Промени на организмот со пливањето? Физички и физиолошки!

Член од
31 мај 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo na site!!!-Ke bidete dobri ako mi najdete celi ogromni referati vo vrska so temava.Navistina sto ke se promeni so plivanjeto.I kakvi se tie fizicki i fizioloski promeni na organizmot so plivanjeto.Vi blagodaram od srce. :kajg:
 

SUDBINA

Boss
Член од
20 мај 2006
Мислења
85
Поени од реакции
0
Cvorka напиша:
Zdravo na site!!!-Ke bidete dobri ako mi najdete celi ogromni referati vo vrska so temava.Navistina sto ke se promeni so plivanjeto.I kakvi se tie fizicki i fizioloski promeni na organizmot so plivanjeto.Vi blagodaram od srce. :kajg:
Мислам дека со пливањево физички стануваш подобар а после цела ноќ нема спиење и си се по нервозен
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Prv pat slusam deka plivanjeto ne pravi nervozni,bas naprotiv mislam deka relaksira i plus poubavo se spie:)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
SUDBINA напиша:
Мислам дека со пливањево физички стануваш подобар а после цела ноќ нема спиење и си се по нервозен
Глупости после пливање се осеќаш топ а не нервозен јас пливам секое лето по незнам колку време па не сум нервозен туку се осеќам освежен и релаксиран а ако пливаш подолг перјод ќе се рашириш во грбот, рамената и нозете зашто најмногу тие делови ги оптеретуваш при пливање и нормално е да имаш физички промени по подолг тренинг а психички промени нема
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
G e G o напиша:
Глупости после пливање се осеќаш топ а не нервозен јас пливам секое лето по незнам колку време па не сум нервозен туку се осеќам освежен и релаксиран а ако пливаш подолг перјод ќе се рашириш во грбот, рамената и нозете зашто најмногу тие делови ги оптеретуваш при пливање и нормално е да имаш физички промени по подолг тренинг а психички промени нема
Да се осекаш многу посмирено и освежено, а не нервозно:ija:.Секој ден сум на безен и така е како што вика GeGo :pipi:
 
Член од
31 мај 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
Abe ok so se relaksiram i so se siri grbot ili slicno...Ednostavno mi treba eden referat kade sto za sekoj del od teloto.Na primer nozete racete Grbot (znaeme site).Ednostavno plivanjeto ne sto relaksira, ti dava poveke energija.Najubavo se custvuvas.Ali mi treba eden vid medicinski izvestaj.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Барај некој доктор на науки за таква анализа
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Јас имам проблем кога сум долго време во вода, заправо кога пливам подолго. Ми се јавуваат проблеми на кожата, имам најверојатно некоја алергија кон водата без оглед колку е таа хемиски и бактериолошки чиста и ок, ми се појавуваат ситни, мали пликови кои после излегување од водата за неполни 20 минути ги снемува. Инаку некои физички пречки до сега не сум почувствувал од типот на несоница или нервоза, напротив, баш добро спијам после подолго пливање освен што ако претерам може малку да ме болат мускулите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom