Партнерот ми е од село, што да правам?

Каде живеете?

  • Град

    Гласови: 322 78,5%
  • Село

    Гласови: 88 21,5%

  • Вкупно гласачи
    410

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Ова од искуство го кажувам а сеа спротивното со девојче од град:
Сака да си некој градски фраер парица кола еве не мора до толку може и нормален ако имаш шмек , али да речеме ја носиш кај тебе, од глава до пети ти го мери станот што е како е, дали имаш брендирани апарати во куќата или кинески, ако е растурено имаш минус, кафе чека да и направиш на кафемат никако од шпорет, треба да имаш мини бар да се осеќа “како дома“ и ред други работи:)

Е сеа да не ме затепаат овие девојкиве што се од град а не се вакви, пред време ќе кажам: Ај не сте такви:)
Тачно е.Ја со последниот дечко раскинав пошо ја као и секоја девојка од град, нали, коа отидов кај него очекував Шардоне од `91 и кавијар на маса и секако, тартуфи као предјадење.А типов замисли земал чипс и кока кола!Башка имаше Нео машина за перење( од тие најевтините) и немаше фрижидер за дубоко.И као капак на се,сељакот ми свари обично турско кафе, на шпорет(мислам Горење беше шпоретот).И како ја да се осеќам као дома во такви нехумани услови?
 
V

Vollstandig

Гостин
Тачно е.Ја со последниот дечко раскинав пошо ја као и секоја девојка од град, нали, коа отидов кај него очекував Шардоне од `91 и кавијар на маса и секако, тартуфи као предјадење.А типов замисли земал чипс и кока кола!Башка имаше Нео машина за перење( од тие најевтините) и немаше фрижидер за дубоко.И као капак на се,сељакот ми свари обично турско кафе, на шпорет(мислам Горење беше шпоретот).И како ја да се осеќам као дома во такви нехумани услови?
Еее стварно резил бил типот па можел барем едно нескафе 3 во 1 да ти направи да се осетиш малце поградски..:)
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Еее стварно резил бил типот па можел барем едно нескафе 3 во 1 да ти направи да се осетиш малце поградски..:)
Ќути брат.Мизерија.И замисли возеше опел астра, а и врапчињата знаат дека за да фатиш девојка од град ти треба Ролс-Ројс, у најмала рака.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Реален проблем во оваа ситуација мислам дека би можела да биде само раздалеченоста. Да речеме ако дечкото е од Скопје, а девојката од село оддалечено 30, 40 километри навлагаме у ситуација long distance relationship. Едино тоа ја го глеам ко некоја пречка, но не ненадминлива.
А тоа дали треба да влезеш или не во врска со некој што е од село и тоа да ти биде фактор, не е размислување за 2011та година. Можеби за 19ти век.
 
V

Vollstandig

Гостин
Ќути брат.Мизерија.И замисли возеше опел астра, а и врапчињата знаат дека за да фатиш девојка од град ти треба Ролс-Ројс, у најмала рака.
Изглеа ти си голем буквалиста, како што гледам, мојот коментар се однесуваше на повеќео исфрустрирани граѓанки, но гледам ти само си се пронајде во таквите, и покрај твојот сарказам и ироничен коментар,ти викам да препрочиташ што сум напишал убаво. Одсекогаш сум викал како човек треба да биде храбар и да стои на својот став, наместо да изазива и да корсти иронија и сарказам, и не стојам позади пц, како исфрустриран човек кој вика “Сите жени се курви, никој не ме сака, не сум ебел итн“ поради причина што не беше коментарот во таа смисла.
Да го согледаме фактот што македонија не е земја на богатство туку земја на богатите. Тогаш сфаќаме дека ретко кој си дозволил таа твоја “опел астра“ да ја вози, ретко кој си дозволил да има кафемат низ дома , туку 90 % како и јас, горење пампурче, и плинско ради “ефтина тарифа“.
Али факт е дека, тогаш си стандард но кога станува збор за Материјалистика, не мислам на новиот албум на слаткар, туку на она што девојките кои сакаат подобра иднина го практикуваат и гледаат да го има партнерот или новопечениот јунак, за да изживеат еден дел од својот живот во луксузно станче.
Ако за тебе овој тип на луѓе се научна фантастика, тогаш имаш проблем со реалноста и фантазијата.
Отвори ги очите поубаво ќе сфатиш на што целам.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Изглеа ти си голем буквалиста, како што гледам, мојот коментар се однесуваше на повеќео исфрустрирани граѓанки, но гледам ти само си се пронајде во таквите, и покрај твојот сарказам и ироничен коментар,ти викам да препрочиташ што сум напишал убаво. Одсекогаш сум викал како човек треба да биде храбар и да стои на својот став, наместо да изазива и да корсти иронија и сарказам, и не стојам позади пц, како исфрустриран човек кој вика “Сите жени се курви, никој не ме сака, не сум ебел итн“ поради причина што не беше коментарот во таа смисла.
Да го согледаме фактот што македонија не е земја на богатство туку земја на богатите. Тогаш сфаќаме дека ретко кој си дозволил таа твоја “опел астра“ да ја вози, ретко кој си дозволил да има кафемат низ дома , туку 90 % како и јас, горење пампурче, и плинско ради “ефтина тарифа“.
Али факт е дека, тогаш си стандард но кога станува збор за Материјалистика, не мислам на новиот албум на слаткар, туку на она што девојките кои сакаат подобра иднина го практикуваат и гледаат да го има партнерот или новопечениот јунак, за да изживеат еден дел од својот живот во луксузно станче.
Ако за тебе овој тип на луѓе се научна фантастика, тогаш имаш проблем со реалноста и фантазијата.
Отвори ги очите поубаво ќе сфатиш на што целам.
Wow!За два и пол саати само ова успеа да го смислиш?
Сфаќаш дека ги исмевав твоите глупи предрасуди дека девојките од град сакале мини барови, кафемати и брендирани апарати за домаќинство и слични срања?
Олабави, те заебавав, не се припотресувај толку. :tapp:
 
V

Vollstandig

Гостин
Wow!За два и пол саати само ова успеа да го смислиш?
Сфаќаш дека ги исмевав твоите глупи предрасуди дека девојките од град сакале мини барови, кафемати и брендирани апарати за домаќинство и слични срања?
Олабави, те заебавав, не се припотресувај толку. :tapp:
Искрено, не видов ни пред колку саати си го пишала нештото, па ниту сум постојано на интернет како ти. Влегувам случајно на кајгана гледам што има и си одам.

Сето тоа е напишано како факт што би се случило со нафурани градски цури.Иако сите на форум се чесни и супер луѓе во реалниот живот е сосем поинаку,доколку имаш заприметено.
Намали си ја и ти тензијата што ја креваш на скоро секое мое мислење.
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Ова од искуство го кажувам а сеа спротивното со девојче од град:
Сака да си некој градски фраер парица кола еве не мора до толку може и нормален ако имаш шмек , али да речеме ја носиш кај тебе, од глава до пети ти го мери станот што е како е, дали имаш брендирани апарати во куќата или кинески, ако е растурено имаш минус, кафе чека да и направиш на кафемат никако од шпорет, треба да имаш мини бар да се осеќа “како дома“ и ред други работи:)

Е сеа да не ме затепаат овие девојкиве што се од град а не се вакви, пред време ќе кажам: Ај не сте такви:)
Кога ќе влези девојче од град(за од село незнам ,можеби тие имаат башка креитериум,можда се поскромни) кај мене дома одма финта-камуфлажа праам...гасам јако светло светло за да не се гелда расфрланите партали низ собата,пред да одиме кај мене и викам да купи кафе во тетрапак(по шо немам ни шпоре ни плинско,а најмалку кафемат)имам неколку чаши за вино, две оргинал чаши за виски, до душа чисти се во секое време...тоа е све што имам.колата ја шитнав одамна.И замисли некој жени и на оваа мизерија се лажат:)
 
V

Vollstandig

Гостин
Кога ќе влези девојче од град(за од село незнам ,можеби тие имаат башка креитериум,можда се поскромни) кај мене дома одма финта-камуфлажа праам...гасам јако светло светло за да не се гелда расфрланите партали низ собата,пред да одиме кај мене и викам да купи кафе во тетрапак(по шо немам ни шпоре ни плинско,а најмалку кафемат)имам неколку чаши за вино, две оргинал чаши за виски, до душа чисти се во секое време...тоа е све што имам.колата ја шитнав одамна.И замисли некој жени и на оваа мизерија се лажат:)
karlovic
имам срце ама имам и фрижидер

Богат си друже:)
 
I

Ivanovska

Гостин
Јаоо Важна компани ...

ти не сакаш дечко од село? или само од центар и кисела вода ги сакаш:icon_lol:
Ај пак да се повторам сантијаго компани. :D

Ти незнам што да правиш, ама знам он што треба да направи - да те шутне и да си најде девојка која нема да има комплекси во врска со селото.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
bogat e onoj koj ima zemja veli edna evrejska pogovorka. Na selo e mnogu ubavo da se zivee jas da mozam bi idel ama jas nemam zemja kucica na kraju sela-Brkovi!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom