Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Сакам да порачам телефон од АлиЕкспрес. Некој да сподели искуство и дали ќе треба да платам царина и ддв?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Сакам да порачам телефон од АлиЕкспрес. Некој да сподели искуство и дали ќе треба да платам царина и ддв?
Многу внимателно со купување на телефон од алиекспрес, јас си платив и ДДВ испадна дека е копија и си платив шипинг назад до кина за да ми ги вратат парите. Рејтингот на продавачот не е пресуден, овој имаше одличен рејтинг 98% ама обичен народ нема да познае. Од друга страна многу луѓе супер поминаа, добри телефончиња земаа па не платија ни денар за царини и ддв.Инаку имаш THL и Doogee во Анхоч ако си заинтересиран
 
B

BooBojan

Гостин
Нa ЛГ Г2, сo 4.4.2. Кит кет, кaкo, кoнтaктите кoи ги имaм вo телефoнoт дa ги кoпирaм зa дa ги имaм и нa сим?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Дечки користам пост-пејд т мобиле денска изгледа по грешка сум пуштил mobile network интеренет дали знаете колку е цената за минута да не се чудам кога ке ми стигне фактура?
Ако не си видел до сеа оди у сетингс и има едно data usage или ако ти е на мк има користење на податоци и там има од која до која дата колку мега бајти си потрошил.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Ако не си видел до сеа оди у сетингс и има едно data usage или ако ти е на мк има користење на податоци и там има од која до која дата колку мега бајти си потрошил.
Да сега видов: oct 7-14: about 3.50 MB USED пишува
 
Член од
19 март 2012
Мислења
298
Поени од реакции
367
Некое мислење искуство за Sony Xperia z? Батерија камера дисплеј....било што ке ми помогне :D
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ако си на тарифа до 600-700 денари не зимај од оператор, не се ииспалати, кажи буџет ќе ти дадеме предлог, мада веќе имаш предлози страните наназад
Кој да го земам . Xperia z, xperia t3 ili htc desire 816 ..?
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
За во кеш . сите 3-те се исто пари , не зборувам за МКД з:)знам дека таму се различно со цената . овдека во чешка 3-те се по 15 илјади денари ..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.591
Поени од реакции
38.739
зошто сликите кога ги сликам на тел изгледаат ок, но кога ќе ги префрлам на пц губат квалитет, некако избледени ми делуваат
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
зошто сликите кога ги сликам на тел изгледаат ок, но кога ќе ги префрлам на пц губат квалитет, некако избледени ми делуваат
Зoштo тoлку е дoбрa кaмерaтa нa телефoнoт.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Имам Samsung Galaxy S Advance I9070. Немам мемориска картичка и од кога го натрупав со апликации почна многу да ми кочи што страшно ме нервира. Ај што почна да кочи, па и почна да се побркува, пр. одам во именик бирам контакт за јавување, ѕвонам и телефонот ми укопува, и дури после 30 секунди ѕвони на избраниот контакт. Имам некоја стара верзија на андроид 2 кома нешто, да не е за апдејтирање? Ај ако сака некој нека ми помогне, нека ме советува што да правам, убаво ми е телефончето не сакам така да ми се упропасти.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Имам Samsung Galaxy S Advance I9070. Немам мемориска картичка и од кога го натрупав со апликации почна многу да ми кочи што страшно ме нервира. Ај што почна да кочи, па и почна да се побркува, пр. одам во именик бирам контакт за јавување, ѕвонам и телефонот ми укопува, и дури после 30 секунди ѕвони на избраниот контакт. Имам некоја стара верзија на андроид 2 кома нешто, да не е за апдејтирање? Ај ако сака некој нека ми помогне, нека ме советува што да правам, убаво ми е телефончето не сакам така да ми се упропасти.
Удри му еден фактпри ресет, освежиго. А и стар ти е тел, колку и да сакаш да ти тера неќе, 2.2 е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom