Покер

Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
Da be, ti i koga igrash poker na internet mozhesh da gi vidish ochite na protivnicite.
The eyes chico, they never lie.
ne me razbra, jas nemozam da gi vidam kartite no mozam da doznaam deki katrite od drugite igraci, deka iako se golemi tie karti se pomalecki od moite, taka da odam na sigurno. do sega sekogash taka sum pobeduval. a kako go mozam toa, taa tajna nesakam da ja kazam.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.326
Поени од реакции
8.516
ne me razbra, jas nemozam da gi vidam kartite no mozam da doznaam deki katrite od drugite igraci, deka iako se golemi tie karti se pomalecki od moite, taka da odam na sigurno. do sega sekogash taka sum pobeduval. a kako go mozam toa, taa tajna nesakam da ja kazam.
za poker treba znaenje a ne talent posht mozesh da imash golemi karti i da odesh na golemo, moze nekoj drug da ima pogolemi karti i da se zafrknesh. zatoa treba znaenje za da mozesh da doznaesh dali nekoj drug ima pogolemi karti od tvoite pa da odish ne samo na golemo tuku i na sigurno.
Ти осетив ја дека си талент одма чим те прочитав ама пази Баки иам ја нос за коцкарскиве работи а знаењето си го имаш, дипли ти само и тешко на оние шо ке седнат на маса со тебе.
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
247
Поени од реакции
316
На темава одма сите експерти за Покер се појавија кога еден почетник постави обично прашање. Не го тупите толку, никој не се родел со знаење.
@cake4me
Ако го сакаш покерот продолжи да играш ако сакаш да научиш повеќе можеш да гледаш видеa на youtube https://www.youtube.com/watch?v=JOomXP-r1wY, да читаш мислењеа на https://forumserver.twoplustwo.com/ итн. Покер е многу комплексна игра посебно online кога играш немој да се залетуваш со големи пари, почни од микро стакес и продолжи нагоре.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
za toa shto go kazav sum seriozen, a inaku eden tip mi ja otkri edna finta, a taa finta e, kako da napravish nekoj sto nema dobri karti da go zgolemi vlogod mnogu visoko i da mu gi zemes site.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.021
Поени од реакции
3.353
Ме интересира колку данок земаат ујп, нон стоп ми крадат од картичката со која играм покер...како се справувате со данокот? Со МК картички играте или на друг начин го избегнувате данокот?

Патем ме нервира како играта те исфрла на турнир , кога сака има да те ебе и да знаеш дека те мести, не можеш да останеш рамнодушен а да не платиш.
Еве една ситуација, што ми се случи пред брзо.
poker1.png

poker2.png [DOUBLEPOST=1552089217][/DOUBLEPOST]
za toa shto go kazav sum seriozen, a inaku eden tip mi ja otkri edna finta, a taa finta e, kako da napravish nekoj sto nema dobri karti da go zgolemi vlogod mnogu visoko i da mu gi zemes site.
Според прочитаново до сега од тебе, не ти препорачувам да играш покер на други страни освен на фејсбук, мада и тоа ти е многу.
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали може со дебитна од Комерцијална банка (Mastercard) да се депозитира/повлекува директно без никакви провизии и да ме замараат од банка? За покер888 и покерстарс конкретно.
 

Ровад

Анксиозен пациент и филозоф
Член од
28 август 2017
Мислења
15
Поени од реакции
44
Дали може со дебитна од Комерцијална банка (Mastercard) да се депозитира/повлекува директно без никакви провизии и да ме замараат од банка? За покер888 и покерстарс конкретно.
Мислам дека не може,мораш прво да закачиш пари на Skrill па потоа од таму да ги ставиш на покер сајтот на кој сакаш да играш.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
Ме интересира колку данок земаат ујп, нон стоп ми крадат од картичката со која играм покер...како се справувате со данокот? Со МК картички играте или на друг начин го избегнувате данокот?

Патем ме нервира како играта те исфрла на турнир , кога сака има да те ебе и да знаеш дека те мести, не можеш да останеш рамнодушен а да не платиш.
Еве една ситуација, што ми се случи пред брзо.
Прегледај го приврзокот 205715

Прегледај го приврзокот 205716[DOUBLEPOST=1552089217][/DOUBLEPOST]
Според прочитаново до сега од тебе, не ти препорачувам да играш покер на други страни освен на фејсбук, мада и тоа ти е многу.
Neznam dali me razbra, jas ima finta koga imam neshto visoko, na protivnikot da go namamam da vlozi golem vlog, a poshto jas imam neshto golemo, protivnikot ke izgubi.
Plus toa jas igram mnogu podobro od drugite, site, ili odat nagore ili odat nadolu so cipovite, a jas odam samo nagore i nikogash ne pagam. Samo odam nagore stabilno i nikogash ne gubam. Jas mislam deka luge shto ne gubat, znaat da igraat poker. A na tebe mozam i trener da ti bidam.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
da kazam nesto smensno sto mi se sluci na poker.
kako shto igravme site, site napravija fold, samo jas i eden drug ne napravivme fold. jas imav vsoko, pa pocnav da vlozuvam i nakacuvav na sekoja karta, a protivnikot se javuvase na golemite sumi. i na kraj mi ostana samo 1 dolar, i go vloziv i nego, i na iconata pisuvashe all-in poshto imav samo eden dolar, i napraviv all-in so samo eden dolar. I koga go vloziv toj dolar, protivnikot napravi fold, poradi shto vde deka napraviv all-in so samo 1 dolar, a prethodno se javuvashe na visokite sumi. Znaci protivnikot napravi fold poradi shto na krajot napraviv all-in od 1 dolar. da se javeshe na toj dolar, nemashe shto da zagubi, no izgleda se zbuni, no sepak e smeshno.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
На темава одма сите експерти за Покер се појавија кога еден почетник постави обично прашање. Не го тупите толку, никој не се родел со знаење.
@cake4me
Ако го сакаш покерот продолжи да играш ако сакаш да научиш повеќе можеш да гледаш видеa на youtube https://www.youtube.com/watch?v=JOomXP-r1wY, да читаш мислењеа на https://forumserver.twoplustwo.com/ итн. Покер е многу комплексна игра посебно online кога играш немој да се залетуваш со големи пари, почни од микро стакес и продолжи нагоре.

Izvini shto te tormozam, no mozesh li ako sakash da mi kazesh, zoshto ne dobiv nikakva nagrada, otkako osvoiv 2 mesto na turnir PKO mislam bese turnirot, igrav 3 casa, osvoiv 400000 i neshto cipovii, i kako shto kazav osvoiv 2 mesto, no ne dobiv nishto, zoshto neznam. Inaku poker igram na poker 888.. Ti blagodaram na odgovorot. Izvini ushte ednash.
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
247
Поени од реакции
316
Izvini shto te tormozam, no mozesh li ako sakash da mi kazesh, zoshto ne dobiv nikakva nagrada, otkako osvoiv 2 mesto na turnir PKO mislam bese turnirot, igrav 3 casa, osvoiv 400000 i neshto cipovii, i kako shto kazav osvoiv 2 mesto, no ne dobiv nishto, zoshto neznam. Inaku poker igram na poker 888.. Ti blagodaram na odgovorot. Izvini ushte ednash.
Hm cudna rabota obicno 2ro mesto e sigurna dobivka, ako mozes da ni dades pojse detali za turnirot vidi tamo vo history na poker 888
 
Член од
27 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
Izvini shto te tormozam, no mozesh li ako sakash da mi kazesh, zoshto ne dobiv nikakva nagrada, otkako osvoiv 2 mesto na turnir PKO mislam bese turnirot, igrav 3 casa, osvoiv 400000 i neshto cipovii, i kako shto kazav osvoiv 2 mesto, no ne dobiv nishto, zoshto neznam. Inaku poker igram na poker 888.. Ti blagodaram na odgovorot. Izvini ushte ednash.
Mozno e turnirirot da bil full knockout, t.e. nema prize pool za koe mesto si, tuku site pari se dobivaat od eliminiranja na drugi igraci, ako mi kazis nickname na 888poker ke mozam da najdam so sigurnost dali e taka
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
fala na odgovorite, ke razgledam. Inaku da spodelam edno iskustvo, kako go pobediv na eden igrac so tris od petki ( 5 5 5 ) a toj imase tris so j ( j j j )
a dobro e i da go znaete ova. Koga se otvorija site karti jas imav tris: 555 a toj imashe tris od: j j j i jas go pobediv.
Pricinata, zoshto go pobediv so poslab tris beshe, poradi shto vo racete jas drzev dve karti: 55 i koga se otvorija kartite, izleze ushe edna petka (5)
taka da jas imav tris so petki (555). a toj vo racete drzese samo edna karta j, i koga se otvorija kartite, izlegoa dve j j, i toj imashe tris so j ( j j j )
, no jas go pobediv so poslabi karti, poradishto jas imav dve isti karti vo racete, a toj imashe samo edna karta vo racete, taka da iako toj imashe pojak tris,
jas go pobediv. ova e dobro da go znaat tie shto ne go znaat. Togash jas se iznasmeav, no i mi padna cudno, dali novo pravilo na poker 888
ili pravilo na texas holdem, neznam? pozdrav.[DOUBLEPOST=1560322130][/DOUBLEPOST]zdravo, eve najdov informacii.[DOUBLEPOST=1560322463][/DOUBLEPOST]na prvata slika turnirot e obelezan so zolta boja, turnirot shto se vika pko 6 - max, vi blagodaram na odgovorite.[DOUBLEPOST=1560322692][/DOUBLEPOST]
Hm cudna rabota obicno 2ro mesto e sigurna dobivka, ako mozes da ni dades pojse detali za turnirot vidi tamo vo history na poker 888
zdravo, eve vi isprativ informacii.
 

Attachments

  • 63,4 KB Прегледи: 23
  • 697,7 KB Прегледи: 22
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom