Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
26 ноември 2017
Мислења
4
Поени од реакции
0
Си го избришал имеито. Рутиран ти е? Ставаше кастом ром?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
не се разбирам баш добро, гледав клипови како да се среди тоа инсталирав програма Oldin3 потоа симнав Firmware за телефонот го флеширав повторно но нема никаков резултат, пак пишува Imei Unknown
Автоматски споено мислење:

Што пишува кај baseband?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Unknown
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.707
Поени од реакции
7.070
не се разбирам баш добро, гледав клипови како да се среди тоа инсталирав програма Oldin3 потоа симнав Firmware за телефонот го флеширав повторно но нема никаков резултат, пак пишува Imei Unknown
Автоматски споено мислење:


Unknown
Само на box, не можеш ништо да направиш.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
867
Поени од реакции
231
Не знам кај да прашам. Дечки, не можам никаде да најдам ОРИГИНАЛ маска (црна боја) за Самсунг Ј6. Низ цела Битола нема. Порачав од една мобилара ама ме врткаат две недели нема ништо. Во Ледиком немаат црна. Oд кај можам да нарачам преку интернет?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.211
Поени од реакции
3.723
Не знам кај да прашам. Дечки, не можам никаде да најдам ОРИГИНАЛ маска (црна боја) за Самсунг Ј6. Низ цела Битола нема. Порачав од една мобилара ама ме врткаат две недели нема ништо. Во Ледиком немаат црна. Oд кај можам да нарачам преку интернет?
Aliexpres
 
На врв Bottom