По што ќе ја паметите 2014 година?

Член од
28 декември 2011
Мислења
4.325
Поени од реакции
6.202
По враќањето на старите емотикони. Моите омилени :kuracc::popce::pusigo:
Не, озбилно ваљда по еден од најдобрите одмори (ако не и најдобар) у живот. По Warlords of Draenor.
Али и по емотиконите. Озбилно ве сакам ради ова. :zver:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.316
Поени од реакции
31.412
Немаше смрт на некој близок во оваа година, па така ќе кажам дека помина добро.

Ако хронолошки ги подредам најбитните настани за мене би изгледале вака.

1.Издадов книга и направив промоција на истата, скоро еден месец по доаѓањето на 2014-та(то е првиот настан шо се случи)
2.По одморот со женската, сестра е и дечко и.
3. Дипломирав на правниот факултет во Битолава
4. Ми се роди внуче од прва братучеда, воедно најголемата среќа и радост за годинава што помина, ми ја пружи истото.
5.Запишав 5-та година

Отприлика тоа е.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.499
По тоа што катастрофално ми започна со непријатна атмосфера, по тоа што со некои луѓе, меѓу кои и колеги, влегов во кавга, но ако не друго дознав дека сето тоа било лицемерие, корист и дволичност, па ако не друго, бар се ослободив од некои лажни пријатели, т.е. непријатели.
По тоа што во работата стекнав многу поголемо знаење и искуство, по тоа што низ работа запознав многу нови луѓе.
По тоа што напорно вежбав на фитнес и добив приближен ефект на тој што го сакам, и се гордеам со тоа што доста вложував во своето тело, за да го добијам посакуваниот изглед.
По тоа што отидов на одлично испланиран одмор, но ради ред проблеми морав порано да се вратам.
По тоа што речиси сите видеа на Солзи и смеа ги изгледав и се мочнав од смеење.
По летото кое наместо сонце ни даде дожд, по поплавената Србија и Босна, но фала му на Господ нас ништо не ни бидна.
По тоа што на форумов запознав нови пријатели, меѓу кои и @Саншајн. , па низ километарски муабети стигнавме и до тоа да ја создадеме Пачавра:pos:

1.jpg

По тоа што за прв пат го пробав она вистинското Крушевско грне и тоа во Крушево, и притоа се маѓепсав од вкусот.
По тоа што дома се кречеше без никакви мајстори, а притоа деновите додека се кречеше, беа исполнети со пријатна атмосфера, а и не е така лошо искречено.
По прекрасно направената зимница, при која раце и кичма сокршив додека ги мелев пиперките и модрите патлиџани:LOL:

1.jpg

По тоа што си се почастив со едно џипче:giggle::love:
По одличната музика која во секој момент течеше низ слушалките, па низ моите уши и ми даваше сила за да продолжам понатаму.
По сите оние неостварени планови кои ме поттикнуваат да се борам низ животот за да ги остварам.

:)
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
6.530
Поени од реакции
21.418
Еј, ми требаше темава за да си го вратам назад филмот, да сфатам колку убави работи ми се случија годинава и кое неблагодарно копиле сум!

Оваа година зад себе оставив две завршени школи, еден мал стан и вселување во поголем и најбитното, конечно си купивме дом(место кое и двајцата ќе можеме да го наречеме така, дома, топло, убаво, во кое ќе биде вложен многу труд и љубов)... Кавгите и несреќните случаеви беа релативно малку. И нив ќе ги оставам зад себе, небитни се, кој им ебе матер!
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.079
Поени од реакции
447
по неубави работи за жал, мислев дека ланската 13 е баксуз ама не беше ни оваа поарна :unsure:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.945
За мене добра во секој случај, како си ја планирав така и ми испадна све. Почнав да учам во ново школо, но со истите пријатели, почнав преку интернет да контактирам со неколку кајганџии што ми е доста мило, имав полуматура на која си поминав одлично и што е најважно пораснав за 1 година :jeeee: Се надевам на подобра година, со повеќе убави настани :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.285
Поени од реакции
10.011
Топ година. Прошетав бел свет, фестивали, нови луѓе и познанства, нови работни места, старата љубов, останав без студио, ама пак си газам. Манчестер Јунајтед и неговото 7мо место. Манчестер и неговата моментална форма. Друго се по старо. Ок година, се надевам иднава како што ми почнува така да ми биде цела.
Поз,тојето.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
Не колку лани поради фактот дека многу работи шо си планирав не ми излегоја посмирено, сталожено и колку толку под контрола . од време на време пукаше по некој нерв али фала богу поретко.
останува да видиме до крајот како ќе биде ама не очекувам некоја промена :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.708
Поени од реакции
14.659
Година ко година. Различна бројка......
Прва писмена опомена во 3.5 години работен однос.
Неам живот.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.489
Поени од реакции
12.966
Дипломирањето и долгоочекуваната 10-та титула на Реал Мадрид, не знам како да ги подредам по значење, тука ми се негде. :icon_mrgr: Башка бев на апсолвентска екскурзија, најдобрите 20 дена во мојов живот и не верувам да имам подобри, се надевам ќе се деси и тоа. I peaked. :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.256
Поени од реакции
41.137
На негативно, доживеав колапс у мојот оптимизам за Ливерпул.

На позитивно, оваа година сфатив дека сум прилично интелигентна и остроумна личност со посебни и уникатни квалитети кои можат многу да придонесат кон светот доколку се искористат правилно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.467
Позитивни:
Си се зацементирав на работната позиција, добив и покачување;
си купив кола сама;
намалив троа испитите до дипломирање;
братучед ми кој има две години си го присвоив ко мое да е;
го истрчавме скопски маратон со неколку форумџии тука;
исто со добра багра се запознав на ракометиве;
имав најбоље одмор во Сарти...

негативни:
Ставив крај на врска пролетоска, мислам дека периодов подобро ми е сама, сакам да створам некои мои работи;
загубив драга личност на почетокот од 2014 која до ден денес не можам да ја преболам;
Не стигнав да ја изиграм ни еднаш онаа "фискална во рака, пари без мака" :pistoldz:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.133
Поени од реакции
32.855
Убава година, ако 2013 ми беше ептен клучна и одлучувачка, оваа беше онака релаксирачка, мирна и убава година, истерав многу добар летен одмор, а се друго беше една убава, секојдневна рутина.

И Арсенал освои трофеј.:ojeaa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom