Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
А мислења за Samsung Galaxy S Duos 2 ?
Тоа веќе е стар модел попрво би земал LG L70 таа е подобар од самсунг дуос инаку еЛЏито има најнов софтвер Андроид Кит-Кат и поубав iPS дисплеј .
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Тоа веќе е стар модел попрво би земал LG L70 таа е подобар од самсунг дуос инаку еЛЏито има најнов софтвер Андроид Кит-Кат и поубав iPS дисплеј .
Го меркам и него. Веќе имав искуство со тој телефон и ми го фати око :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Го меркам и него. Веќе имав искуство со тој телефон и ми го фати око :)
Паметно што го меркаш за тие пари е повеќе од солидно и ќе врши работа за основни работи и има можност за рутирање и флешување .Инаку сум го имал таков и веднаш го продадов то ест на мајка ми оти ми е вишок :D
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
47
Поени од реакции
27
гледам има многу htc desire 310 нови земени од вип што ги продаваат по 5-7000 ден и ми делува како доста солиден телефон барем во конфигурација па ме интересира од некој што има искуство со овај моб како работи да не има нешто проблеми пошто прилично по ниска цена ги даават во споредба со други телефони со слична конфиг
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
гледам има многу htc desire 310 нови земени од вип што ги продаваат по 5-7000 ден и ми делува како доста солиден телефон барем во конфигурација па ме интересира од некој што има искуство со овај моб како работи да не има нешто проблеми пошто прилично по ниска цена ги даават во споредба со други телефони со слична конфиг
Па не е се во конфигурацијата ... телефонот е буквално зте со лого на хтц
вчера средував еден, внатре е смешка ко зте изработка, екранот е за мене лош, процесорот е mediatek ...
околу таа цена подобра солуција ти е LG L70
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
552
Поени од реакции
130
Дали самсунг ноте 3 купен од вип ќе подржува сим картичка во англија на операторот three?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дали самсунг ноте 3 купен од вип ќе подржува сим картичка во англија на операторот three?
Пробај со друг сим дали е кодиран
Ако е треба да се декодира за да работи на други мрежи
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
76
Поени од реакции
63
Сакам да купам батерија за Галакси С4 па би ми значело ако ми препорачате некоја или споделите искуство.
До 25$ планирам.
ebay, aliexpress, dx
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
на сони М рамот се преполнува т.е. 0 рам слободно без ништо уклучено и телефонот кочи, после рестарт пола рам е слободен и телефонот супер работи ... што може да е проблемот? апликација или?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Сакам да купам батерија за Галакси С4 па би ми значело ако ми препорачате некоја или споделите искуство.
До 25$ планирам.
ebay, aliexpress, dx
Нема што да ти препорачаме...земај оригинал.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Не се разбирам многу со мобилниов интернет, имам Samsung Galaxy S5 кој нели подржува 4G... а јас на мојава тарифа имам само 500 МБ интернет, сум слушнал некаде дека 4G троши повеќе интернет, дали е тоа точно? Дали вреди да сменам картичка за 4G?
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Купувам екстра сочувани телефони до 250 евра..слики понуди пп
 

Kajgana Shop

На врв Bottom