Правење и решавање на љубовни проблеми преку Интернет

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Член од
12 март 2013
Мислења
25
Поени од реакции
7
Абе девојко, како можеш со сигурност да наклеветиш некого. Подобро кажи "милам дека е тој", а не "тој е". Јас денес дознав дека таа пишала на фемина од вас.

пс. Ова не е домашна задача, па затоа прави разлика
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
А као демек жените не отвараат машки профили ау бау...

Ако случајно некој се налути кога жена ќе напраи такво нешто тогаш тој е недораснат и има пречки у развој..

А за обратно тогаш you're hurting her feelings you idiooooooooooooooooot ! how could you? HOW?

Ако те фатила дека глеаш порнич со лезбејки што ќе речела бе?

Преку таквото од изигравање класа пички и дигање чалам ради ебан клик на фб.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А као демек жените не отвараат машки профили ау бау...

Ако случајно некој се налути кога жена ќе напраи такво нешто тогаш тој е недораснат и има пречки у развој..

А за обратно тогаш you're hurting her feelings you idiooooooooooooooooot ! how could you? HOW?

Ако те фатила дека глеаш порнич со лезбејки што ќе речела бе?

Преку таквото од изигравање класа пички и дигање чалам ради ебан клик на фб.
+1. Премногу гледам расправии за глупости кај младиве генерации меѓу кои спаѓам и јас, нели да не се двојам ама за вакви глупости интелигенцијата не ми дозволува да се расправам :oops:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Еве ти ја девојка ти на фемина.
Кликнав на линков чисто информативно и кога гледам femina имаат некој јак трол...сум се смеел со солзи.

Мора да се прочитa !:pos:

biljan4e-bileto напиша:
biljan4e-bileto напиша:
дали е мозно да и љубоморам на сестра?
хехе близначки сме таа малу повисока од мене ама неколку семтиметри не многу исто личиме само пирс имам јас на веѓа а таја веѓите си ги кубе си ги црта тоа јас не се замарам многу со тоа Исти сме така многу личиме само таа подобри оценки има од мене и тера мода ова она јас не се замарам ни со тоа многу хехе искрено ич ен ми се битни ни оценки ни облека шубо така де

И сега да прејдеме на главното - тој што го сфиѓам мене ја сфиѓа нејзе А не разбирам како така што не ме сака мене де јас него го сакам дознав од другар негов оти нејзе ја сфиѓа..и му кажав тоа на сестра ми ама не ја болеше нејзе сеедно изреаѓира ама не и беше важно тоа и мене ми текна една супер идеја ама сестра ми ми кажа дека сум глупава и дека не е супер идејата ама дали мислите дека е супер да се преправам дека сум за сестра ми па да одам на муванје со него место неа барем да му ги фкусам усните? Ќе ги скубам веѓите ќе вадам пирсо ? И бемка има над устата таа а јас немам ќе ја нацртам ама таа вели оти неможето,оти глупа ќе сум испаднела ќе ме откриел оти тоа не било како на филм на не е толку тешкоо И арно вадам пирсо отидов кај другарка ми нацрта искупа веѓите и одам јас дома иста неа само пониска и без бемка и повисоко чело имам од нејзе ама нема везе тоа личев жими господ ! и арно тој и велел да се муват таа рекла не и се изнервираф шо не ме праша беее? шо да прам сега?
ај помогните девојќиќ бре хитно е не е заебанција
и денеска нашколо прашуваа шо сум вадила пирсо и веѓите шо сум ги кубала и му велам на другарка ми шо ми е плано..и вели оти неможело така ама з2ашто неможи бе? кога можи ако се сака можии звезди да се симни знам знам!
Арно ко се враќав дома он зад мене одеше и викна БИЛЕ и јас си велам со себе шо ќе биди сега МЕ ПОЗНА и ми текна оти сестра ми е послаба од мене( 4-5 кила) па можи затоа по газо ме познал оти одназад ќе ме познаа..арно се сетиф,по ранецот по облеката ме познал..и арно се вртам тој ми вели СЕСТРА ТИ КАКО Е? и ќе пукнеф значи да пукнам ќе го болит него к оди по нејзи..изнервираан стигнаф дома ми бучи глава пукнаф ..и седнав на компиутерот и пуштам песни и на фејсбук ми пиша и јас летнааав и си велам вој можда и мене ме сфиѓа и сестра ми па шо има врска де...и му кажав на сестра ми сепак да му кажи за муванје и ќе се облечам како нејзи ќе му фкусам усни само..и она вели пак исто - НЕ СЕ ФИЛМАЈ ТУПА СИ јас мислам шмизла грозоморна прчла е со веќи изкубани и одма мисли квин елизабет е епа не е крава е мечка!!!!! и си велам а можда таа него го сфиќа а тој мене????????? шо да прам сега? ве сакаам феминискти
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не е таква девојка. Не е размазена и не и дозволуваат се. Не се понаша ни во врскава така. Ова беше проблем шо на многу девојки би им сметало. Не правите од мравка слон
Не на девојки, на девојчиња :)
Мислам дај, јас на фб имам бивши, дечко ми исто, не памтам тоа да било проблем меѓу нас.
Взаемната доверба е важна, а не дали сум му лајкнала песна на бившиот на фб.
--- надополнето: 20 март 2013 во 14:24 ---
Кликнав на линков чисто информативно и кога гледам femina имаат некој јак трол...сум се смеел со солзи.

Мора да се прочитa !:pos:
Токму ради вакви чуда од луѓе останав само на Кајгана, а и на Фемина и на мн други форуми имам акаунт.
Едноставно на крај не се излага со вакви суштества :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Си ја кажав маката пред некој ден (Е ај ова сега...со девојка ми сум 3 години и се ни беше лепота (ама нели кога ти е се супер и мислиш дека никогаш не ке престанат убавините BOOOM ете ти проблем). Машко ко машко некогаш правиш работи шо неа би ја уништиле, ама нас машкиве ни се безвезни и без никаков повод или шо и да е. Девојкиве не можат да не разберат...е и ја си чачакам по fb и незнам зошто ми текна да ја отворам бифшами и да видам профил иако ја немам за пријател. Ете дознала девојками некако и начисто попизди. Уште сум имал чуства спрема неа и какви не срања ми изнакажа, а нема врска нишо од тоа...незнам ни самиот зошто сум ја гледал бившами. Е сега како да и го објаснам тоа и како да ја вратам назад незнам. Еве трет ден ја убедувам ама тешко ми оди. Таа е уништена! Ајде некој ако има некаков совед нека кажи шо е можно побрзо зошто работава е критична...не ќе можам да си простам ако ја изгубам за безвезна работа...) се надевам се сеќавате. Продолживме некако, ама тешко и оди. Преку ден е ок знае да ми каже по некој мил збор, да ми каже дека ме сака најмногу, знаеме да се зезаме како порано, ама кога ке падне ноќ целата се крши. Пак и идаат тие мисли и како да и станувам одбивен. Плачи, не сака да правиме муабет...како да ме гледа со гадење. Пак преку ден е добра колку толку. Незнам кој крај да го фатам, незнам како да ја вратам. По добар и по мил со нејзе не сум бил никогаш... најголем страв имам дека секој момент ќе ми раскини... дај помагајте луѓе!
Ај вака. За секој нејзин „напад“ на вакви лоши мисли, кога ќе и дојде, направи нешто убаво за неа. Биди инстиктивен, не е битно што ќе правиш. Ситниците се најбитни. И седни со неа заедно на фб и блокирај ја бившати да не можеш да и го гледаш профилот веќе или она твојот. Со ова нема да ја усреќиш кој знае колку, ама на некој начин ќе и покажеш дека со бившата не сакаш да имаш повеќе ништо. И биди повеќе романтичен периодов, ако сакаш да ти биде како што ти било предходно. Изненадија со убави работи кои она нема да ги очекува од тебе....
На крај краева, ќе и треба време. Стрпи се некој период и дај и време...
--- надополнето: 30 март 2013 во 12:17 ---
@јакјакјак Брат ич да не се замараш. Не ја слушај оваа типкава што ти збори демек „Биди си задоволен со тоа шо ти простила прво“. За што да бидеш среќен бе, за тоа што девојка ти е болно љубоморна? Убаво спомнаа луѓево, ако вака реагира за ситница, што ќе биде кога ќе те види со друга женска да пиеш кафе или нешто слично.
Твое беше да и објасниш дека бившата не ти значи ништо и дека сега ја сакаш само неа (девојка ти). Си и го отворил профилот од, ете, љубопитност, или што и да е. Тоа не значи ништо.
А усталом што има таа да ти проверува историја на браузерот бе?
Чоек си имаш работа со манијак.
Бегај дур е време.
а бе машки, машки. зар на вас не ви е јасно дека кога ќе ве фатиме еднаш, после тоа преминувате у наша ај да речам „сопственост“ и ако само помислите да гледате макар и профили на фб, нас тоа не ни е сеедно...без разлика дали значи тоа нешто или не. нас тоа не боли и не прави да се разочараме у вас и во сите филмови кои сме си ги вртеле у глава за вас. а и претпоставувам дека дечково и девојката се околу 20 години некаде, а у тој период од животот женските се најопасни, а и најкревки за вакви работи...
ај доста јадам бомбони за женски психологии ќе ме караат другиве жени на форумот ;)
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
а бе машки, машки. зар на вас не ви е јасно дека кога ќе ве фатиме еднаш, после тоа преминувате у наша ај да речам „сопственост“ и ако само помислите да гледате макар и профили на фб, нас тоа не ни е сеедно...без разлика дали значи тоа нешто или не. нас тоа не боли и не прави да се разочараме у вас и во сите филмови кои сме си ги вртеле у глава за вас. а и претпоставувам дека дечково и девојката се околу 20 години некаде, а у тој период од животот женските се најопасни, а и најкревки за вакви работи...
ај доста јадам бомбони за женски психологии ќе ме караат другиве жени на форумот ;)
Тешко тој што ќе се прелаже по тебе.

Свесна си колку сексистички звучи тоа што го збориш? Ај да ја свртиме работава наопаку, да беше некое машко што ќе речеше, женски откако ќе ве фатиме више сте наша сосптвеност. Па очите ќе му ги ископавте бе ало.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Тешко тој што ќе се прелаже по тебе.

Свесна си колку сексистички звучи тоа што го збориш? Ај да ја свртиме работава наопаку, да беше некое машко што ќе речеше, женски откако ќе ве фатиме више сте наша сосптвеност. Па очите ќе му ги ископавте бе ало.
па оти не знаев како да го формулирам, а и гледаш во наводници е сопственост. не мислев да звучам сексистички, сакав да бидам што е можно појасна... така одат работите во нашиот женски свет...
а по мене другар и ти ќе се прелажеш ако ме знаеш лице во лице...;)
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
па оти не знаев како да го формулирам, а и гледаш во наводници е сопственост. не мислев да звучам сексистички, сакав да бидам што е можно појасна... така одат работите во нашиот женски свет...
а по мене другар и ти ќе се прелажеш ако ме знаеш лице во лице...;)
OK само немој да се чудите и да се љутите кога дечковиците ќе ви викаат ајде оди пушти го усисивачот да се уверам дека си дома.
Не е битен зборот сопственост, третманот е битен.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
нема да се Љутиме, туку ќе се Лутиме.
мене тоа нема ни да ми го речат, пошто мојот третман кон него е еднаков со неговиот кон мене. имам доволно слобода да правам што сакам, како сакам и кога сакам. исто како и он. и најбитна овде е довербата. а ако така ми речат, тогаш најверојатно тој не ни заслужува да ме има...

а во случајот на дечкото овде, нема веќе доверба, изгубена е. кога ќе созреат доволно, односите меѓу нив ќе бидат формулирани на друг начин и со други размислувања и разбирања. во раните дваесети сите уште летаме во облаци и не толку битни работи ни изгледаат дека се премногу важни.
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
Си ја кажав маката пред некој ден (Е ај ова сега...со девојка ми сум 3 години и се ни беше лепота (ама нели кога ти е се супер и мислиш дека никогаш не ке престанат убавините BOOOM ете ти проблем). Машко ко машко некогаш правиш работи шо неа би ја уништиле, ама нас машкиве ни се безвезни и без никаков повод или шо и да е. Девојкиве не можат да не разберат...е и ја си чачакам по fb и незнам зошто ми текна да ја отворам бифшами и да видам профил иако ја немам за пријател. Ете дознала девојками некако и начисто попизди. Уште сум имал чуства спрема неа и какви не срања ми изнакажа, а нема врска нишо од тоа...незнам ни самиот зошто сум ја гледал бившами. Е сега како да и го објаснам тоа и како да ја вратам назад незнам. Еве трет ден ја убедувам ама тешко ми оди. Таа е уништена! Ајде некој ако има некаков совед нека кажи шо е можно побрзо зошто работава е критична...не ќе можам да си простам ако ја изгубам за безвезна работа...) се надевам се сеќавате. Продолживме некако, ама тешко и оди. Преку ден е ок знае да ми каже по некој мил збор, да ми каже дека ме сака најмногу, знаеме да се зезаме како порано, ама кога ке падне ноќ целата се крши. Пак и идаат тие мисли и како да и станувам одбивен. Плачи, не сака да правиме муабет...како да ме гледа со гадење. Пак преку ден е добра колку толку. Незнам кој крај да го фатам, незнам како да ја вратам. По добар и по мил со нејзе не сум бил никогаш... најголем страв имам дека секој момент ќе ми раскини... дај помагајте луѓе!
Човек,седни ја и разговарајте.Не е можно затоа што си проверил профил на бившата до толку да е проблем?! Не ми е јасно,и таа можеби отвара на секакви машки профили,па и на бившите,па ти незнаеш..ама ете таа дознала и сега се фатила за тоа.Нема смисла да се лути за банална ствар,не е ништо тоа.Сосем нормално е да те интересира и да провериш,не е ништо страшно.А и сепак,како што кажуваш,3 год. сте заедно,тоа е многу,треба да знае дека ништо не ти значи веќе бившата,штом сте толку време заедно.А и провери си за секој случај да не го користи тоа како изговор,за да постигне нешто друго.Мој совет е ова. ;)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Тешко тој што ќе се прелаже по тебе.

Свесна си колку сексистички звучи тоа што го збориш? Ај да ја свртиме работава наопаку, да беше некое машко што ќе речеше, женски откако ќе ве фатиме више сте наша сосптвеност. Па очите ќе му ги ископавте бе ало.
Види, во право си за тоа што го зборуваш, ама и она е.
Во прицип жените полесно преболуваат, и од тој аспект мажите можат да станат ,,наша сопственост,,.
Сега, не е дека ќе ви наредуваме, или не знам што, меѓутоа врзаниот маж е врзан маж, дури и ако раскине со девојката емотивно тој останува - нејзин.
Жените дефинитивно (од искуство мое и на мои познанички) побрзо преболуваат.

Да бев само јас, ајде де, ама секоја - баш секоја, што ја познавам, преболела многу побрзо од него, а тој емотивно останал ,,нејзин,, уште долго :)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
Не ми е јасно, девојкати се лути оти си кликнал кај бившата на профил, а тебе ти е ОК што таа ти проверува хистору или што ти чачка по ФБ? Јас мислам дека ти имаш поголема причина да бидеш лут.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom