Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.015
Па не измислив јас, на профилот му пишува у статус кој го објавил.
Добро де, знам видов, профата е тешка опозиција, до вас е дали ќе остане вечно да си пишува статуси као на твитап комуна да е или ќе дојде време кога ќе биде блиску до мандатар, гледајте решавјте ги вие проблемите за што ве гласаше скоро цел македонски народ и крајната цел да ви биде тоа за што ве вративме на власт.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.070
Поени од реакции
10.786
Nekako uste ne im e jasno deka od gotovo veresija napravivme.
Vaka gledajki ja anketata, forumskoto clenstvo ne ni e bas najbistro. Olesnitelna okolnost e sto najgolem del barem vo politicki temi e sostaveno pretezno od sarenokurtonci, a tie i ne se nesto poznati po visok IQ, taka da toa objasnuva zosto tolku ni e nizok prosekot :( .
Владе концентрирај се на прашањето сакаш ли да се смени сдс/дуи или не?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.783
Владе концентрирај се на прашањето сакаш ли да се смени сдс/дуи или не?
Jas za DUI glasav glup.
Zakluci sam dali sakav DUI da se smeni.
P.s da ne se napregas mnogu, Levica sama da e na livceto, ke izlezam da glasam i ke go napravam nevazecko oti Jas za sareni kurtoni glas ne davam :toe: .
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.015

Изјавата пази ја само.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.790
Да бевме сега како Грчката дипломатија и држава , одма барање до ФИФА/УЕФА
да се избрка од Европското и да биде баниран неколку месеци .

ПЛЕМЕ


 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.473
Поени од реакции
36.041
...уште недојдени на власт на ВМРО ДПМНЕ им го кроите и ги бркате за неподобни, а седум години што СДСМ ни се мочаше на глава збор не се пишува, се исуши мочката, да им дадеме шанса на новата власт, оти подобра опција сега за сега нема.

...нека почнат, па ќе видиме, дали тоа ќе работат нешто или ќе фрчат списоците за нови вработување и договорци, еве д-р Таравари веќе ги постави роднините од прво и второ колено на список во здравството истите се испофалија во околината дека била завршена работата и истите ќе ги истиснат старите медицински кадри со долгогодишен стаж заземајќи ги нивните раководни места.

...каков хаос има да се создаде, претходна влада испоприми несоодветни кадри, еден куп соработници што од техничка служба што правници и економисти, социолози и психолози само не здравствени работници, не ми е јадно кој ќе дава здравствена услуга?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.112
Поени од реакции
8.388
Да бевме сега како Грчката дипломатија и држава , одма барање до ФИФА/УЕФА
да се избрка од Европското и да биде баниран неколку месеци .

ПЛЕМЕ


Па сега ако грците навистина се осеќаат како Македонци и и треба да реагираат.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.487
Поени од реакции
28.819
Jas za DUI glasav glup.
Zakluci sam dali sakav DUI da se smeni.
P.s da ne se napregas mnogu, Levica sama da e na livceto, ke izlezam da glasam i ke go napravam nevazecko oti Jas za sareni kurtoni glas ne davam :toe: .
Дуи беше дел од шарените.
Тука сме да потсетиме.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.993
Поени од реакции
4.539
Па сега ако грците навистина се осеќаат како Македонци и и треба да реагираат.
Не постои грк со потекло од географска и етничка македонија, може само некој гркоман да си прави бајрам на мозокот некој наследник на Коте Христов.
Исто важи и за албанската, бугарската и српската автохтоност.
Автоматски споено мислење:

Да бевме сега како Грчката дипломатија и држава , одма барање до ФИФА/УЕФА
да се избрка од Европското и да биде баниран неколку месеци .

ПЛЕМЕ


Нека пцујат, од ооо чивша мачедонен ќе стане ој куку ноне.
 
Член од
10 март 2022
Мислења
185
Поени од реакции
383
Да бевме сега како Грчката дипломатија и држава , одма барање до ФИФА/УЕФА
да се избрка од Европското и да биде баниран неколку месеци .

ПЛЕМЕ


Фино што го постира. Чекам коментари дпнеОвци(сдс 2.0) да го нормализираат и ова. Као спорт е, нормално е, што очекувате, не е роден инцестот во албанија, нели сакавте дуи опозиција, апасиев е шарен и педер и се облака у црно
Автоматски споено мислење:

Македонците очекуваат реакција од дпне и сдс до организаторот на турнирот. Плот твист овие со грците ќе реагираат до шиптapoт зашто не го почитува преспанскиот. Да си знае за следно коа пак ќе пцуе
Автоматски споено мислење:

Македонија повторно горда!!! Фала дечки
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.319
Поени од реакции
40.112
Вмро е криво што шипот не опцу на европско. Левица фанс што све не ќе им текне. Гебелс школа. :kafence:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.070
Поени од реакции
10.786
Jas za DUI glasav glup.
Zakluci sam dali sakav DUI da se smeni.
P.s da ne se napregas mnogu, Levica sama da e na livceto, ke izlezam da glasam i ke go napravam nevazecko oti Jas za sareni kurtoni glas ne davam :toe: .
Концентрирај се Владе дали си за капените или некапените
глас за сдс/дуи е глас за некапените
 

Kajgana Shop

На врв Bottom