Партнерот ми е од село, што да правам?

Каде живеете?

  • Град

    Гласови: 322 78,5%
  • Село

    Гласови: 88 21,5%

  • Вкупно гласачи
    410

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Мене дечкото ми беше од село. Не се замарај бидејќи како и да е секако ќе најдат начин да те оговараат. Човекот треба да се процени по тоа дали си одговарате или не, дали се сакате дали се согласувате а не тоа дали е од село или не. Супер беше додека траеше а башка што беше многу повеќе во секоја смисла и имаше многу повеќе од многу момчиња што се од градот. Вистина ние што живееме во градовите не сме навикнати да правиме некои работи што тие ги прават ама тоа не значи дека не можеш да ги научиш тие работи ако се сака се се може. Секој треба да има шанса да се покаже и докаже било да е од село било да е од град. :)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Хаха..смешни ми се некои коментари.
Немам дечко од село, само од друг град си е човекот. Но сепак не можам да разберам што им смета на некои (n)

Читав некаде на нет дека на тие од село им бил поголем...другарот:LOL:... ај сеа навалете на селаните:icon_lol:
 
I

Ivanovska

Гостин
јас ли имам комплекси со селото? а?
Тебе стварно треба човек се да ти нацрта. :DОва е првиот пост. Значи на леандра овој цитат и послужил за поттик да ја отвори темава. Јас и се обраќам на цитираната. Ниту на леандра, а најмалку пак на тебе. Ме виде некаде да те цитирам? Само си кажував свое мислење. Туку ај, заљубена изгубена па ќе ти простиме. :P :pos:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Тебе стварно треба човек се да ти нацрта. :DОва е првиот пост. Значи на леандра овој цитат и послужил за поттик да ја отвори темава. Јас и се обраќам на цитираната. Ниту на леандра, а најмалку пак на тебе. Ме виде некаде да те цитирам? Само си кажував свое мислење. Туку ај, заљубена изгубена па ќе ти простиме. :P :pos:
Еј важна ај не туку ми исправај влакна ;) знам што сакаше да кажеш ... не е коинциденција што се после мене пишуваш :tapp:
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Najgolemite seljaci ziveat po gradovite, kaj mene vo selo 20% od zitelite rabotaat zemjodelie, ostanatite si ziveat od plati. Od tie 20% 10 doagjaat od gradovite za da seat bavci. 1200 ziteli ima seloto so razni firmi i biznisi, od restoranti, picerii, minimarketi do pogoni na pijalaci i suvomesni proizvodi, nitu edna ulica vo tetovo go nema ova.

On
Jas sum imal devojki i od tetovo i od skopje i nikogas nemalo problem koj od kade e!
Poglupo prasanje amin.
 
I

Ivanovska

Гостин
Еј важна ај не туку ми исправај влакна ;) знам што сакаше да кажеш ... не е коинциденција што се после мене пишуваш :tapp:
Имаш поздрав од нејзе, мачкица. И незнаеш што сакав да кажам. Секогаш така се правдаш откако ќе заебеш и на чет си истата. Од тие малку пати што сум била, секогаш или тресеш глупости или со тој твојот модератор се муваш. Ае доста веќе, досадна си у пм. :D

А да, опседната си со нашето друштво. :D Се мислиш дека те следиме на форум или чет. :D
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Имаш поздрав од нејзе, мачкица. И незнаеш што сакав да кажам. Секогаш така се правдаш откако ќе заебеш и на чет си истата. Од тие малку пати што сум била, секогаш или тресеш глупости или со тој твојот модератор се муваш. Ае доста веќе, досадна си у пм. :D

А да, опседната си со нашето друштво. :D Се мислиш дека те следиме на форум или чет. :D
porasni ;)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
А да покажевте нешо мевце , цициња нешо а у дур се пичкарите за глупости на форумов ????
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
имајте партнер од село ако сакате секој ден да се мислите дали во вас гледа тоа што сте од град ако сакате секој ден да мислите дали воопшто гледа некој убаво во вас ако сакате секој ден да мислите дека барем физички и/му се допагате се на се не го сакате ова а тие што не го мислат тоа се заслепени од лјубофта и мн веројатно се искористени
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Не е битно ако си од село, тоа не те прави сељак, ама ако си сељак у душа, ма и у Париз да живееш.... брат џабееее ти е, Сељак у душа увек си останува сељак у душа и од таквите бегај ко змија од оган...
 
Член од
6 октомври 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
Има разлика меѓу селанец и сељак,селанец е жител на село,сељак е човек со никакво понашање ,не мешајте такви работи,боље селанец отколку сељак во душа..
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
toa sto nekoj e od selo ne mora da znaci deka ne znae da se ponasa ili neznam sto
toa sto e od selo ili od provincija ne mora da znaci deka e nepismen neobrazovan neizivean itn...
a demek tie od grad so se videle se iskusile se probale ....
jas sum od skopje a odev pola godina so devojka od valandovo i bolje si pominuvav so nea odkolku so nekoja od centarot na skopje....
ovaa tema spored mene mislam deka e otvorena samo za ozboruvanje megu drustva vo stilot ej vidi ovaa gradska zenska fati selski fraer i slicno
jas licno ako zasakam nekoja nema da gledam dali e od aerodrom ili bunarzik
samo mentalitetot na lugeto od grad i od selo ne e ist no sepak ako ja sakam i akoznae da se ponasa kako sto treba nema ama ic dami preci so e od selo
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Јас имам девојка од село,и за разлика од нашиве скопјанки не е дигната,не е некоја со незнам какви телефони у џебови,да се расфрла со пари,не троши по 600-700 денари на шминка... се на се нема ништо лошо во тоа ако еден од партнерите е од село
 

Kajgana Shop

На врв Bottom