Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    673

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Епа ајде кога е така, среќна нова 1945 година, и многу среќа..Наместо да оди човештвото напред, ние сме се поблиску до самоистребување.
Kolku si samo zelen, SAD ja napadna Rusija nepocituvajki gi site dogovori, dali ti e jasno toa?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
Епа ајде кога е така, среќна нова 1945 година, и многу среќа..Наместо да оди човештвото напред, ние сме се поблиску до самоистребување.
Тоа ти е кико, кога ќе дојде куче да те гризе, неможеш да го избркаш со мили зборови.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Посебно кога на чело е Путин, руски водач кој во последните 300 години и надминат во својата аверзија кон војна само од Александар III. Да глумиш дека имало друг излез кога се гледа дека од 2014 наваму, Америка и ЕУ ја имаат претворено Украина во самоубиствен култ е смешно.
Путин имал аверзија кон војна. немогуќе, ќе си умрам.

Значи од кога е Путин на власт, константно е во војна.
Војната во Даестан
Втората Чеченска војна која неофицијално траеше до 2009
Војната во Грузија
Војната во Ингушетија
Крим и Донбас 2014 која прерасна во
Украина 2022

и не ми се правете паметни да м кажувате колку америте имаат војни, оти имаат 10 пати повеќе, и никој не ги брани нив. Ама да тврдиш дека бивш КГБ офицер кој константно е во војна од кога е на власт, има аверзија од војна е како да кажеш дека америчкиот дип стејт има аверзија од војна. Сите овие живеат од војна, сето ова е клето
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.071
Путин имал аверзија кон војна. немогуќе, ќе си умрам.

Значи од кога е Путин на власт, константно е во војна.
Војната во Даестан
Втората Чеченска војна која неофицијално траеше до 2009
Војната во Грузија
Војната во Ингушетија
Крим и Донбас 2014 која прерасна во
Украина 2022

и не ми се правете паметни да м кажувате колку америте имаат војни, оти имаат 10 пати повеќе, и никој не ги брани нив. Ама да тврдиш дека бивш КГБ офицер кој константно е во војна од кога е на власт, има аверзија од војна е како да кажеш дека америчкиот дип стејт има аверзија од војна. Сите овие живеат од војна, сето ова е клето
А зошто започнаа овие војни?

Иначе Медведев беше во Грузија кога влегоа ако не се лажам
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
навикнати се момците да се опколени, а и знаат дека же ги смеат после во размена на заробеници, немаат гајле
Изгинаа како пилци, не ми кажувај дека не си свесен за ова.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Kolku si samo zelen, SAD ja napadna Rusija nepocituvajki gi site dogovori, dali ti e jasno toa?
Подобро зелен, отколку како тебе тркало со крив бандаж. Ако си имаш слика од Сталин кај што спијаш, тоа не е мој проблем, и знам дека ти е тешко како закоравен комунист да прифатиш дека има други мислења кои не се како твоите, и не мора да се нервираш поради тоа, вреѓаш, и кога ќе добиете по муцки, да квичите по модератори. Ајде сега ако имаш нешто паметно да пишиш пиши, ако не марш напоље. Дома тато и мама ако ми ти шлупкале за секој збор и ако си било најпаметното синче на мама и тато, немој да очекуваш дека секаде ќе ти шлупкаат, шутрак еден.

САД ја нападнале Русија?? Па тие не се престанати да војуваат бе торко, од Студената војна па досега....Оди спиј, ненаспан си....
 
  • Хаха
Reactions: TOT

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
А зошто започнаа овие војни?

Иначе Медведев беше во Грузија кога влегоа ако не се лажам
според уставот на РФ, Чеченија имаше секакво право да се отцепи, си направија референдум, си декларираа независност. Ама нафтичка брат
Грузија си го пикаа газот каде што се мереа пениси, беа уверувани дека америте ќе ги бранат ако РФ нападне, па лепо беа насанкани. Саакашвили беше целосно легитимен во неговите обиди, де јуре - легитимен. Де факто беше крајно глуп и си ја унаказа државата
Грешка си - Медведев не беше таму, си беше во Москва
Ингушетија е иста приказна како Чеченија, имаат целосно уставно право на самоопределување според федеративната повелба на РФ (уставот). Овој пат немаат ни толку многу нафтичка, ама неверојатно блиску се до неа за да се прелее еуфоријата.
Дагестан такоџе
Украина е приказна за себе, многу е комплицирана ситуацијата таму, ама де јуре - Путин нападна суверена држава повеќе од два пати
тоа изгледа од аверзијата му е
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Подобро зелен, отколку како тебе тркало со крив бандаж. Ако си имаш слика од Сталин кај што спијаш, тоа не е мој проблем, и знам дека ти е тешко како закоравен комунист да прифатиш дека има други мислења кои не се како твоите, и не мора да се нервираш поради тоа, вреѓаш, и кога ќе добиете по муцки, да квичите по модератори. Ајде сега ако имаш нешто паметно да пишиш пиши, ако не марш напоље. Дома тато и мама ако ми ти шлупкале за секој збор и ако си било најпаметното синче на мама и тато, немој да очекуваш дека секаде ќе ти шлупкаат, шутрак еден.

САД ја нападнале Русија?? Па тие не се престанати да војуваат бе торко, од Студената војна па досега....Оди спиј, ненаспан си....
Каков бот си тоа е неверојатно, со тебе дискусија амин.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Изгинаа како пилци, не ми кажувај дека не си свесен за ова.
нека гинат пак, не ми е гајле. За нацисти не ми е гајле воопшто.
Азов, Ајдар и Прави сектор, комотно нека ги збришат од лицето на земјата.
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
нека гинат пак, не ми е гајле. За нацисти не ми е гајле воопшто.
Азов, Ајдар и Прави сектор, комотно нека ги збришат од лицето на земјата.
Све се нацисти сега и следбеници на Бандера, го прогласија народен херој. А од друга страна прогласија војна против православјето. Ете ти го Арестович, слушај го што кажа.
Гинат украинци кои со сила ги тераат, додека тие азовци седат позади да ги убијат тие што ќе дезертираат.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
нека гинат пак, не ми е гајле. За нацисти не ми е гајле воопшто.
Азов, Ајдар и Прави сектор, комотно нека ги збришат од лицето на земјата.
СМРТ ЗА НАЦИЗАМ И КОМУНИЗАМ...Двете најголеми зла кои постојат од почетокот на човештвото до денес....
Автоматски споено мислење:

Све се нацисти сега и следбеници на Бандера, го прогласија народен херој. А од друга страна прогласија војна против православјето. Ете ти го Арестович, слушај го што кажа.
Гинат украинци кои со сила ги тераат, додека тие азовци седат позади да ги убијат тие што ќе дезертираат.
А од ваму Православието го брани Рамзан Кадиров......


Ојјј Господее.....
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289

Kajgana Shop

На врв Bottom