Прашања до Атеистите II

Дискусија во форумот 'Религија' започната од Нuкола, 4 февруари 2013.

 1. alf

  alf

  Член од:
  28 јануари 2010
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  256
  Во погрешна насока ви е дискусијата.
  Верувај во себе , не се мисли на сопртско удирање во гради дека ти тоа го можеш , ти си јакиот , силниот , брзиот , мудриот , итриот . ..ќе победиш...
  Верувај во себе , се однесува на Човековите особини кој треба да дојдат до израз тогаш кога ќе дојдете до некое искушение, до некоја безизлезна ситуација , навреда , омаложување , неправедно обвинувани..тогаш од такви моменти призлегол слоганот "Верувај во себе" биди човек, а не дали верувате во вашето име и тоа кое мислите дека преставувате во општеството , семејството или пријателите.Тоа се вредности кое општествениот систем ги негува ,а толку многу се искривени што како доаѓаат следните генерации , она што преставува човек ќе се изгуби. Драган Стојич изрецитира една добра песна.

   
 2. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol

  Член од:
  3 мај 2019
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  236

  Точно на тоа мислев Алф, на тие особини човекови кои кај мене се менуваат со староста...не верувам сама на себе, не верувам у себе:(
   
  На alf му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StefusRefus

  StefusRefus

  Член од:
  20 јули 2016
  Мислења:
  3.139
  Допаѓања:
  1.371
  Глеј да ти е фино и да не се замараш...нема тука филозофија.
   

Сподели преку: