Пазарење - Велосипеди - Делови

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување

@codeblock@

"Prediction is difficult, especially the future."
Член од
9 март 2014
Мислења
61
Поени од реакции
18
Барам велосипед, или да ми препорачате нови некои до кај 7000 макс 8000 низ скопје.
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Барам велосипед, или да ми препорачате нови некои до кај 7000 макс 8000 низ скопје.
подобро купи половен за тие пари далеку подолго ќе го возиш и далеку подобар ќе е...
 

@codeblock@

"Prediction is difficult, especially the future."
Член од
9 март 2014
Мислења
61
Поени од реакции
18
подобро купи половен за тие пари далеку подолго ќе го возиш и далеку подобар ќе е...
Нема некоја голема понуда на половни велосипеди на реклама 5.
Ги гледав на интернет овие, дали сте некој запознаени како се со квалитет.
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482

@codeblock@

"Prediction is difficult, especially the future."
Член од
9 март 2014
Мислења
61
Поени од реакции
18
https://www.facebook.com/groups/201303700007544/?fref=nf
тука можеш да најдеш некое точаче ;)
Друже гледам овие се кинески али на попуст, мислење за овие дали се ок или да бегам и од нив како и од останатите кинески марки?
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/p180x540/10426630_10152587548023561_2287583657658481479_n.jpg
Модел: MEN 770
Величина: 26"
Пренос: Ланец
Механизам: SHIMANO MFTZ-21
Преден Амортизер
Алуминиумско Педало
Крапонка гума наменета за црни патишта
Диск напред и Диск назад V-Brake
Велосипедот е со 21 брзини
www.tuning.com.mk
Тел. 02/3111-131 & 070/306-729
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/t1.0-9/p180x540/10406381_10152587548098561_2546345770965773333_n.jpg
Модел: MEN - 860
Величина: 26"
Механизам: SHIMANO MFTZ-21
Преден Амортизер
Алуминиумски Рам
Алуминиумски Бандаж
Алуминиумско Педало
Крапонка гума наменета за црни патишта
Диск напред и Диск назад V-Brake
Најновиот модел за пренос на брзини од Shimano
Велосипедот е со 21 брзини
www.tuning.com.mk
Тел. 02/3111-131 & 070/306-729
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Друже гледам овие се кинески али на попуст, мислење за овие дали се ок или да бегам и од нив како и од останатите кинески марки?
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/p180x540/10426630_10152587548023561_2287583657658481479_n.jpg
Модел: MEN 770
Величина: 26"
Пренос: Ланец
Механизам: SHIMANO MFTZ-21
Преден Амортизер
Алуминиумско Педало
Крапонка гума наменета за црни патишта
Диск напред и Диск назад V-Brake
Велосипедот е со 21 брзини
www.tuning.com.mk
Тел. 02/3111-131 & 070/306-729
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/t1.0-9/p180x540/10406381_10152587548098561_2546345770965773333_n.jpg
Модел: MEN - 860
Величина: 26"
Механизам: SHIMANO MFTZ-21
Преден Амортизер
Алуминиумски Рам
Алуминиумски Бандаж
Алуминиумско Педало
Крапонка гума наменета за црни патишта
Диск напред и Диск назад V-Brake
Најновиот модел за пренос на брзини од Shimano
Велосипедот е со 21 брзини
www.tuning.com.mk
Тел. 02/3111-131 & 070/306-729
Не би ти препорачал да купуваш ваков точак, за некое дете можеби ама за возрасен човек овие точаци не се, во рок од две години многу работи ке ти откажат, почнувајки од кочниците, шалтерите, амортизерот итн...
 

@codeblock@

"Prediction is difficult, especially the future."
Член од
9 март 2014
Мислења
61
Поени од реакции
18
Не би ти препорачал да купуваш ваков точак, за некое дете можеби ама за возрасен човек овие точаци не се, во рок од две години многу работи ке ти откажат, почнувајки од кочниците, шалтерите, амортизерот итн...
Па незнам што да земам искрено. Мене ми треба за културна вожња низ град за до работа не ми е за по планини и офроад места. Половните гледам поголем дел се нешто во тој стил, ете максимум би одвоил до 10 000 денари од буџетот за велосипед и ако не ти е проблем препорачај нешто или марка или пак некој од продавнициве бидејќи сум целосно лаик во оваа работа. Имав предходно Рог брзинец и со него израснав, го возев 14години без да откаже нешто на него (освен гуми). Благодарам однапред. Поздрав[DOUBLEPOST=1404739401][/DOUBLEPOST]
Не би ти препорачал да купуваш ваков точак, за некое дете можеби ама за возрасен човек овие точаци не се, во рок од две години многу работи ке ти откажат, почнувајки од кочниците, шалтерите, амортизерот итн...
http://bikemarket.mk/index.php?Itemid=54&option=com_kh&view=item&category_id=29&item_id=326
http://bikemarket.mk/index.php?Itemid=54&option=com_kh&view=item&category_id=29&item_id=322
http://bikemarket.mk/index.php?Itemid=54&option=com_kh&view=item&category_id=29&item_id=325
Ги гледав и овие Полар искрено и незнам како се со квалитет, нешто и за нив ако знаеш. Поздрав
 
Последно уредено:

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
@codeblock@ Искрено врска немам какви точаци се Полар, за мерида знам дека е одличен велосипед. За 200 евра ако најдеш мерида половен, таков би ти препорачал да си земеш.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
19
Zdravo decki :)
Imam nekoj delovi koj ne mi trebaat, a imam potreba od drugi delovi. (nekoj ako gi ima tie delovi sto mi trebaat, vo bilo kakva sostojba, a da mu vrsat rabota ovie delovi sto gi imam, da se menjame ko so slikicki na svetsko :) )
Ovie se stvari sto ne mi trebaat(novo zvonce, bagaznik, trkacki volan, stem, potpirac za star tocak, preden menuvac za double crankset, EDCO(Made in SWISS) osovina za viljuska koja stega od edna strana, i toa zapcanicite taka mi se najdoa na slikava, osteteni se)

A mi trebaat stem kako na slikata podole, racki za kocnici kako na slikata podole i zaden menjac 5-6 brzini(delovite nemora da bidat u top forma :) )Pozz :)
 
L

ljupcio22

Гостин
Baram velosiped poloven golem, mountbike, nemora da e nekoja marka ama da e soliden I so cena sekako normalna. Ako nekoj prodava neka se javi na 070290902, golem oti sum 188cm, taka da trkalo barem 27 inci I ramb barem 20.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
2
Prodavam Spezialized pitch sport medium...
Kupen e vo maj godinava od Spezialized prodavnicata 550 evra,pod garancija e edna godina,so dokumenti so se i seuste nema prv servis napraveno...
Tocakot e vozen mnogu malku letovo,ne bi go ni prodal ama idam za stranstvo pa da ne mi skapuva tuka...
Koj e zainteresiran neka mi pise poraka...cenata e 19 000 denari !!!!
 

Attachments

Член од
27 октомври 2015
Мислења
243
Поени од реакции
54
Prodavam Spezialized pitch sport medium...
Kupen e vo maj godinava od Spezialized prodavnicata 550 evra,pod garancija e edna godina,so dokumenti so se i seuste nema prv servis napraveno...
Tocakot e vozen mnogu malku letovo,ne bi go ni prodal ama idam za stranstvo pa da ne mi skapuva tuka...
Koj e zainteresiran neka mi pise poraka...cenata e 19 000 denari !!!!
дај ако не ти е тешко некои карактеристики, дали ова е последна цена или трпи пазарење!
 

Worf

Leader of the High Council
Член од
1 мај 2006
Мислења
412
Поени од реакции
3
Zdravo na site. Ima li nekoj za prodavanje predna vila za 26"(so pruzini ne hidraulicna) po moznost ne mnogu skapa? Blagodaram odnapred
 
На врв Bottom