Паралија или Олимпик бич?

Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.726
Поени од реакции
246
Ни Паралија ни Олимпик туку Гевгелија : клик овде.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.613
Поени од реакции
231
Здраво :)

Има ли некој телефонски број (или е-маил ) од некој приватен смештај во Паралија или Олимпик бич кај што престојувал ??

Еве од моето сместување од лани - www.ilianahotel.gr
Јас сум презадоволен од сместувањето, терасата ни` гледаше право на море, гужвата низ корзото стивнува најкасно до 01 па мирно се спие.

Инаку што се однесува до споредба меѓу Паралија и Олимпик Бич, јас во Паралија бев 5 дена а во Олимпик само на прошетка, и од она што го видов Олимпик ми делува како многу досадно место, малечко и за 10 минути го поминуваш цело и повеќемина што биле таму на одмор ми велат дека навечер оделе во Паралија на прошетки.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.872
Поени од реакции
7.567
За 699 денари има превоз сабајле те носат приквечер те земаат само во Недела.

Ова за Паралиа мислев.
 

pozdrav

Денеска е денот!
Член од
22 март 2011
Мислења
15
Поени од реакции
3
За 699 денари има превоз сабајле те носат приквечер те земаат само во Недела.

Ова за Паралиа мислев.
каде има за 699 денари превоз? на повратна карта мисиш така?
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
282
Поени од реакции
74
  1. паралиа дефинитивно. смештајимаш колку сакаш но просек ти е 35 евра апартман а 2 ца
 
Член од
19 април 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Сакам да прашам како се движат цените на смештајот во Паралија , сакаме да одиме фамилијарно на 25 мај... ако може некој контакт да ми даде од некоја вила каде што престојувал ???
 
Член од
11 јануари 2011
Мислења
72
Поени од реакции
12
Цените се движат од 28 до 35е зависи до смештајот и како се погодиш со газдата и + се доплаќа за клима 5е значи од прилика до 35е се заедно може и поефтино :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.619
Поени од реакции
9.140
Сакам да прашам како се движат цените на смештајот во Паралија , сакаме да одиме фамилијарно на 25 мај... ако може некој контакт да ми даде од некоја вила каде што престојувал ???
Пошо планирате да одите вонсезона сместувањето би ве чинело поефтино околу 20-25 евра за студио со вклучена клима. Нема шанси тој период да не најдете сместување на лице место, па најдобро е таму да си разгледате што ви одговара.:pipi:
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Пошо планирате да одите вонсезона сместувањето би ве чинело поефтино околу 20-25 евра за студио со вклучена клима. Нема шанси тој период да не најдете сместување на лице место, па најдобро е таму да си разгледате што ви одговара.:pipi:


Se e zafateno po agenciite da ne se zeznat malku so smestaj
 
Член од
23 март 2011
Мислења
843
Поени од реакции
673
toa ti e edno te isto,pes ke stasas od ednoto do drugoto... taka da i cenite se isti
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
кон крајот на јули планираме да одиме олимпик бич,како се движат цените за смештај,и треба ли да резервираме од овде или лесно се наоѓа таму?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.877
Поени од реакции
9.236
како што знам во Јули нема игла каде да се фрли во Паралиа.Иначе паралиа е плажа на грчки,и важи за плажа на секој град.Значи паралиа-Катерини(за оваа што зборуваме),паралиа-лептокарија,паралиа Олимпик Бич....Само за нас важи една и единствена паралиа.грците веќе не научија и кога ќе прашаме знаат дека прашуваме за плажата на Катерини
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
71
Поени од реакции
30
кон крајот на јули планираме да одиме олимпик бич,како се движат цените за смештај,и треба ли да резервираме од овде или лесно се наоѓа таму?
лани со друштво заминавме на 21. јули и 2 сати баравме смештај таму.. најдовме за 35евра 3креветен апартман, а бевме 4ца па се стеснавме некако и многу евтино и прејако си поминавме :D а и тие србинките се топ, така да дефинитивно паралиа е полн погодок :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom