Постпородилен абортус

G

Goldie

Гостин
да не си замислувала да го шитне бебето во ЕУ ?
Не ме чуди и стварно вистина да испадне тоа, да имала договорено продажба на детето во некоја друга држава

Инаку Сител објавиле и слика од апсолвенткава а после ја избришале веста
Untitled.png
 
Член од
15 април 2019
Мислења
522
Поени од реакции
661
Abortusot se smeta za ubistvo i e grev. E sega nekoj ke rece deka e licen izbor na sekoj da pravi sto saka so svoeto telo megjutoa se smeta za ubistvo i za grev. Nezavisno od koja pricina e napraveno.
ne opravduvam.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.572
Поени од реакции
4.999
Кованицата „постпородилен абортус“ ко прво и прво звучи како оксиморон, оној кој го формулирал насловот на темава и оние кои се запењавиле да пишуваат на неа треба итно да одат под бан и апс. Друго, абортусот го сфаќам како сосем легитимно право на жената и генерално парот кој го зачнал тој празачеток на живот, ама поопширно околу тоа во некоја друга прилика.
 
На врв Bottom