Помош, проблеми, прашања, совети...

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.353
Поени од реакции
27.360
Идеја околу проблемов? Се работи за windows 7 и екранов се појавува после вклучување и може да се повтори неколку пати. Компјутерот генерално функционира океј, со апдејтирани драјвери итн. Има некое решение од дома ако нема дајте некој предлог за сервис и цена отприлика.
ПоззПрегледај го приврзокот 335587
netw5s64.sys е драјвер за мрежна
провери ги уште еднаш драјверите за твојот модел на официјалната страна, па ако си сигурен дека го имаш најновиот, стај постар :)
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
451
Поени од реакции
422
Здраво ми треба мислење за мониторот
Samsung lf 22t350fhrxen или ваш предлог по цена околу 8000ден, да биде VA или IPS за гејминг и програмирање!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.353
Поени од реакции
27.360
Здраво ми треба мислење за мониторот
Samsung lf 22t350fhrxen или ваш предлог по цена околу 8000ден, да биде VA или IPS за гејминг и програмирање!
Не го бива. Собери уште некој денар и земи ова
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
113
Поени од реакции
238
Ќе врши работа ваков лаптоп за поедноставен видео едитинг или потребно е појак лаптоп (или статична пц конфигурација) ?

 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
717
Поени од реакции
449
Некоја страна во мк каде што се продаваат добри гејмерски компјутери?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.183
Поени од реакции
4.838
Некоја страна во мк каде што се продаваат добри гејмерски компјутери?
Добри ниедна сите ќе те ограбат и ќе ти шитнат делови што најмалку им се продаваат.
Список у рака со делови и у Сетек или анхоч тамуќе ти склопат.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
244
Поени од реакции
524
На лаптопот некои копчиња не ми функционираат па најчесто користам on-screen keyboard за да пишувам. Најверојатно бришејќи го лаптопот сум ги набил копчињава па да прашам за чаре?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.183
Поени од реакции
4.838
На лаптопот некои копчиња не ми функционираат па најчесто користам on-screen keyboard за да пишувам. Најверојатно бришејќи го лаптопот сум ги набил копчињава па да прашам за чаре?
Ако е под гаранција носи на сервис ако не е погледај на алиекспрес друга тастатура.
ПС подобра варијанта земи си за 200 денари тастатура.
 
Член од
26 август 2022
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, годинава ќе ги започнам моите студии на факултетот за информатика, па ми треба помош околу изборот на лаптоп. Барам некој добар лаптоп за почетничко програмирање до кај 45.000. Секоја помош е добредојдена, ви благодарам однапред.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
11.796
Поени од реакции
24.912
Здраво, годинава ќе ги започнам моите студии на факултетот за информатика, па ми треба помош околу изборот на лаптоп. Барам некој добар лаптоп за почетничко програмирање до кај 45.000. Секоја помош е добредојдена, ви благодарам однапред.
Ќе побараш да ти стават од старт уште една плочка рам, со 16гб ќе немаш мака неколку години.

Или еве ти во Анхоч со 16гб од мајка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom