Од какви програмери(back-end) имаат потреба нашите компании?

Дискусија во форумот 'Програмирање и програмски јазици' започната од Have an ice day, 29 февруари 2016.

 1. Branchez

  Branchez Punctum vivimus

  Член од:
  24 јануари 2012
  Мислења:
  5.523
  Допаѓања:
  9.788
  Темава е за backend програмери, што запнавте за MVC толку.
   
 2. nene88

  nene88

  Член од:
  9 јануари 2008
  Мислења:
  168
  Допаѓања:
  206
 3. zmej gorjanin

  zmej gorjanin

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  7.441
  Допаѓања:
  7.961
 4. LepiDzoni

  LepiDzoni

  Член од:
  25 јули 2014
  Мислења:
  626
  Допаѓања:
  1.031
  Golang ke gi izede i dvata za dorucek
   

Сподели преку: