Поим за елеганција

Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Што за вас преставува елеганција?
Средена жена во поглед на облеката или стилот кај жената,или пак начинот на живеење,однесување и сл .....
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Што за вас преставува елеганција?
Средена жена во поглед на облеката или стилот кај жената,или пак начинот на живеење,однесување и сл .....
Зарем само жените се елегантни? :)))
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Стилот дефинира дали е некој елегантен или не. Не само стилот на облекување туку и однесувањето, на зборување, социјалната класа па дури и начинот на исхрана... Да, најверојатно може да се доживее како начин на живот....
А кога ќе кажам елеганција на ум ми доаѓа некоја стара Англичанка со два реда бисери на вратот, цветен фустан и шешир:)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Pa da moze elegancijata da se dozivee kako nacin na zivot.Ednostavno toa zavisi od nasiot stil t.e od nasiot stil na ziveenje.:smir:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Што за вас преставува елеганција?
Средена жена во поглед на облеката или стилот кај жената,или пак начинот на живеење,однесување и сл .....
Според мене и двете :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
па каде излегува... како излегува облечена...
со кој излегува....

а можи и да е само по едно од сите три... ако ги има некоја сите три епа тогаш е елита... ахахах:pos2:
ко мене :pos2:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Што за вас преставува елеганција?
Средена жена во поглед на облеката или стилот кај жената,или пак начинот на живеење,однесување и сл .....
Јас би го дефинирала како комбинација од сите наведени елементи, затоа што облеката не го прави човекот, но сепак дава некоја надворешна слика за него, иако некогаш може и да е погрешна. Но сепак кога зборуваме за елеганција, таа може да има пресудна улога за луѓе кои не ги познаваме, но во никој случај не смее да се занемари начинот на однесување и други сл. битни работи:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom