Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.322
Поени од реакции
23.128
Си дипломирал доктор, па си вадел очи да специјализираш. Си стекнувал години работно искуство, си градел кариера и сега да земеш да кубеш коси и да го воспеваш Филипче како спасител, а при тоа ЗНАЕШ дека 15 невини луѓе живи изгореле во болница:tapp:.

Ете тоа е новата дефиниција за Фанатизам.

Страсна преданост кон своите уверувања, кои ти ги кажале во партија.
Да земеш да го браниш тоа што не се брани. Да не си во состојба реално и самостојно да си изградиш свој личен став, без при тоа да мораш да лижеш нечиј задник е крајно лудило. Дијагноза.


Дотичниов професор на Правен факултет не го фаќа срам, кога се слуша себе си какви трици јадел пред само неколку години. Не се погледнува денес пред огледало, не го става прстот на умот?
“Без правда нема држава, разбојничка дружина. И затоа сме сега тука, затоа што нема да молчиме одговорност мора да има“ - Колку убав говор одржал тогаш професоров.
Истиот овој говор може и сега да го изрецитира.
Како познавач на правото би требало јасно и гласно да побара целосна истрага на случајот, објективни, субјективни причини, обвиненија, судски процедури и на крај осудени виновници. За тоа се школувал копуков, да ја бара правдата. :tapp: Или за овие 15 живи изгорени луѓе во болница не треба правда?

Каде се глувците од Хелсиншкиот комитет, заштита на човековите права :tapp:Гугна нешто Пировска? Знам, зафатени се. Удобно сместени во фотељи, играат како ќе им свирнат, работат строго на повик.

Овие 15 изгорени живи луѓе, се нечии мајки, сестри, татковци, браќа, синови, ќерки. И не ме интересира дали биле македонци, албанци, турци, роми, власи, што сака нека биле.
Тие биле ЛУЃЕ, луѓе кои ги убила државата. Точка

И што да очекуваме денес? Што да очекуваме од држава каде што за кубење коса на политичарка се добива 4 години казна затвор. А за пожар во кои животот го губат 15 луѓе, одредена бањата прогресивна самонаречена интелектуала не гледа никаква потреба од одговорност :toe:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.479
Поени од реакции
22.053
Си дипломирал доктор, па си вадел очи да специјализираш. Си стекнувал години работно искуство, си градел кариера и сега да земеш да кубеш коси и да го воспеваш Филипче како спасител, а при тоа ЗНАЕШ дека 15 невини луѓе живи изгореле во болница:tapp:.

Ете тоа е новата дефиниција за Фанатизам.

Страсна преданост кон своите уверувања, кои ти ги кажале во партија.
Да земеш да го браниш тоа што не се брани. Да не си во состојба реално и самостојно да си изградиш свој личен став, без при тоа да мораш да лижеш нечиј задник е крајно лудило. Дијагноза.


Дотичниов професор на Правен факултет не го фаќа срам, кога се слуша себе си какви трици јадел пред само неколку години. Не се погледнува денес пред огледало, не го става прстот на умот?
“Без правда нема држава, разбојничка дружина. И затоа сме сега тука, затоа што нема да молчиме одговорност мора да има“ - Колку убав говор одржал тогаш професоров.
Истиот овој говор може и сега да го изрецитира.
Како познавач на правото би требало јасно и гласно да побара целосна истрага на случајот, објективни, субјективни причини, обвиненија, судски процедури и на крај осудени виновници. За тоа се школувал копуков, да ја бара правдата. :tapp: Или за овие 15 живи изгорени луѓе во болница не треба правда?

Каде се глувците од Хелсиншкиот комитет, заштита на човековите права :tapp:Гугна нешто Пировска? Знам, зафатени се. Удобно сместени во фотељи, играат како ќе им свирнат, работат строго на повик.

Овие 15 изгорени живи луѓе, се нечии мајки, сестри, татковци, браќа, синови, ќерки. И не ме интересира дали биле македонци, албанци, турци, роми, власи, што сака нека биле.
Тие биле ЛУЃЕ, луѓе кои ги убила државата. Точка

И што да очекуваме денес? Што да очекуваме од држава каде што за кубење коса на политичарка се добива 4 години казна затвор. А за пожар во кои животот го губат 15 луѓе, одредена бањата прогресивна самонаречена интелектуала не гледа никаква потреба од одговорност :toe:
Ама како така ви се молам,зашто вака го напаѓате министерот без никаква основа? Почекајте истрагата да заврши,немојте вака со инсинуации и шпекулации однапред да го осудувате човекот
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
13.344
Поени од реакции
11.426
Што има врска муабетов сега а? Ние воопшто не сме криви, а и речиси воопшто со ништо не допринесовме за распад на таа држава, ниту пак некој може да го негира придонесот што го имала таа држава за Македонската нација (и покрај некои сериозни утки, за кои рака на срце и немала моќ Југославија). Хрватите и Словенците да не решија да си одат, и ден денеска таа држава ќе постоеше. Прашање е дали ќе беше истата моќна држава каква што беше некогаш или некаква си бледа сенка на Титовото кралство и исто клупите на Охридскиот аеродром пак ќе беа постари од тебе.
Emceto so e objektivno,objektivno e. Nema zbor tuka, nema laga.
I vo drugi temi se ima pokazano i dokazano vo objektivnosta. So ti nezavisen medium e.
Uste i gi pamtam objektivnostite koi ni gi prilozi tuka za toj starecot sto go otepaja oti ja falel Kateto.
Zatoa i si ja vikam onaka od milost Emceto objektivnoto ;)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
11.685
Поени од реакции
19.065
... германските експерти кои се дојдени, односно не се уште дојдени (зависи кого слушате), со себе носеле ласерски мерач на простории, ееее ако фали некој сантим случајно од контајнерот од модуларна :несвест:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.242
Поени од реакции
10.265
ќе има сеопфатна анализа на пропусти и можности за настанување на пожар.....а швабата нема шанса во заклучокот да даде конкретен и еднозначен одговор за причината за настанувањето на пожарот
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.182
Поени од реакции
4.907
Црна Гора си ја пропуштила,и со такво едно преубаво море пак се поназад,какви само уметници се тоа.
 

Igorcemk

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.398
Поени од реакции
16.814
ќе има сеопфатна анализа на пропусти и можности за настанување на пожар.....а швабата нема шанса во заклучокот да даде конкретен и еднозначен одговор за причината за настанувањето на пожарот
Zavisit. Ako se lugje so renome ili institucija so renome, ke si pisat toa sto treba. Tuku dali toa ke bide objaveno celosno e drugo prasanje.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.479
Поени од реакции
22.053
Политика.Појди до Подгорица,ке видиш за што станува збор
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.745
Поени од реакции
11.110
Pa prilicno e jasno koj e kriv, vo narackata ne bilo pobarano nikakva protivpozarna zastita, vrati za evakuacija, ognootporni materijali. Duri i toa deka kje se koristi kislorod i instalacijata ne bilo vo specifikacija, odnosno pod odgovornost na naracatelot- ministerstvoto.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.182
Поени од реакции
4.907
Политика.Појди до Подгорица,ке видиш за што станува збор
Нормално дека е политика. Ама и за политика треба умешност, нешто кое ние последиве 30 години го немаме.

Да не беше политика ни Хрватска ни Бугарија а да не правиме муабет Романија ќе беа ЕУ членки

Ние пак, секогаш позади сите
Автоматски споено мислење:

Толку беше од одговорноста, помина една недела, сега кој ве ебе. Сите дадоа оставки, никој не беше разрешен. Исто како во комунизмот.

Заев и Филипче се државата, без нив нема да постоиме, ете тоа сака да ви го порача Зоќе

Заев: Чувство за морална одговорност има, но не може да се распушти државата кога се случуваат несреќи
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.564
Поени од реакции
6.580
Истите оние кои Тамара не ја вадеа од уста и го колнеа Тодоров - Министерот за смрт (надимак кој токму тие му го дадоа), денес се обединети и заедно со нивниот довчерашен непријател, денес гордо го бранат Филипче од оние кои сакаат правда за 15те несреќници.

 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.745
Поени од реакции
11.110
Истите оние кои Тамара не ја вадеа од уста и го колнеа Тодоров - Министерот за смрт (надимак кој токму тие му го дадоа), денес се обединети и заедно со нивниот довчерашен непријател, денес гордо го бранат Филипче од оние кои сакаат правда за 15те несреќници.

Само што изглеа и Тодоров го брани филипче. Они најубаво сакаат да е вака, да умираат луѓе под нивна одговорност и никој да не ги чепне. Во реалност и двајцата се за стап.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom