Пефкохори

C

cige

Гостин
Кажете некое селце со поефтин смештај во близина на Пефкохори
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Па Пефкохори метропола да не е ? :rolleyes:! По село од Боровосело може ли да биде ? Криопиги и Ханиоти така поефтино испаѓа од другите во тој ланец , а така цените се мање више исти секаде на таа страна . Не е лошо да си пробаш на западната страна Неа Скиони и така ама поживо е на источната .
 
C

cige

Гостин
Па Пефкохори метропола да не е ? :rolleyes:! По село од Боровосело може ли да биде ? Криопиги и Ханиоти така поефтино испаѓа од другите во тој ланец , а така цените се мање више исти секаде на таа страна . Не е лошо да си пробаш на западната страна Неа Скиони и така ама поживо е на источната .
Муабетот ми е некое како Полихроно или Криопиги во близина поефтино за смештај а на плажа и за шетање ќе одиме со кола.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.386
Поени од реакции
558
Го затвориле Golden barrel , Чешкиот паб :place: Сега е Irish pub и само Guinness имаат (n)
Се "изнамачив " лани дур да ги пробам сите Чешки пива што ги имаа :ајнапиво:

Инаку , на плажа у Пефкохори , само на крајот од градот , кај Fiki Fiki beach bar , полабаво е и нема толкави гужви . Исто така , добра плажа/кафич ( и далеку порелаксирана) е Lounge by the sea , и се наоѓа на километар два од Пефкохори , кога се оди по стариот пат од Пефкохори накај Ханиоти (y)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
42
Поени од реакции
3
Ова лето бев Пефкохори, многу убаво место би рекол Рај на земјата.
Често летота ги минувам на грчките плажи така да од Халкидики дефинитивно омилено мие Пефкохори одлично место, има и навечер журки, преубава и чиста плажа, водата е пресолена и топла како и да е ќе одам пак до година.
Коментарот го оставам сега да ми остани како едно убаво сеќавање од 2015 година.
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Некој што бил скоро, дали знаете како стојат цените за сместување, сакам да одам викендов???

Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.868
Поени од реакции
35.685
Контакти за апартмани во Пефкохори или околината ако имате пишете, планирам да одам во овој дел на крај на месецов, со кола сум така да не ми менува многу да е крај плажа апартманот.
 

b12

Член од
5 октомври 2011
Мислења
43
Поени од реакции
9
Контакти за апартмани во Пефкохори или околината ако имате пишете, планирам да одам во овој дел на крај на месецов, со кола сум така да не ми менува многу да е крај плажа апартманот.
jas lani bev preku jk travel, probaj rezerviraj si pa odi so prevoz cenite bi trebalo da se slicni za smestuvanje
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Добро бре луѓе што сте запнале со тоа Пефкохори , поистражете го вторииот крак и одморете како што доликува !
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
jas lani bev preku jk travel, probaj rezerviraj si pa odi so prevoz cenite bi trebalo da se slicni za smestuvanje
Не се ни малку слични цените со агенција и таму.
Аражманот во агенција за 7-10 дена дневно е иста цена како викенд цена, од 35 евра нагоре за студио.
Ние отпосле се распрашавме, пошо бевме преку агенција и испадна дека се наоѓаат и за 15-20 евра од ден, а ние плаќавме 40 со агенција. Така да ако е со сопствен превоз никако аражман со агенција сигурно ќе најди смештај, поготово Пефкохори во овој период.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Не се ни малку слични цените со агенција и таму.
Аражманот во агенција за 7-10 дена дневно е иста цена како викенд цена, од 35 евра нагоре за студио.
Ние отпосле се распрашавме, пошо бевме преку агенција и испадна дека се наоѓаат и за 15-20 евра од ден, а ние плаќавме 40 со агенција. Така да ако е со сопствен превоз никако аражман со агенција сигурно ќе најди смештај, поготово Пефкохори во овој период.
Па баш 15-20 евра нејќе да најдеш ама од 25-30 може , под услов да знаеш јазик и да се ценкаш малку .
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Па баш 15-20 евра нејќе да најдеш ама од 25-30 може , под услов да знаеш јазик и да се ценкаш малку .
Јас ти кажувам ние ко се распрашавме тие цени беа, почеток на јули. 30 до 35 евра беа ако одиш за 2-3 дена.
Сепак муабетот ми е агенција не врши многу работа, напротив ќе платиш поскапо.
 

b12

Член од
5 октомври 2011
Мислења
43
Поени од реакции
9
да се разбира дека е послако преку агенција ама барем не се замараш да најдиш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom