Предности и слабости на восокот за коса?

Член од
1 декември 2013
Мислења
86
Поени од реакции
86
Го има по фризерски салони, цената мислам дека е ~800 но со тафт и слични не се споредува..
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Препорачајте некој добар восок што го користите??
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.914
zemi taft od vero, okolu 250 den, mnogu e dobar, dodeka imav kosa go koristev:D ne deka ke ti padne od nego, nasledno mi bese.
Јас пак мислам дека погрд восок тешко да се има произведено, толку првут на коса не ми се имаше направено ни од геловите што ги продаваат циганите 1кг 100че , ем не се размачкува добро, ем прави првут упм.[DOUBLEPOST=1497306368][/DOUBLEPOST]Јас практикувам крем за коса, овој досега ми се покажа најдобро:
subindw_kstl10_01__2.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.629
Поени од реакции
38.808
Јас пак мислам дека погрд восок тешко да се има произведено, толку првут на коса не ми се имаше направено ни од геловите што ги продаваат циганите 1кг 100че , ем не се размачкува добро, ем прави првут упм.
zavisi toa kako ti reagira kozata na nego, sekoj si bara spored toa kako mu prija. Ne e sekoj covek ist. I onie shamponi za 150 head and shoulders, wash and go mislam deka se tesko sranje koe ja unistuva kosata i bolje e da se mies so svinski sapun, no na nekogo mu se sasvim ok.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.914
zavisi toa kako ti reagira kozata na nego, sekoj si bara spored toa kako mu prija. Ne e sekoj covek ist. I onie shamponi za 150 head and shoulders, wash and go mislam deka se tesko sranje koe ja unistuva kosata i bolje e da se mies so svinski sapun, no na nekogo mu se sasvim ok.
Не навлегувам околу кожа и такви работи, тафт добро да го размачкаш е невозможна мисија, земи некој поквалитен и поскап восок ќе видиш која е разликата.
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
11
Поени од реакции
2
Да не го има некој ова ко крема за коса и дали е добро ли е за обликување на коса???


 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
245
Поени од реакции
509
Предлог восок, крем или гел кој дава супер текстура на косата??
 
Член од
28 јули 2017
Мислења
11
Поени од реакции
2
Мене ниту еден восок не ми одговоарал, употребувам само лак за коса.
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Да не го има некој ова ко крема за коса и дали е добро ли е за обликување на коса???


јас го користам моментално прилично доста ја зацврстува косата ама не ми е погодено зошто ептен ми е сува на крај ја сакам нешто како восокот што ќе ми ја замрси малку и ќе ми ја наорави потемна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom