Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.181
Поени од реакции
2.089
Семинарска на тема „мотивација“ итно ми треба доколку некои располага со таква веднаш нека пише.
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
Здраво ..
ако некој може да ми помогне..?
Што е Сензор?
Поделба на Сензори:
Елетрични
неелктрични

Проток
Мерен претворувач на проток
 
S

smart ass

Гостин
уште ли бе електро се замараш со сензорите:vozbud:

Класика е Месингот ти е добар пример за сензор(овој е електричен ама сепак механички се активира,имено месингот има особина да се "витка"(а е комбинација од алуминиум и купрум) и така под дејство на топлината се витка доволно зада...поврзе електрично коло..без разлика дали има релрј ил не сеедно ти е.и потоа цррррр алармот се уклучува...

Неелектрични-те исто така ги употребуваат својствата на одредени материјали и легури,...само што активацијата е механичка...овие се попрактични во места каде има опасност од нагла промена на притисок на пример....чуваш боци компресиран гас и поради невнимание/ил Х причина настанува експлозија мала во мал дел од цел об јект но се активира алармот за цел објект...

Ехааа..абе сите почнале со терминиве пРоЕККти....аххх

Nesto za vesta4ki ezera vo republika makedonija proekt za matura
Што на пример,за струја,за наводнување и какви се тие вештачетириИ езера,таква категорија на езера ми е непозната??

Материјал за проект на тема Неутронски Ѕвезди - Пулсари
Ако знае некој каде можам да најдам книга или пак некој линк на интернет ама на македонски.
Благодарам однапред
Јок...книги имам на англиски,ал проект јок...ама веќе го имам во умот лесни се проектите...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
43
Поени од реакции
25
Проект од областа на математиката на Тема Нула на полином(Корен на полином) АЈ ако има нека пушти пп или нека кажи страна од каде можам да симнам или да соберам материјал
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
Здраво ..
ако некој може да ми помогне..?
Што е Сензор?
Поделба на Сензори:
Елетрични
неелктрични

Проток
Мерен претворувач на проток
Што да правам мн. ми е потребно
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
некој да ми прати некоја обична семинарска, некој труд за БИЗНИС ПЛАН, било каков, да видам пример......
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
Здраво ми треба раскажано за утре лектирата Големата Вода Живко Чинго ве молам кој има нека пише Позздрав МИ ТРЕБА ЗА УТРЕ :(
 
Член од
30 април 2009
Мислења
107
Поени од реакции
1
Ајде да прашам и јас. Ми треба тема по предметот Бизнис за проектна задача со наслов на темата "Етиката и бизнисот". Благодарам од напред ако некој може да прати по порака неколку линка супер би било.:smir:
 
S

smart ass

Гостин
Здраво ..
ако некој може да ми помогне..?
Што е Сензор?
Поделба на Сензори:
Елетрични
неелктрични

Проток
Мерен претворувач на проток
Што да правам мн. ми е потребно

Е како тоа не знаеш што е сензор...од погоре напишаното следува дека сензор е направа којa било каква физичка(ил хемиска, и биолошка,радиолошка...) квантитативна или квалитативна промена ја претставува за нас како хмм како сигнал(ил јазик кој може да биде интерпретиран СО ИНСТРУМЕНТИ)или пак доволно е човечкио мозок.

Поделбата е мноогуу широка.
Нејсе зошто тооолку многу ти требаат ова сензориве??

Нешто на тема Улогата на менаџерите во организациското структурирање?
Е не може така.

Зависи каква фирма т.е дали АД..ДОО.. па дали е услужна или пак производствена,ако е производствена дали станува збор за поединечно,сериско или пак масовно производство...

Ова е преемногу широко...и се чудам дали уопште е за ФИРМА??

Имаме менаџери и во нон-профит организации.

Плус имаме и некои кои се филмаат дека се...менаџери.

Nesto za vesta4ki ezera vo republika makedonija proekt za matura


А што бе манчестеријанац???

Кажи што конкретно,дал искористеност на хидро потенцијал,дал градење..или9 мал историјат на Вештачките езера...
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
Здраво ми треба раскажано за утре лектирата Големата Вода Живко Чинго ве молам кој има нека пише Позздрав МИ ТРЕБА ЗА УТРЕ :(
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Е како тоа не знаеш што е сензор...од погоре напишаното следува дека сензор е направа којa било каква физичка(ил хемиска, и биолошка,радиолошка...) квантитативна или квалитативна промена ја претставува за нас како хмм како сигнал(ил јазик кој може да биде интерпретиран СО ИНСТРУМЕНТИ)или пак доволно е човечкио мозок.

Поделбата е мноогуу широка.
Нејсе зошто тооолку многу ти требаат ова сензориве??



Е не може така.

Зависи каква фирма т.е дали АД..ДОО.. па дали е услужна или пак производствена,ако е производствена дали станува збор за поединечно,сериско или пак масовно производство...

Ова е преемногу широко...и се чудам дали уопште е за ФИРМА??

Имаме менаџери и во нон-профит организации.

Плус имаме и некои кои се филмаат дека се...менаџери.





А што бе манчестеријанац???

Кажи што конкретно,дал искористеност на хидро потенцијал,дал градење..или9 мал историјат на Вештачките езера...
Brat abe mi treba opsto za ezerata vestacko vo R.M najveke za ovie pogolemitr Debarsko i tamu drugite nastanok i se drugo golemona itn.
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Е не може така.

Зависи каква фирма т.е дали АД..ДОО.. па дали е услужна или пак производствена,ако е производствена дали станува збор за поединечно,сериско или пак масовно производство...

Ова е преемногу широко...и се чудам дали уопште е за ФИРМА??

Имаме менаџери и во нон-профит организации.

Плус имаме и некои кои се филмаат дека се...менаџери.

Фала многу за помошта :helou::pos2:
 
С

Спенсер

Гостин
ми треба маало проектче (160-250 зборови,страна/страна ипол),за иднината... за нешто во иднината,коли во иднината,какви ке бидат куките... што било ама само за во иднина да е... телепортација ова она... на англиски да биде...
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
6
Поени од реакции
1
Ми треба помош за проектна на тема:
Пребарување на интернет

Ако “случајно“ на некој му се наваѓа материал за ова нека ми прати.
Фала однапред....:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom