна работа .Значи редовно сум вработен до 16 часот, стоматолог по професија(работам како претставник за стоматолошки материјали ) , и секако ми треба нешто дополнително , имам дома бебенце, сопругата не успеа да добие трудничко заради предвремено породување, и затоа секоја идеа , РЕАЛНА е добредојдена . Благодарам
Во општо не свучи глупо, ваш е добро и радува тоа што луѓето се трудат. Јас долго време имам работено преку интернет во сајтови како Freelancer, Odesk, итн. Еден ден така седев дома бескорисно и си реков мора да има такво нешто, барав, најдов. Се понудив да сменам едни книги од ПДФ на Ворд, ми ја дадоја задачата и така почнав да се нудам за разни работи, и добро заработубав долго време. После го остадов за да се посетам на фирмата од сопругот и на фамилијата но од време на време уште ме бараат муштериите од тоа време. Мораш да знаеш јазици, затоа што реално во Македонија не знам за таква можност. Еден друг начин е да креираш блог. Има многу луѓе кој пишуваат за тоа што се експерти или стануваат експерти во нешто па креираат содршини и заработуваат реални пари. Тоа трае време и не можеш да очекуваш одма ресултати. Постојат и форекс апликации, знам од луѓе кој се занимаваат со тоа, но за мене не е. Или така мислам сега. :)
 
Член од
22 февруари 2019
Мислења
26
Поени од реакции
13
Во општо не свучи глупо, ваш е добро и радува тоа што луѓето се трудат. Јас долго време имам работено преку интернет во сајтови како Freelancer, Odesk, итн. Еден ден така седев дома бескорисно и си реков мора да има такво нешто, барав, најдов. Се понудив да сменам едни книги од ПДФ на Ворд, ми ја дадоја задачата и така почнав да се нудам за разни работи, и добро заработубав долго време. После го остадов за да се посетам на фирмата од сопругот и на фамилијата но од време на време уште ме бараат муштериите од тоа време. Мораш да знаеш јазици, затоа што реално во Македонија не знам за таква можност. Еден друг начин е да креираш блог. Има многу луѓе кој пишуваат за тоа што се експерти или стануваат експерти во нешто па креираат содршини и заработуваат реални пари. Тоа трае време и не можеш да очекуваш одма ресултати. Постојат и форекс апликации, знам од луѓе кој се занимаваат со тоа, но за мене не е. Или така мислам сега. :)
Како исплаќаат одеск и фриленс?Бидејќи ПејПал освен словенски сеуште немаме, исплаќаат на сметка?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Еднаш во живот испаднав будала и кликав на реклами исто така и тогаш требаше да заработам 150$ за да ми ги префрлат на pay pal, си направив и pay pal а претходно веќе имав заработено околу 1000$ од кликање и... И шипки варени, ни цент од парите до ден денес ми нема стигнато... Fraud веб страна, фала НЕ!
PTC-pay to click или кликај и заработри по наше се тешка измама,бегај од такви сајтови,на времето околу 2007 па навака уште некоја година успеаја да примамат неискусни луѓе да кликат,ама денес не е така,се смени интернетот,се сменија луѓето,така да оваквите сајтови заминаа во историјата
 
Член од
18 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
4
100% Сигурна заработка со најдобрите производи за силен имунитет, и многу други придобивки од програмата на оваа компанија. Прва и најдобра online продавница која ги наградува нејзините корисници! Неограничени можности за заработка без никакви услови и тековни трошоци. Заработувај од дома
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.709
Поени од реакции
6.839
Оваа е една од појаките
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Дечки, некое работиче дополнително ми треба за од дома. Пример, да куцам текстови, презентации... Добар сум со компјутери, офис и сл. Исто за превод можи. Се наоѓа нешто?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.112
Поени од реакции
824
Дечки, некое работиче дополнително ми треба за од дома. Пример, да куцам текстови, презентации... Добар сум со компјутери, офис и сл. Исто за превод можи. Се наоѓа нешто?
И јас барам за истово :)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Најдов на пазар3 имаше еден оглас. Провери.

Има некој искуство со ова? Како да се пазам да не сум измамен? Како да се заштитам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom