Пред и за време на бракот

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување
G

gk77

Гостин
Децата се убава работа но не би требало да бидат главна работа за да влезиш во брак, така би изгледало единствена причина за брак е приплод.
Плус тој брак е однапред осуден на пропаст ако се случи да не можат да имаат деца партнерите.
точно е се слагам
 
A

AnFem

Гостин
каде виде навреда ти ?! и више од авион се гледа дека си и лична пријателка нема потреба да браниш ниту пак ја напаѓам. Јас си го кажав моето мислење и крај помири се со тоа. а за факти доволно наброив ако знаеш да читаш преку редови. Право да ти кажам ја сметам дека fail брак е ако немаш деца т.е не си почувствувал да бидеш РОДИТЕЛ а си ги имал сите можности за тоа. За брак не се секирај дали ке имам fail или не али главно знам што бара за возврат природата од нас.(дај бе нека ве подучат родителиве ваши алоо) срамота тинејџерки едни тоа е процес кој поминува а кај вас изгледа вечно ке трае за жал.. али ваше право никој не ве тера
Нема да ти реплицирам со одговор на твоите претпоставки, само затоа што сметам дека немаш капацитет да ме разбереш, а верувам и дека нема ни да се потрудиш. Инаку, со ништо од ова што си го напишал не се согласувам. Ако не те удостојам со одговор, не значи дека си во право. ;)
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Tuka se gleda fraerlukot kolku dvajcata mozat da gi nadminuvaat site precki okolu niv i vo niv.

Nema filozofija za srekjen zivot samo treba tolerancija i zabrana na turski serii mora na toa da se odolee.
 
G

gk77

Гостин
Нема да ти реплицирам со одговор на твоите претпоставки, само затоа што сметам дека немаш капацитет да ме разбереш, а верувам и дека нема ни да се потрудиш. Инаку, со ништо од ова што си го напишал не се согласувам. Ако не те удостојам со одговор, не значи дека си во право. ;)
Што кажа ти за да те разберам?!Јас си кажав што имав да кажам и крај да не се повторувам.Ти се базираш на претпоставки тоа ти е најголема мана со другарка ти.Ако неможеш нешто да кажеш не коментирај, а ова не е суд за да се докаже кој е во право а кој не е.Неможеш да кажеш асолно што се вели оти немаш одбрани зборови ниту пак со примери кажуваш. Точно не значи дека сум во право, тоа е мое мислење и ја така сметам дека е и ништо повеќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom