ПМФ

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Мило ми е. Околу мене имаше 3-4 шо се запишуваја на биохемиско-физиолошката насока, си мислев нема надеж за мене :)
Со среќа утре и се надевам колеги :)
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
95
Поени од реакции
0
Jас бев денес :) т.е вчера (помина 00 00 :) ) и ради што неам полагано математика ми рекоа дека ке ме има тек на резултати на 2 уписен рок. Имаше многу на информатика ? Јас дадов за АКМ. Ако има празни места влагам, а како што читам ке има, пу пу дај боже х) .
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Јас се упишав на ПМФ насока туризам па што биде нека биде :)
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
Јас поддадов документи за информатика - КАМ:pipi:
 
I

Intex

Гостин
Да ве оттргнам малку од проблемите за кој каде шо се упишал.:D

Има разлика меѓу ИНФО на ФЕИТ и Информатика на ПМФ? Фала. :)
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Да ве оттргнам малку од проблемите за кој каде шо се упишал.:D

Има разлика меѓу ИНФО на ФЕИТ и Информатика на ПМФ? Фала. :)
Има разлика. Информатика на ПМФ има повеќе насоки , имаш четиригодишни и тригодишни студии. ИНФО како што знам е тригодишни на феит и не се учат исти предмети.Провери си програмата на ФЕИТ и на ПМФ. www.ii.edu.mk тоа е страната на институт за информатика на ПМФ тамо имаш што се учи и кои предмети на која насока
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.542
Поени од реакции
69.384
Ај со среќа на сите што сте поднеле документи на ПМФ. Инаку како што ми кажаа годинава уште послаб бил интересот за ПМФ, а особено изненадува што на информатика имало малку луѓе (бар така ми кажаа, освен ако сум разбрал погрешно). Не би требало никој со посолидни бодови на матурата да има проблеми околу упис. Негооо, има ли некој што се запиша на математика??? :)
 
T

the Carpenter

Гостин
ПМФ информатика направи дисперзија на студиите во Крива Паланка! ох, Кришна ...

Инаку, со среќа на сите што ќе го качуваат ридот секој ден.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Загрозен вид ќе станеме ние од ПМФ треба да не заштитат како мечките :)
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Да ве оттргнам малку од проблемите за кој каде шо се упишал.:D

Има разлика меѓу ИНФО на ФЕИТ и Информатика на ПМФ? Фала. :)

Информатика имаш 3 и 4 годишни. Ја сум втора година на ПМФ и кога пак би бирал пак би отишол на ПМФ. Во многу работи се подобри од Електро.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.542
Поени од реакции
69.384
Информатика имаш 3 и 4 годишни. Ја сум втора година на ПМФ и кога пак би бирал пак би отишол на ПМФ. Во многу работи се подобри од Електро.
Електро сакс бе. И јас да би бирал пак би го избрал ПМФ. Златна тишина, нема ни 20 души на факс, немора да гледаш разни фаци секој ден :tv:
 
T

the Carpenter

Гостин
Јас да би бирал пак, ќе подразмислам малку. Уствари, шо има да се мислам, нема географија секаде. Барем јас кога се запишував, немаше.
И арно рече Saber Rider ... нема како ПМФ. Посебно кога стоиш пред главниот влез, кај вулканската топка за пауза. двајца без тројца. Земаш кафе од кај Влатко, цигарче, кулираш. Плус, имаш фискултурно од сабајле по ридот. Верверички, кучиња, престрелки на паркинг, непријатен мирис на подземјето, ...

ПМФ рулз.

П.С. Треба да се напрајт ПМФ кајгана собиранка, за споделување искуства. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.542
Поени од реакции
69.384
Јас да би бирал пак, ќе подразмислам малку. Уствари, шо има да се мислам, нема географија секаде. Барем јас кога се запишував, немаше.
И арно рече Saber Rider ... нема како ПМФ. Посебно кога стоиш пред главниот влез, кај вулканската топка за пауза. двајца без тројца. Земаш кафе од кај Влатко, цигарче, кулираш. Плус, имаш фискултурно од сабајле по ридот. Верверички, кучиња, престрелки на паркинг, непријатен мирис на подземјето, ...

ПМФ рулз.

П.С. Треба да се напрајт ПМФ кајгана собиранка, за споделување искуства. :)
:pos::pos::pos:
Да се десеше тоа едно пола саат претходно сега немаше да го пишувам постов, пошто ќе бев во амфитатарот кој што го изрешетаа :)
Има од се по нешто кај нас...
Си правиш утринско размрдување по скалите, влагаш ма факс од главниот влез, тој ненормалниот доле опнал некоја таква музика што асоцира на лето, на плажи, на серијана Tropical heat, а и џипчето му фуче. Ептен го поштувам :pos:
Факсон во распаѓање (освен делот на ифнорматичарите), али сепак не би го менувал :) За бифето не правам ни муабет... Очај е мал збор за да ја опишам храната што ја имаат :icon_mrgr
Једино нешто што владее е тостерницата доле кај хемискиот институт што е :wub:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
:pos::pos::pos:
Да се десеше тоа едно пола саат претходно сега немаше да го пишувам постов, пошто ќе бев во амфитатарот кој што го изрешетаа :)
Има од се по нешто кај нас...
Си правиш утринско размрдување по скалите, влагаш ма факс од главниот влез, тој ненормалниот доле опнал некоја таква музика што асоцира на лето, на плажи, на серијана Tropical heat, а и џипчето му фуче. Ептен го поштувам :pos:
Факсон во распаѓање (освен делот на ифнорматичарите), али сепак не би го менувал :) За бифето не правам ни муабет... Очај е мал збор за да ја опишам храната што ја имаат :icon_mrgr
Једино нешто што владее е тостерницата доле кај хемискиот институт што е :wub:
Поискулирано типче неам видено цар е човекот :pos: :pos: , иначе го испуштив пукањето да го видам во живо за едно 2-3 минути не задржа проф во амфитеатар
у глобала факултетот ни е најзабеган :pos:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Koга имало пукање бе, како ја сум го испуштил или можда не сум бил на факс ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom