Пливање v2.0

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.580
Поени од реакции
2.583
Типот се вика Hill Taylor. Веројатно ќе му се изнагледаме... потегот со кој ме освои:

 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Го гледав видеото пред неколку денови. Брз е и доста упорен. Но, дали е дозволено ова? :)
Не е дозволено :) ако го слушна коментаторот рече дека е дисквалификуван, но сепак ова е нешто неверојатно.....
 
T

Tetro

Гостин
Не е дозволено :) ако го слушна коментаторот рече дека е дисквалификуван, но сепак ова е нешто неверојатно.....
Не го слушнав коментаторот, си слушам музиче. :)

Апо, извини, ама темата ти е на погрешно место, дефинитивно, :tv:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.580
Поени од реакции
2.583
3 клика работа и ќе ја испратат кај што и е местото :D
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.986
Поени од реакции
1.610
Мислам дека е 15 М дозволено,ако знае некој нека ме поправи?
Точно макимумот кој е дозволен за подводен старт во дисциплината грбно е 15м, така да ова е рамно на дисквалификација. Инаку не е ова некое чудо, да не претерам али у групава со која што пливаше момаков минимум уште двајца можат да го направат истово.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
9.570
Teмата е преместена, дефинитивно не и е местото во останати спортови.

Иначе, за човеков... Ијако ова не е дозволено како што кажаа погоре, секоја чест. :)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.251
Сепак браво за човекот. Делфинче бе :pipi:
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
ништо чудно.. ја 25ка возам вака цела 50ка тренерот.. волку брзо можда е океј ама ништо ново и чудно не е ова:) сите шо пливаа го можат..
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.323
Поени од реакции
5.992
можеби сите пливачи го можат али никој не го прави тоа на натпревар :icon_lol:
муда се во прашање :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.477
ништо чудно.. ја 25ка возам вака цела 50ка тренерот.. волку брзо можда е океј ама ништо ново и чудно не е ова:) сите шо пливаа го можат..
Точно, сите пливачи можат да го направат ова, еднаш издржав 50ка пеперутка вака, ништо тешко, чисто за лична сатисфакција.
Башка ваквиот вид на пливање ни е дел од вежбите, се плива некогаш и свртен настрана за да се вежба еластичноста на телото а и посебно раце - нозе.

Да пливаше слободно типов, немаше да биде дисквалификуван бидејќи правилото кај слободно е само да допре од крај до крај, но во останатите три стила кои се верифицирани, не смеат егзибиции.

--- надополнето ---

можеби сите пливачи го можат али никој не го прави тоа на натпревар :icon_lol:
муда се во прашање :)
Другар направи вака на натпревар, ама пливаше слободно, скокна во вода и одма се сврти на грб :)))))
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.491
Поени од реакции
6.408
Ко пингвин е момаков,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom