Покер

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Montes, 30 октомври 2007.

1. cake4me

cake4me

Член од:
    10 јануари 2019
    Мислења:
    22
    Допаѓања:
    0
    ne me razbra, jas nemozam da gi vidam kartite no mozam da doznaam deki katrite od drugite igraci, deka iako se golemi tie karti se pomalecki od moite, taka da odam na sigurno. do sega sekogash taka sum pobeduval. a kako go mozam toa, taa tajna nesakam da ja kazam.

2. Riddler

Riddler Кротитељ курве

Член од:
    1 јуни 2011
    Мислења:
    5.155
    Допаѓања:
    6.314
    Ти осетив ја дека си талент одма чим те прочитав ама пази Баки иам ја нос за коцкарскиве работи а знаењето си го имаш, дипли ти само и тешко на оние шо ке седнат на маса со тебе.

На SK-92 и kano им се допаѓа ова.
  3. CHL1

CHL1

Член од:
    19 декември 2017
    Мислења:
    79
    Допаѓања:
    97
    На темава одма сите експерти за Покер се појавија кога еден почетник постави обично прашање. Не го тупите толку, никој не се родел со знаење.
    @cake4me
    Ако го сакаш покерот продолжи да играш ако сакаш да научиш повеќе можеш да гледаш видеa на youtube https://www.youtube.com/watch?v=JOomXP-r1wY, да читаш мислењеа на https://forumserver.twoplustwo.com/ итн. Покер е многу комплексна игра посебно online кога играш немој да се залетуваш со големи пари, почни од микро стакес и продолжи нагоре.

4. cake4me

cake4me

Член од:
    10 јануари 2019
    Мислења:
    22
    Допаѓања:
    0
    za toa shto go kazav sum seriozen, a inaku eden tip mi ja otkri edna finta, a taa finta e, kako da napravish nekoj sto nema dobri karti da go zgolemi vlogod mnogu visoko i da mu gi zemes site.

5. TheMayor

TheMayor

Член од:
    6 декември 2011
    Мислења:
    1.986
    Допаѓања:
    3.285
    Ме интересира колку данок земаат ујп, нон стоп ми крадат од картичката со која играм покер...како се справувате со данокот? Со МК картички играте или на друг начин го избегнувате данокот?

Патем ме нервира како играта те исфрла на турнир , кога сака има да те ебе и да знаеш дека те мести, не можеш да останеш рамнодушен а да не платиш.
    Еве една ситуација, што ми се случи пред брзо.
    poker1.png

poker2.png
    --- Споено дупло мислење, 9 март 2019 ---
    Според прочитаново до сега од тебе, не ти препорачувам да играш покер на други страни освен на фејсбук, мада и тоа ти е многу.

Последно уредено: 9 март 2019
  6. blaxus96

blaxus96

Член од:
    сабота
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Дали може со дебитна од Комерцијална банка (Mastercard) да се депозитира/повлекува директно без никакви провизии и да ме замараат од банка? За покер888 и покерстарс конкретно.

7. Ровад

Ровад Анксиозен пациент и филозоф

Член од:
    28 август 2017
    Мислења:
    9
    Допаѓања:
    2
    Мислам дека не може,мораш прво да закачиш пари на Skrill па потоа од таму да ги ставиш на покер сајтот на кој сакаш да играш.

8. cake4me

cake4me

Член од:
    10 јануари 2019
    Мислења:
    22
    Допаѓања:
    0
    Neznam dali me razbra, jas ima finta koga imam neshto visoko, na protivnikot da go namamam da vlozi golem vlog, a poshto jas imam neshto golemo, protivnikot ke izgubi.
    Plus toa jas igram mnogu podobro od drugite, site, ili odat nagore ili odat nadolu so cipovite, a jas odam samo nagore i nikogash ne pagam. Samo odam nagore stabilno i nikogash ne gubam. Jas mislam deka luge shto ne gubat, znaat da igraat poker. A na tebe mozam i trener da ti bidam.

Сподели преку: