Приведени пет лица од Велес

Член од
21 мај 2021
Мислења
485
Поени од реакции
1.045
За да дојде до вакво нешто, народот треба излезе на улица и да не дозволи системот да го казни извршителот. Како случаевите со тој во Битола што го прееба зетот, сега со Велешанката, со тој дедото што ги прееба крадците. Крадци и силувачи, тоа на лице место треба да им се пресуди. Ти фалат пари, иди работи, сакаш секс, иди бре плати и на некоја. Овој што го уценувал девојчето, мора да лежи во затворското одделение каде се само осудени наркозависници на подолг период (сум прочитал дека имаат таков дел во, може и да сум грешка) и ако секојдневно сексуално го злостуваат да им се дава гратис дрога.

Врз политичари, би дозволил само ако извршителот е од истата партија, бидејќи не ги исполнил ветувањата кои ги дал, крадел или потпишал нешто спротивно од интересите на народот, без нивна согласност. Но се додека партиските членови и симпатизери не реагираат на секојдневните изјави за направени криминали од нивните политичари, тури пепел на таквата држава. Така да, заслужено ни е се што ни се случува и се што ни следи.
Бафра,се сложувам и јас со овоа во голема мера,само проблемот е да не ескалира до тој степен ситуацијата па да почнат убиствата од одмазда да станат тренд,па да не се знае повеќе кој кого коле,беси итн итн...Има шанса и за такво нешто.
Овој народ е избезумен,не е да му дадеш многу простор да ја зема правдата во свои раце.
Автоматски споено мислење:

Пиши име и презиме.
Сфаќам дека народот бара крв во ситуацијава ама ќе почитувам презумпција на невиност.Не мора вака јавно да го оцрнувам.
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.017
Бафра,се сложувам и јас со овоа во голема мера,само проблемот е да не ескалира до тој степен ситуацијата па да почнат убиствата од одмазда да станат тренд,па да не се знае повеќе кој кого коле,беси итн итн...Има шанса и за такво нешто.
Овој народ е избезумен,не е да му дадеш многу простор да ја зема правдата во свои раце.
Во право си дека може да дојде до такво нешто, но, подобро ногата да се исече, успат нели ќе има колатерална штета, но подобро тоа него ли да умре човекот (општеството)

Процесот е започнат, неизбежно идеме кон тој стадиум, да се колеме од бес, па кој преживи можеби ќе научи лекцијата и нема да дозволи во иднина пак да се повторува процесот.

Сфаќам дека народот бара крв во ситуацијава ама ќе почитувам презумпција на невиност.Не мора вака јавно да го оцрнувам.
Ако е 20+ и имал сексуален однос со 14г девојче, притоа знаел дека е ценета, не е тоа оцрнување, туку бележење, за другите да знаат за каква личност се работи и на дистанца да се.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
485
Поени од реакции
1.045
Во право си дека може да дојде до такво нешто, но, подобро ногата да се исече, успат нели ќе има колатерална штета, но подобро тоа него ли да умре човекот (општеството)

Процесот е започнат, неизбежно идеме кон тој стадиум, да се колеме од бес, па кој преживи можеби ќе научи лекцијата и нема да дозволи во иднина пак да се повторува процесот.Ако е 20+ и имал сексуален однос со 14г девојче, притоа знаел дека е ценета, не е тоа оцрнување, туку бележење, за другите да знаат за каква личност се работи и на дистанца да се.
Нека се докаже на суд дека се виновни,не само него,ветувам дека сите со име и презиме ќе ги напишам на форумов.Ќе дознаам за брзо кои се останатите членови на групата.
Вака сега за сега,не е во ред.Имам почит спрема презумпцијата на невиност.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.084
Поени од реакции
14.730
ќе потсетам на еден постар случај, 10+ години, кој мислам остана неказнет... во Битола 2ца грци ангажирали две малолетни ромки... но кога дошле горе во собата таму не биле тие 2ца туку 6мина... едното девојче се фрли од прозорецот и почина... еднаш пишуваше за случката и се ЗАТАШКА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom