Приклучете се на Кајгана радио - Е, неее...! [Сезона 2013/2014]

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Напрајте програма 1 ден џез друг ден блуз , па поп , рап итн ,иначе нема да го слушам ич
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Абе не зезај,на шо да намалам ја treble.И ја Raw ги слушам директно на сараунд.

Види таму ако имате еквилајзер нешто такви подесувања мора да има treble.
Друже, НЕ ГИ СТРИМАМЕ СО НИКАКВИ ПОДЕСУВАЊА.
Се испраќа целата песна до серверот, а серверот до слушателите. Значи, јас дури и да си ги направам промените на еквилајзерот кај мене, кај слушателите ќе биде исто - верувај.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Конечно!

Сега уште некој од модераторите на музика да се нафати да направи шема/распоред со програма, да се средат пријавите, термините и се тоа.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Конечно!

Сега уште некој од модераторите на музика да се нафати да направи шема/распоред со програма, да се средат пријавите, термините и се тоа.
Тебе те чекав на темава! И твоите трансоини :pipi:
Иначе, сестра ми ми љубомори што слушам јако музиче, сеа ќе и пуштам и на неа линк:icon_lol:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Тебе те чекав на темава! И твоите трансоини :pipi:
Иначе, сестра ми ми љубомори што слушам јако музиче, сеа ќе и пуштам и на неа линк:icon_lol:
Се чека само тема за пријави, другото не е проблем. :D
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.682
Поени од реакции
4.421
Сугестија
Типот што вика kajgana.com заменете го со некој женски глас.
Не знам зошто ме нервира некако :свиркам:

П.С Нека не се навредува дотичната личност ако ми го чита постов :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Сугестија
Типот што вика kajgana.com заменете го со некој женски глас.
Не знам зошто ме нервира некако :свиркам:

П.С Нека не се навредува дотичната личност ако ми го чита постов :D
Нека се јави @Хелена Роза! Ни треба за џингл! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom