Пазарете се тука!

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
177
Поени од реакции
97
Во Вип го има веќе. :)
Ама со цена како оди? Се исплати?
Далеку е послаб од С3, и со таа конфигурација далеку поефтини телефони има...
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 13:24 ---
Што е kineski iphone?
ама најчесто се многу лоши копии :)

Подобро ти е ефтин телефон/телефон со андроид да бараш..
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Ама со цена како оди? Се исплати?
Далеку е послаб од С3, и со таа конфигурација далеку поефтини телефони има...
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 13:24 ---


ама најчесто се многу лоши копии :)

Подобро ти е ефтин телефон/телефон со андроид да бараш..
Еве го http://www.gsmarena.com/samsung_i8190_galaxy_s_iii_mini-5033.php нормално дека е послаб од с3, овој има 4" дисплеј, цената би била негде околу 19-20к овде у вип.. ама незнам кога ќе дојде, ај ако некој има информација кога ќе дојде нека пише, пошто ептен сум загреан за телефонов да го зеам! :D
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
3
Ама со цена како оди? Се исплати?
Далеку е послаб од С3, и со таа конфигурација далеку поефтини телефони има...
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 13:24 ---


ама најчесто се многу лоши копии :)

Подобро ти е ефтин телефон/телефон со андроид да бараш..
А овај каков е во споредба со кинески ајфон? Не интересираат само перформанси не изглед.

http://www.tmobile.com.mk/public/detali-za-telefon.nspx?phoneid=9211
 

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
177
Поени од реакции
97
А овај каков е во споредба со кинески ајфон? Не интересираат само перформанси не изглед.

http://www.tmobile.com.mk/public/detali-za-telefon.nspx?phoneid=9211
Според мене - ДАЛЕКУ подобар ти е овој. Имаш андроид, wi-fi, со тоа што има андроид доста апликации... Кога бираш меѓу кинески ајфон и харли, дефинитивно харли да го земеш.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Продавам нов Samsung GT-S3770, само неколку дена користен

HSDPA 7.2 Mbps (900/2100 Mhz)
2.8" QVGA Full-touch LCD
2MP Camera
Native SNS ( FaceBook, Twitter )
Multi instant Messanger
Active Sync
3.5 mm Ear-jack support
micro SD support ( up to 16 GB )
Samsung Apps
WI-FI
Bluetooth

Гаранција 12 месеци, работи со сим картичка само од VIP.

Повеќе информации и понуди во ПП! 1340455291_404097025_1-Pictures-of--samsung-GT-S3770K-five-months-old.png 251120121032.jpg 251120121033.jpg
 

Attachments

Член од
23 јуни 2009
Мислења
958
Поени од реакции
23
Продавам нов Samsung GT-S3770, само неколку дена користен

HSDPA 7.2 Mbps (900/2100 Mhz)
2.8" QVGA Full-touch LCD
2MP Camera
Native SNS ( FaceBook, Twitter )
Multi instant Messanger
Active Sync
3.5 mm Ear-jack support
micro SD support ( up to 16 GB )
Samsung Apps
WI-FI
Bluetooth

Гаранција 12 месеци, работи со сим картичка само од VIP.

Повеќе информации и понуди во ПП!Прегледај го приврзокот 53180Прегледај го приврзокот 53181Прегледај го приврзокот 53182
pisi pp cena

kupuvam alcatel ot813 ako ima nekoj neka pise na pp
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
3
Според мене - ДАЛЕКУ подобар ти е овој. Имаш андроид, wi-fi, со тоа што има андроид доста апликации... Кога бираш меѓу кинески ајфон и харли, дефинитивно харли да го земеш.
Фала, јас и за апликациите сакав да земам андриод само не знам како да проверам дали апликациите што ми требаат би работеле на овај харли бидејки е доста ефтин. На страните со апликациите обично пишува само минимум андриод 2.1 а нема спецификации за телефонот, процесор и сл. Немам користено смартфон.
 

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
177
Поени од реакции
97
Фала, јас и за апликациите сакав да земам андриод само не знам како да проверам дали апликациите што ми требаат би работеле на овај харли бидејки е доста ефтин. На страните со апликациите обично пишува само минимум андриод 2.1 а нема спецификации за телефонот, процесор и сл. Немам користено смартфон.
Кажи што поточно можеби може да ти се каже вака :)

- Инаку пробај и со опција да купиш од огласи на нет, пр. на reklama5.mk, pazar3.mk итн. можеш ефтино да најдеш нешто добро...

Пр. Јас HTC Explorer имам земено за 4500 во одлична состојба со гаранција и се тоа...
 
Член од
23 јуни 2009
Мислења
958
Поени од реакции
23
Фала, јас и за апликациите сакав да земам андриод само не знам како да проверам дали апликациите што ми требаат би работеле на овај харли бидејки е доста ефтин. На страните со апликациите обично пишува само минимум андриод 2.1 а нема спецификации за телефонот, процесор и сл. Немам користено смартфон.
zemi si alcatel ot890
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 21:57 ---
kupuvam alcatel ot813,807,806
t-mobile,puls,movie
ili nekoj android
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Продавам тмобиле мове баланс
Користен 10 месеци,работи безпрекорно,малце чукнат горе на левата страна на рамката(ми падна од џеб , а го носев у футрола ,и баш падна кај што не е покриен) ,без гребаници и дефекти (роотуван,има линк2сд,8гб картица)
цена поволна
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
202
Поени од реакции
0
HTC Desire C glanc nov, neotpakuvan + Sony Ericsson Xperia X8 (koristena) i uste kolku otprilika bi trebalo da doplatam za Galaxy S3.... ajde nekoj sto raboti vo mobilara da mi dade ponuda
pozz :))
 
Член од
25 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
3
Prodavam HTC Sensation XE vo odlicna sostojba telefonot uste e pod garancija do mart mi se cini ide komplet so kutija u raboti na site mrezi

cena 17 000 den

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2
 
Член од
25 април 2011
Мислења
197
Поени од реакции
283

Kajgana Shop

На врв Bottom