Потомци на македонски историски личности

Член од
4 јуни 2015
Мислења
234
Поени од реакции
220
Оваа тема е наменета за потомци на македонски историски личности кои вие ги знаете како на пример Катерина Нурџиева Трајкова (внуката на Гоце Делчев), Владимир Тодоровски (Внук на Христијан Тодоровски Карпош), ако темата е на погрешно место тогаш модераторите слободно нека ја преместат или пак ако веќе има отворена ваква тема нека се затвори.
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Јас знам дека потекнувам од некои комити од Источна Македонија.
Не знам каде поточно да истражувам повеќе за нив.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.754
Јас знам дека потекнувам од некои комити од Источна Македонија.
Не знам каде поточно да истражувам повеќе за нив.
Тргни од Источна Македонија. Селото си го знаеш? Црквата има документи, крштеници, ќе дознаеш ако постоеле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom