Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.268
Поени од реакции
17.954
Браво за алфиве.....алал нека им е скапан народ.
А на А1 и на Сител се отепаа од давање за тоа како Љубе го уапсиле, како ВМРО тепа, како имало нерегуларности во гласањето, а овде луѓево се испотепаа.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Пишав на другана тема за ова, голем дел од Алфиве се од претходните „лавови“, поранешни багабонти и фраери у маало со грамажа на мозок колку половина лажица шеќер, усовремена верзија на „аскерите“, служат само за тепање. Може да те утепа и око да не му трепне (а ете тоа и буквално се случило, за жал).

Колку што сум запознаен, дури и при ваков случај, при смрт, овие одговараат со одредено ниво на „привилегии“ пред суд.

Но, искрено, не би бил изненаден и доколку ова е малку преисценирано за политички цели.
Не верувам дека има толку улави да употребуваат вакви (не може да ми текне соодветен збор) гадости за политичи цели.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.328
Поени од реакции
5.998
Како и да било , жално.
Сочувство до фамилијата.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Ме сопреа мене Алфи вчера со кола баш кога Грујо проаѓаше пешки на рекорд прилично беа накурчени имаше фама изгледа ова било. Ако е ова вистина да се засрами цел МВР!!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.410
Значи стварно не ми е јасно зошто на НИЕДНА телевизија нема ништо... АЛООООО!!!
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.315
Поени од реакции
36.899
Грците вакви онакви, ја запалија земјата откако полицијата уби дете, а ние кутрите со курот у раце стандард, ќе дозволиме и понатака да бидеме газени. Во последниве неколку години полициската бруталност го доживува својот врв, се сеќавате на дечкото од Шутка што се удави во Вардар по слична интервенција на Алфите па се до односот кон одредени навивачки групи, ова само дополнително ја прелева чашата, ама не ... ние '' ратоборните '', мене искрено срам почнува да ме фаќа, во секоја земја на ваков настан му се случува НАРОД, освен во Мкд.

п.с. Постов е напишан аналогно на информациите дека причината за смртта на малиот е претепување од лице вработено во МВР. А и евентуално тоа да не е вистинската слика на настанот, стојам на горенаведеното, време е ...
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Заради сличен настан пред неколку години гореше атина, а истото се случи и во париз како што се сеќавам...
Ова е срамота Мора да одговара некој за ова ма ако треба и глави да летаат!
:mad:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.895
Поени од реакции
57.644
А да не лаеме сите кога не знаеме дали е ова вистина и дали е потврдено?
точно!

Но, замислете детево да беше Албанец, прва ќе објавеше А1, ќе се „разбудеа“ од разбуди се, ЕУ, ОБСЕ, Хелсиншки комитет, бла бла бла... а за македончето к*р ги боли и македончињата...

не ми скокајте сеа со етнички предрасуди и такви глупости, тоа ни е реалноста...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.484

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.315
Поени од реакции
36.899
Не ги критикувајте медиумите, ваков настан сите знаеме што може да предизвика ( за нечија среќа, ова е Македонија па постои голема веројатност истиов немо да биде проследен ), гарант се обиделе да го заташкаат али денес во ера на Интернет маломорген, инфово нормално, стигна и до А1 а гарант ќе стигне и до сите останати (не)релевантни медиуми во земјава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom