Ден 6 [ 38/98 ]
Фристајл, слопстајл (ж)
Златен медал - Џос Кристенсен
Сребрен медал - Гус Кенворти
Бронзен медал - Николас Гепер
Крос кантри, класичен стил 10км (ж)
Златен медал - Јустина Ковалчук
Сребрен медал - Шарлот Кала
Бронзен медал - Тересе Јохауг
Брзо лизгање, кратки стази - 500 метри (ж)
Златен медал - Жианру Ли
Сребрен медал - Ариана Фонтана
Бронзен медал - Сеунк Хи Парк
Биатлон, 20 км индивидуално (м)
Златен медал - Мартин Фуркад
Сребрен медал - Ерик Лесер
Бронзен медал - Евгениј Гараничев
Брзо лизгање, 1000 метри (ж)
Златен медал - Хонк Жанг
Сребрен медал - Ирен Вуст
Бронзен медал - Маркот Боер
Санкање, екипно штафета
Златен медал - Германија
Сребрен медал - Русија
Бронзен медал - Летонија
Ден 7 [ 44/98 ]
Крос кантри, 15км класичен стил (м)
Златен медал - Дарио Колоња
Сребрен медал - Јохан Олсон
Бронзен медал - Даниел Ричардсон
Алпско скијање, суперкомбинација (м)
Златен медал - Сандро Вилета
Сребрен медал - Ивица Костелиќ
Бронзен медал - Криштоф Инерхофер
Биатлон, 15 км индивидуално (ж)
Златен медал - Дарја Домрачева
Сребрен медал - Селина Гаспарин
Бронзен медал - Надежда Скарино
Уметничко лизгање, поединечно (м)
Златен медал - Јузуру Ханжу
Сребрен медал - Патрик Чен
Бронзен медал - Денис Тен
Скелетон (ж)
Златен медал - Елизабет Јарнолд
Сребрен медал - Ноел Пејс
Бронзен медал - Елена Никитина
Фристајл, аериалс (ж)
Златен медал - Ала Тсупер
Сребрен медал - Менктао Ксу
Бронзен медал - Лидија Ласила
Ден 8 [ 51/98 ]
Алпско скијање, супервелеслалом (ж)
Златен медал - Ана Фенингер
Сребрен медал - Марија Хефл Риш
Бронзен медал - Никол Хосп
Крос кантри, штафета 4x5km (ж)
Златен медал - Шведска
Сребрен медал - Финска
Бронзен медал - Германија
Брзо лизгање, кратки стази 1500 метри (ж)
Златен медал - Јанг Жу
Сребрен медал - Сук Шим Хи
Бронзен медал - Адриана Фонтана
Брзо лизгање, кратки стази 1000 метри (м)
Златен медал - Виктор Ан
Сребрен медал - Владимир Григорев
Бронзен медал - Сики Гнегт
Брзо лизгање, 1500 метри (м)
Златен медал - Збигниев Бродка
Сребрен медал - Коен Вервеиј
Бронзен медал - Дени Морисонн
Скелетон (м)
Златен медал - Александер Третиаков
Сребрен медал - Мартинс Дукурс
Бронзен медал - Метју Антоан
Ски скокови, поединечно, голема скокалица
Златен медал - Камил Штох
Сребрен медал - Нориаки Касаи
Бронзен медал - Петер Превц
Ден 9 [ 56/98 ]
Aлспко скијање, супервелеслалом (м)
Златен медал - Кјетил Јансруд
Сребрен медал - Ендру Веибрахт
Бронзен медал - Боде Милер / Јан Худец
Сноуборд, сноубордкрос (ж)
Златен медал - Ева Самкова
Сребрен медал - Домиик Малтаи
Бронзен медал - Кло Треспеуш
Крос Кантри, штафета 4х10км (м)
Златен медал - Шведска
Сребрен медал - Русија
Бронзен медал - Франција
Брзо лизгање, 1500 метри (ж)
Златен медал - Јориен Тер Морс
Сребрен медал - Ирен Вуст
Бронзен медал - Лотен Ван Бек
Биатлон, масовен старт 15км (м)
Златен медал -
Сребрен медал -
Бронзен медал -