Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Член од
28 октомври 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
HELP ME//////состав за писмена работа на тема
ХУМАНИСТЧКИТЕ ИДЕИ И ПОРАКАТА НА АВТОРОТ ВО ДЕЛОТО ДОН КИХОТ
И
ХУМАНИСТИЧКИТЕ ИДЕИ И ПОРАКАТА НА АВТОРОТ ВО ХАМЛЕТ
(ги прочитав но сеуште не знам како да написам) help me pls
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.306
HELP ME//////состав за писмена работа на тема
ХУМАНИСТЧКИТЕ ИДЕИ И ПОРАКАТА НА АВТОРОТ ВО ДЕЛОТО ДОН КИХОТ
И
ХУМАНИСТИЧКИТЕ ИДЕИ И ПОРАКАТА НА АВТОРОТ ВО ХАМЛЕТ
(ги прочитав но сеуште не знам како да написам) help me pls
Место овие наслови кои ти се дадени, сметај дека насловот ти гласи “Што сакал да каже авторот со книгата Дон Кихот/Хамлет“ и чим си ги читал/а ќе ти биде лесно...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.165
Таа по компаративна ми даде проект да направам,отприлика 1ипол-2страни за делото Одисеја.Меѓутоа во учебникот од прва година каде што го има материјалот ми фали токму тој дел:(А да идам до библиотека џабе ќе идам коа е затворена:(

My question is,може ли некој да ми помогне околу содржината на Одисеја,да ми каже општо за делото(автор,кое време се случувало,каде и сли.),а потоа одделно бар за главните ликови неколку инфо?Би била многу благодарна:smir:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
258
Таа по компаративна ми даде проект да направам,отприлика 1ипол-2страни за делото Одисеја.Меѓутоа во учебникот од прва година каде што го има материјалот ми фали токму тој дел:(А да идам до библиотека џабе ќе идам коа е затворена:(

My question is,може ли некој да ми помогне околу содржината на Одисеја,да ми каже општо за делото(автор,кое време се случувало,каде и сли.),а потоа одделно бар за главните ликови неколку инфо?Би била многу благодарна:smir:
Причаш Српскохрватски?
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
258

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.165
Фала!:pipi:Но сепак,ако некој друг има материјал за претходното мое пишано,би било добредојдено:smir:
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
Dali ke moze nekoj da mi dade nekoj tekst opsto za sudbinata? utre imam pismena po makedonski ama slab sum za pisuvanje, izleda ke e nesto vo vrska so deloto ''sudbinata na covekot'' od Mihail Solohov. pa nesto vo vrska so toa. fala

ke moze nesto da mi dadete nesto kako pouka za kraj na pismenata za subinata na covekot? fala
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Луѓе и јас утре правам писмена а тапа сум за пишување
Ако има некој напишано текст на тема 'знаењето е моќ со која го менуваме светот'
Фала!!!!
Ако има некој нека пише пп
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.510
Поени од реакции
11.137
Било шо за Вујко Вања,или за морална(внатрешна) убавина, така нешто?
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Луѓе и јас утре правам писмена а тапа сум за пишување
Ако има некој напишано текст на тема 'знаењето е моќ со која го менуваме светот'
Фала!!!!
Ако има некој нека пише пп
Исто и кај мене, или таа тема, или пак за Природата или за Хуманоста општо. Ако некој случаајно има напишано нешто во врска со овие теми, и ако ми прати по пп,ептен ќе му бидам благодарен:pipi:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
^ +1...

Или пак нешто поврзано со љубов и хуманост.. Плииииииис. :pipi:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
кој можи да ми дај есеј за Дон Кихот или Санчо Панса??
Ако нема есеј може состав на оваа тема.... ми треба многу итно:icon_lol:
 

nelo

Смрта е сигурна, животот не е!
Член од
29 мај 2008
Мислења
109
Поени од реакции
0
Есеј за "Вујко Вања":( Малце помош! :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Itno eee!!!

Sakam da gi zamolam site clenovi sto imaat nekakva kritika za "Vezilka" od Blaze Koneski,"Nerezi" i "Sedum navrakjanja od motivot trepetlika" od Gane Todorovski da pisat!Itno e!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom