Приклучете се на Кајгана радио - Е, неее...! [Сезона 2013/2014]

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Acid, 17 февруари 2013.

 1. khz777

  khz777

  Член од:
  26 октомври 2012
  Мислења:
  2.489
  Допаѓања:
  3.323
  Напрајте програма 1 ден џез друг ден блуз , па поп , рап итн ,иначе нема да го слушам ич
   
 2. NelTu

  NelTu Coffee addict

  Член од:
  1 август 2011
  Мислења:
  2.333
  Допаѓања:
  6.981
  Ќе има love songs?
   
  На khz777 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.540
  Допаѓања:
  26.030
  Друже, НЕ ГИ СТРИМАМЕ СО НИКАКВИ ПОДЕСУВАЊА.
  Се испраќа целата песна до серверот, а серверот до слушателите. Значи, јас дури и да си ги направам промените на еквилајзерот кај мене, кај слушателите ќе биде исто - верувај.
   
  На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BrunoFresh

  BrunoFresh Гостин

  Одлично
   
  На NelTu и Naked Gun им се допаѓа ова.
 5. khz777

  khz777

  Член од:
  26 октомври 2012
  Мислења:
  2.489
  Допаѓања:
  3.323
  Работи и на Winamp одлична идеја за радиово [​IMG]
   
  На Naked Gun и NelTu им се допаѓа ова.
 6. bebush

  bebush Portable Heater

  Член од:
  4 септември 2007
  Мислења:
  4.470
  Допаѓања:
  5.166
  Леле ме уби со Thrift Shop, цел ден ја утепувам од слушање :pos:
   
  На Александър Сърдит му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.540
  Допаѓања:
  26.030
  Опа, еве го рекордот за сега:
  Listener Peak: 38
   
  На Naked Gun, NelTu и bebush им се допаѓа ова.
 8. G@rfielD

  G@rfielD Модератор

  Член од:
  10 февруари 2007
  Мислења:
  9.969
  Допаѓања:
  5.944
  Конечно!

  Сега уште некој од модераторите на музика да се нафати да направи шема/распоред со програма, да се средат пријавите, термините и се тоа.
   
  На Naked Gun, khz777 и NelTu им се допаѓа ова.
 9. bebush

  bebush Portable Heater

  Член од:
  4 септември 2007
  Мислења:
  4.470
  Допаѓања:
  5.166
  Тебе те чекав на темава! И твоите трансоини :pipi:
  Иначе, сестра ми ми љубомори што слушам јако музиче, сеа ќе и пуштам и на неа линк:icon_lol:
   
  На Naked Gun и G@rfielD им се допаѓа ова.
 10. Pillow Queen

  Pillow Queen

  Член од:
  25 јануари 2011
  Мислења:
  2.247
  Допаѓања:
  5.073
  Еднаш месечно да биде посветена емисија каде што ќе се читаат постови од драга кајгана :icon_lol:
   
  На Scirea, Mary Poppins, _Филип и уште 14 други им се допаѓа ова.
 11. c i t r o

  c i t r o

  Член од:
  20 септември 2008
  Мислења:
  11.426
  Допаѓања:
  7.678
  Добра идеја не да не...него друго ми беше на ум. Аcid што ти се деси со никот :confused: Бугарски пасош да не зема :pos:
   
  На Хефест, Naked Gun, shadow_rr и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. G@rfielD

  G@rfielD Модератор

  Член од:
  10 февруари 2007
  Мислења:
  9.969
  Допаѓања:
  5.944
  Се чека само тема за пријави, другото не е проблем. :D
   
  На bebush му/ѝ се допаѓа ова.
 13. smihajlo

  smihajlo Superposition, Relentless

  Член од:
  11 август 2010
  Мислења:
  3.051
  Допаѓања:
  3.432
  Сугестија
  Типот што вика kajgana.com заменете го со некој женски глас.
  Не знам зошто ме нервира некако :свиркам:

  П.С Нека не се навредува дотичната личност ако ми го чита постов :D
   
  На khz777 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.540
  Допаѓања:
  26.030
  Нека се јави @Хелена Роза! Ни треба за џингл! :)
   
  Morgan Freeman, NelTu, G@rfielD и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.387
  Допаѓања:
  8.916
  Стеф за водител и за џинглови снимање! Го има искуството веќе... Само да не вика ЧАООООООО на крајот
   
  На Lu, Види Фотос, Naked Gun и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: