Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.758
Поени од реакции
30.419
Добро утро. :unsure:Автоматски споено мислење:@BilboBaggins абе и на твитер Х си активен?
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.897
Поени од реакции
7.290
Кисинџер против Сорос ...

“It was a grave mistake to let in so many people of totally different culture and religion and concepts.”

Да де, демек различноста е проблемот. :facepalm:
Ако тоа е проблемот, овој манипулаторов кој курац отишол во САД, како САД биле поим за држава каде секој може да си го оствари сонот?
Проблемот не е тоа што примиле, туку што полицијата (системот) намерно ги оставаат секакви проблеми да прават. Додека домашните, мора ретардирани правила да почитуваат и разни казни да кркаат.

Слободно можат да ја спремаат надгробната плоча на САД, а ние другите одамна сме преобратени во зомби, иако предупредувања имало:

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.758
Поени од реакции
30.419
Уф, овој ако се види дека има шанси да победи, или ќе му се деси атентат... Или е асет на ЦИА и ќе стане претседател.

 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.263
Поени од реакции
18.084
Кушнер за моменталната власт во САД и Блискиот Исток.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom