Предлог за таблет

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Zemav neksus 7 2013 , am sea DA prasam Dali IMA nekade po skopjevo original case za nego poso ovie so GI prodavaat se Kineski I ispagja

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Zemav neksus 7 2013 , am sea DA prasam Dali IMA nekade po skopjevo original case za nego poso ovie so GI prodavaat se Kineski I ispagja

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Неам сретнато ама нарачај си од ебај или од алиекспрес јас така направив
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Zemav neksus 7 2013 , am sea DA prasam Dali IMA nekade po skopjevo original case za nego poso ovie so GI prodavaat se Kineski I ispagja

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Тешко дека ќе најдеш баш за 7ката оригинал case.А онака како чантикчи има за таблети еден куп.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Веќе си нарачав од ебај до крај на јануари би требало да стигне

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Dali go biva tesla7 ...za dete od 8 godini, znachi igrici, youtube taka neshto...??
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Здраво дечки,

се решив да земам таблет до 9000 би дала т.е. 9000 е Самсунг таб 3 8 инчи и сеа се мислам дали да биде тој или во моментов ги гледам Асус 10 инчи и Асус 7 инчи. Бидејќи немам некое искуство со таблети па би сакала да ми препорачате така некој подобар, дали од овие три или од ваше искуство некој друг. Го гледав и Dell Venue 7 со 2гб рам ама не знам дали Dell вадат добри таблети.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Здраво дечки,

се решив да земам таблет до 9000 би дала т.е. 9000 е Самсунг таб 3 8 инчи и сеа се мислам дали да биде тој или во моментов ги гледам Асус 10 инчи и Асус 7 инчи. Бидејќи немам некое искуство со таблети па би сакала да ми препорачате така некој подобар, дали од овие три или од ваше искуство некој друг. Го гледав и Dell Venue 7 со 2гб рам ама не знам дали Dell вадат добри таблети.
Овде ке најдеш рецензии за таблети од кои повеќето можат да се најдат кај нас, а овде имаш сумирана верзија за ASUS Memo Pad HD7 Grey ME173X

Нормално преку Google на ангклиски јазик ке најдеш уште еден куп тестови и видеа за таблетите кои си заинтересирана.
Иначе едно другарче купи Samsung Galaxy Tab 4 кој има четворојадрен процесор и 1,5 гб рам и е задоволен од него, единствена "негативност" e што верзијата од 9000 денари има 8гб хардиск ама тоа повеќе зависи од твоите лични преференци ама за него се и повеќе од доволни затоа што го користи претежно за фејсбук и читање интернет страни.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Овде ке најдеш рецензии за таблети од кои повеќето можат да се најдат кај нас, а овде имаш сумирана верзија за ASUS Memo Pad HD7 Grey ME173X

Нормално преку Google на ангклиски јазик ке најдеш уште еден куп тестови и видеа за таблетите кои си заинтересирана.
Иначе едно другарче купи Samsung Galaxy Tab 4 кој има четворојадрен процесор и 1,5 гб рам и е задоволен од него, единствена "негативност" e што верзијата од 9000 денари има 8гб хардиск ама тоа повеќе зависи од твоите лични преференци ама за него се и повеќе од доволни затоа што го користи претежно за фејсбук и читање интернет страни.
Па цел ден денес читам, гледам и за сите има нешто позитивно, нешто негативно и си викам да прашам некој да не имал искуство со овие па да ми каже што е најдобро. Реално нема да го користам за којзнае што, интернет, игри, ама можеби понатаму во животот ќе ми се најде па не сакам да биде некој од 3000 без врска :) Фала на препоракава за 4ката, сеа баш го гледав па може ќе се одлучам за тој :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom