Пазарете се тука!

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не постои iPhone 3G со 5 мегапикселна камера. Ова е некој кинески шит, пазете се.
Како што знам не постои ни со 4 гига меморија 3Г, така да... : )

Зашо кинески, може е виетнамски. :P
 
Член од
17 февруари 2011
Мислења
143
Поени од реакции
42
iPhone 3G 4Gb - од Дубаи..
1 сим, 5мп камера, Блутут, Вајфај,ќе се изненадите од тач скринот, и тенкоста на телефонот! Со фул опрема ( слушалки, усб, полнач,силиконска футрола, кожена футрола )

Доаѓа предвид и нешто замена .. :)
ПП


:salut:




од кај го ископа ова жити све ? вакво чудо не е напраено од страна на Apple ! :) Chinaa :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Не постои iPhone 3G со 5 мегапикселна камера. Ова е некој кинески шит, пазете се.
п.с. не постојат кинески телефони со 5мпх камера, може само така да пишува иначе до сега највеќе што сум видел да извади резолуција и тоа кинески телефон од 420 евра е 3.2 :) на сите што пишува 5/8/11/15мпх се уствари реално 1.3 мегапикселни софтверски екстензии а внатре е бедна qcif леќа :)

hello :D

дијаметарот на пластиката е 12милиметри, за леќата да не збориме :)


:pos:

реално леќа од 6мегапиксели:


Сепак, членот може да го демантира мојот пост - со тоа што од неговиот iPhone ќе направи слика со најголема резолуција и ќе ја прикачи на форумов.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
ја не реков дека е оригинален апл! направен е во Дубаи ( значи не е Made in China ) и е со 1 сим на опаковката пишува 5мегапискели искрено незнам колку е не сум сликала, и зборен е 2 саата! :) вчера го добив, и то ..

--- надополнето ---

пс; аплоудирам видео на Јутјуб ..ќе видите наскоро за што станува збор :)

--- надополнето ---

ппс; вистинското име му е AirPhone no.1 =)

--- надополнето ---

 

KaZaN89

шуруп мајстор
Член од
2 јуни 2006
Мислења
193
Поени од реакции
25
Продавам Сони Ериксон ЕЛМ (ј10и2). Купен 15ти декември 2010 година, користен неполни 3 месеци. Фул опремен (слушалки, кабел, полнач, кутија, брошури и се останато), со 4гб мемориска картица, под гаранција од Т МОБИЛЕ до 15ти декември годинава. Може и замена за Н95 8ГБ, Н85, Н79 или нешо слично со моја доплата.

цена: 4000 денари

nkazankov89@hotmail.com пишете на овој маил за повеќе инфо или за понуда.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ја не реков дека е оригинален апл! направен е во Дубаи ( значи не е Made in China ) и е со 1 сим на опаковката пишува 5мегапискели искрено незнам колку е не сум сликала, и зборен е 2 саата! :) вчера го добив, и то ..

--- надополнето ---

пс; аплоудирам видео на Јутјуб ..ќе видите наскоро за што станува збор :)

--- надополнето ---

ппс; вистинското име му е AirPhone no.1 =)

--- надополнето ---

Овој “телефон“ со ајфонот имаат заедн..... море ништо немаат заедничко! Шитни го 2000 ден. на некој што сака да се курчи по школо дека има нешто на “тач“ (читај на гурање).

Друго, јас на ајфонот (3GS) имам 15 мегапиксели камера, БУКВАЛНО!

Мегапикселите се софтвер, резолуција, пиксели, точки.... квалитет е нешто сосема друго, кое зависи од леќите. За да не се буните во иднина :)
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Блекбери Болд 9700,
Скоро нов,без гребнатина.
Заинтересирани ПП.
Цена: 200eur
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Prodavam iPhone 3g 16gb crn, neverlocked t.e. permamentno unlocked - osloboden od mreza, se aktivira so bilo koja sim karticka, raboti na bilo koja sim karticka. - 10000 denari :D moznost i za zamena.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Барам Нокиа Е72. КАде би можел да најдам, ама ми треба само телефон, без нкакви договори.
 
Член од
6 јуни 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Два телефона (комплет):
1. Нокиа 3650
2. Нокиа 6600 (не му работат вибрациите, останатото си работи нормално)

Цена (за двата телефони заедно) - 800 ден.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Продавам телефон
BlackBerry Curve 8520
користен е 1 година

Цена(по договор)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom