Партнерот ми е од село, што да правам?

Каде живеете?

  • Град

    Гласови: 322 78,5%
  • Село

    Гласови: 88 21,5%

  • Вкупно гласачи
    410
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Исходот од девојката од село се гледа од кога ќе ја омажиш. Ко ќе одиш секој втор викенд со колицата за 5 минути , па бабати ко ќе ти наполни колата со млеко, сирење. Па свиња се заклала па ајде едно бутче за зетот/снаата.
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Незнам зошто постојат вакви "градски" луѓе, кои всушност со онакво однесување докажуваат колку се прости и нецивилизирани. Инаку 80% од градските не сакаат да имаат девојка/момче од село.. затоа не сакам да го осудувам момчето, можеби сите од неговото друштво се онака градски настроени баш како него. :tapp:
--- надополнето: 24 април 2012 во 01:03 ---
Ееееј !! Затоа Македонија остана само со 1 град!!
Па да, ама ако гледаш од страна на скопјаните, за повеќето од нив секое населено место освен Скопје, е село. За нас од Прилеп не е така. ;)
 
Член од
19 април 2012
Мислења
37
Поени од реакции
15
Незнам зошто постојат вакви "градски" луѓе, кои всушност со онакво однесување докажуваат колку се прости и нецивилизирани. Инаку 80% од градските не сакаат да имаат девојка/момче од село.. затоа не сакам да го осудувам момчето, можеби сите од неговото друштво се онака градски настроени баш како него. :tapp:
--- надополнето: 24 април 2012 во 01:03 ---

Па да, ама ако гледаш од страна на скопјаните, за повеќето од нив секое населено место освен Скопје, е село. За нас од Прилеп не е така. ;)
Муабетот ми беше што заради вакви комплекси, сите избегаа во некој град, а Скопје сè ќе голтни.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Ако партнерот тие од село земете идете на село (богат е оној кој има земја-еврејска) пошто ем поевтино ем поздраво ем треба да се носи вода од кладенец ем треба да се цепи дрва ем треба да се молзат крави да се работи ем све.
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Ја сум "дете од село", супер ми оди со чупето, не се жали воопшто, ми мава ремет понекогаш.:)
Оговарања колку сакаш, има полно плитки фаци, ако, поинтересно ти е, учиш за тоа каков се може да биде човекот.
Порано се срамев од тој факт, процентот дека ќе смуваш нешто цицлесто, паѓаше доле коа ќе кажев од каде сум, па често и лажев за тоа.
Сеа ме боли цеф.
Најчесто тие што ме гледаа штрокаво кога ќе кажев дека сум од село се класични скопски пички, сфатив дека такви не ми требаат повеќе, за ништо, добро, освен за крави музење.

Вач аут, ви хеф а бедес араунд хиер.:P
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Партнерот ми е од село, што да правам? Иди убиј се.... Ако не ти бил ОК ако ти пречело што е од село, зошто тогаш си се впуштала во врска со него? Каде оди овој свет... Од село сум, од град сум... Зарем не е важно да си човек, да имаш добри манири, ппотеклото и не е толку важно :)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.834
Поени од реакции
29.518
,,,denes e mnogu poisplatlivo da imash partner intelektualec od selo ,,,,,,,,vo ovaa kriza ,,gravche kokovche ,,,i taka slichni ,,,uf go zaboraiv gudeto,,,,taka da shto ima tuka sporno,,,
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Bolje od selo ke te odnese do stalata ti molzi kravata posle toa edna partija :drk: abe milina
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
24
Поени од реакции
23
па земи ја тогаш кај тебе у град.
не,шала на страна.
види вака: ако ти се свиѓа земи ја и прифати го фактот што е од село и не се замарај со тоа што ќе зборат другите ако неќеш да те зборат остај ја девојката ќе најде 1000 пати боље од тебе.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Не е битно ако си од село, тоа не те прави сељак, ама ако си сељак у душа, ма и у Париз да живееш.... брат џабееее ти е, Сељак у душа увек си останува сељак у душа и од таквите бегај ко змија од оган...
Со ова наполно се согласувам... (y) Земете ги за пример Драган Вучич и Жаре Бербер...Демек скопски фаци, урбани фраери - леллее мајко...:facepalm: Што сакаат нека бидат и кај сакаат нека одат, селската реа не може да излезе од нив...Тие се олицетворение на поимот сељак...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Собравте потписи и направивте петицвија да ја прогласат за град Битола ? Ајде аирлија а од кога официално ке го смените статусот од село во Паланка ?
 
П

Пепси_

Гостин
Ова ќе испадне ако се родиш машко во село си голем малер уште од роџење шо вика цацко. :icon_lol: Ај овие жените одма го барат спасот по градевите,па се наоѓа некако условно да спасат глава,а ако си машко фиксно остануваш ерген :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom